Amazon czeka na głosowanie akcjonariuszy w sprawie traktowania pracowników magazynów

  • Śledź poparcie SEC, aby głosować po zmianie dyrektywy
  • Prezentowane przez platformę aktywistów detalicznych Tulipshare

LONDYN, 7 kwietnia (Reuters) – Amazon.com Inc. (AMZN.O)największy na świecie detalista, stanie w obliczu głosowania akcjonariuszy żądającego niezależnego przeglądu sposobu traktowania pracowników magazynów po tym, jak największy amerykański organ nadzoru papierów wartościowych odrzucił wniosek firmy o uchylenie decyzji.

Zwolennicy powiedzieli, że decyzja oznacza, że ​​inwestorzy Amazona będą głosować w tej sprawie po raz pierwszy, korzystając z wytycznych amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w listopadzie, które zwiększyły poparcie dla głosowania w ważnych kwestiach społecznych. Czytaj więcej

Amazon, założony przez miliardera Jeffa Bezosa, w ostatnich latach był coraz częściej krytykowany za traktowanie pracowników, w tym zarzuty o złe warunki pracy w magazynach i próby delegalizacji związków zawodowych. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Ponieważ inwestorzy na całym świecie naciskają na firmy, aby dbały o swoją siłę roboczą w ramach rosnącego zainteresowania kwestiami społecznymi, platforma aktywistów dla londyńskich inwestorów detalicznych Tulipshare pomogła opracować uchwałę, która ma rzucić światło na praktyki Amazona.

W szczególności propozycja – złożona w imieniu inwestora w Tulipchar, Thomasa Dadashi Tazihuzi – zwrócono się do firmy o zlecenie niezależnego audytu i sporządzenia raportu na temat warunków pracy firmy.

Chociaż Amazon poprosił Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o umożliwienie im odmowy poddania rezolucji pod głosowanie, twierdząc, że sprawa dotyczyła normalnej działalności biznesowej, nie została ona zatwierdzona pismem z 6 kwietnia od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

„Z naszego punktu widzenia propozycja Tazehuziego wykracza poza zwykłe sprawy biznesowe” – czytamy w liście widzianym przez Reutersa.

Amazon odmówił skomentowania odpowiedzi SEC, gdy skontaktował się z nią Reuters. Doroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy zaplanowane jest na 25 maja.

READ  Oreo to producent i rozlewnia Coca-Coli w pobliżu sklepu na Ukrainie

Odrębna uchwała wspólników w sprawie oceny bezpieczeństwa i higieny pracy złożona spółce przez inwestorów, w tym Domini Impact Equity Fund, nie uzyskała jednak poparcia regulatora.

Zauważając, że druga decyzja była „istotnym powtórzeniem” pierwszej, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd stwierdziła, że ​​istnieją podstawy do wniosku firmy o pozwolenie na pominięcie głosowania i nie zalecałaby działań wykonawczych, gdyby Amazon to zrobił.

W zeszłym tygodniu około 55% pracowników, którzy oddali swoje głosy w magazynie w Nowym Jorku na Staten Island, głosowało za utworzeniem pierwszego amerykańskiego związku Amazona.

W swoim sprzeciwie wobec Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy Amazon oskarżył w czwartek związek, zwany Związkiem Pracowników Amazonii, o grożenie działaniem przeciwko pracownikom, jeśli nie zagłosują za regulacją. Prawnik związku nazwał to stwierdzenie „naprawdę niedorzecznym”. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Simona Jessupa), Dodatkowe raporty Rossa Kerbera; Edytowanie przez Marka Portera

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.