American Idol 2023: Kim jest Iam Tonji? Zwyciężył Iam Tongi

„American Idol” wyłonił nowego zwycięzcę.

W niedzielę wieczorem, podczas trzygodzinnego finału, „Idol” ogłosił Iama Tonjiego mistrzem sezonu 21. Drugie miejsce zajęła Megan Danielle, 20-letnia piosenkarka z Georgii.

Oto spojrzenie wstecz na występ Tonjiego w programie.


Iam Tongi na przesłuchaniu do „American Idol”

Audycja do „American Idol” Iama Tonjiego była najchętniej oglądanym w sezonie – przez osuwisko. Opublikowany trzy miesiące temu, ma już 16 milionów wyświetleń na YouTube. Na swoim przesłuchaniu 18-letni Tonji, licealista z Hawajów, wykonał „Monsters” Jamesa Blunta i zadedykował występ swojemu ojcu, który zmarł dwa miesiące przed przesłuchaniem.

Ze wzruszeniem Tonji powiedział jurorom „Idola”, że jego ojciec był powodem, dla którego zajął się muzyką. Wniósł swoje emocje do swojego występu, a sędziowie Lionel Richie i Luke Bryan płakali podczas wykonywania piosenki.

Nie jestem twoim synem, ty nie jesteś moim ojcem

Jesteśmy tylko dwoma dorosłymi mężczyznami, którzy się żegnają

Nie trzeba wybaczać, nie trzeba zapominać

Znam twoje błędy i ty znasz moje

A kiedy będziesz spał, spróbuję sprawić, byś był ze mnie dumny

Więc, tato, nie zamkniesz po prostu oczu?

Nie bój się, to moja kolej, by przegonić potwory

Tonji zakrztusił się, gdy doszedł do swojej ostatniej nuty – ale już przekonał sędziów, że będzie mocnym kandydatem w konkursie „Idola”. Według niego jego wykonanie „Monsters” katapultowało piosenkę na szczyty list przebojów iTunes Reporter z Kentu.

„Uderzyło to w akord, a to właśnie robią wielcy gawędziarze” — powiedziała Katy Perry. „Tak robią wielcy artyści, a twój głos jest niesamowity”.

Brian dodał: „Nie mogę znieść łamania ci serca z powodu twojego ojca”. „Samo patrzenie, jak tęsknisz za tatą, jest denerwujące. Mój Boże, człowieku, po prostu masz taki wspaniały głos. … Zrobiłeś wszystko tak doskonale i kocham cię.”

„Wyniesiesz to na świat, a to złamie kilka dusz” – powiedział Richie.


Iam Tongi opowiada o swoim ojcu

Po przesłuchaniu do „Idola”, Tonji rozmawiał z producentami o tym, jak on i jego ojciec byli związani z muzyką i jak jego ojciec od dawna chciał, aby wziął udział w przesłuchaniu do „American Idol”. W rzeczywistości Tongi był wcześniej na przesłuchaniu do Idola. W rozmowie z Reporter z KentuTonji roześmiał się, przypominając sobie reakcję ojca, kiedy nie pojawił się w serialu.

„Powiedział:„ Synu. Muszę z tobą porozmawiać. Powinieneś popracować nad swoją muzyką ”.

„Mój ojciec nie był idealnym człowiekiem” – dodał. „Nie był jak święty, czy coś w tym stylu. Ale był najlepszym tatą, jakiego znam. I chcę, żeby wszyscy wiedzieli, że to twardy facet. Zawsze mówił mi prawdę (i) zawsze mnie kochał. I zawsze go kochałem , zbyt.”

– powiedział Tonji Reporter z Kentu Początkowo nie planował wspomnieć o swoim ojcu podczas przesłuchania – nie chciał zamienić przesłuchania swojego „idola” w smutną historię. Ale kiedy zapytał sędziów o swoją rodzinę, nie mógł powstrzymać emocji na myśl o swoim ojcu.

„Ludzie myśleli, że płaczę, bo za nim tęsknię, ale to dlatego, że słyszę, jak śpiewa – słyszę jego harmonie” — powiedział Tonji producentom „Idola” po swoim przesłuchaniu. „Wiem, że jest ze mną. Poprzez moją muzykę zawsze będzie ze mną.”

Podczas swojego pobytu w Tonga „idol”, który jest Członek Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach OstatnichSwoją wiarą podzielił się w mediach społecznościowych. W kwietniu cytował cytat „Najlepsze jeszcze przed namiPrezydenta Russella M. Nelsona przemawiającego na Konwencji Generalnej. Kilka tygodni później udostępnił film kilku innym uczestnikom Idola w ich pokoju hotelowym, śpiewając hymn Świętych w Dniach Ostatnich. Potrzebuję cię co godzinę.

READ  Ariana Grande udostępnia nową piosenkę Madonny „Yes, And?”

Iam Tongi pokazuje „Amerykańskiego Idola”

Przez cały czas pracy w „Idolu” Tonji wykonał wiele piosenek – w tym „Father and Son” Cat Stevens, „Bring it On Home to Me” Sama Cooke’a oraz „Sound of Silence” Simona i Garfunkela.

Niedawno Tonji wydał swój najnowszy singiel „do zobaczenia. ”

Poniżej znajdują się niektóre z jego występów podczas kariery „Idola”.

Przesłuchanie do „Amerykańskiego Idola” – „Potwory”

Hollywood Week w „American Idol” – „I Can’t Make You Love Me”

20 najlepszych filmów o amerykańskich idolach — zwycięzca bierze wszystko

Pierwsza dziesiątka w „American Idol” – „Bring It to Me Home”

The American Idol Eight – Cóż za wspaniały świat

Top 5 na „American Idol” – „Father and Son”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *