Amazon pobiera opłatę za dostawę świeżych zamówień spożywczych poniżej 150 USD

Brendan McDiarmid | agencji Reutera

Amazonka Zacznie pobierać opłatę za dostawę za zamówienia świeżych artykułów spożywczych poniżej 150 USD, co, jak twierdzi, pomoże obniżyć ceny usług.

Od 28 lutego członkowie Prime, którzy chcą dostawy do domu Amazon Fresh, będą obciążani opłatą za dostawę w wysokości 9,95 USD za zamówienia poniżej 50 USD, podczas gdy zamówienia między 50 USD a 100 USD będą obciążone opłatą za dostawę w wysokości 6,95 USD, a zamówienia powyżej wahają się od 100 USD do 150 USD i dostawa 3,95 USD opłata, podała firma w notatce dla klientów, do której dotarła CNBC. Tylko członkowie Prime mogą korzystać z usługi dostawy, chociaż każdy może robić zakupy w Amazon Fresh na artykuły spożywcze.

Amazonka Wstępnie gwarantowane Pierwsi członkowie bezpłatnie 139 USD rocznie przy nowych zamówieniach powyżej 35 USD.

„Ta opłata za usługę pomoże utrzymać niższe ceny w internetowych i fizycznych sklepach spożywczych, ponieważ lepiej pokrywamy koszty dostawy artykułów spożywczych i nadal umożliwiamy dostarczanie spójnych, szybkich i wysokiej jakości dostaw” – czytamy w ogłoszeniu.

Posunięcie następuje, podobnie jak dyrektor generalny Amazon Andy Jassy Zabrałem się za obszerną recenzję na wydatkach firmy w obliczu spowolnienia sprzedaży i pogarszających się perspektyw gospodarczych. Amazon zwolnił 18 000 pracowników, zamroził zatrudnienie pracowników firmy i wstrzymał lub anulował niektóre projekty, takie jak robot chodnikowy i usługa telezdrowia.

Amazon wcześniej przekalibrował swoje podejście do dostarczania artykułów spożywczych online, co jest biznesem niezwykle wymagającym z punktu widzenia kosztów i wydajności. W 2021 roku Amazon dodany Opłata serwisowa w wysokości 10 USD za zamówienia z dostawą Whole Foods dla członków Prime, po wcześniejszej ofercie bez dodatkowych opłat.

Zegarek: Jak Whole Foods zmieniło się w ciągu pięciu lat od przejęcia Amazon

READ  Lucid, producent samochodów elektrycznych, zebrał 3 miliardy dolarów, głównie z Funduszu Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *