Naukowiec dowiaduje się, ile kiedykolwiek istniało tyranozaurów i jest to przerażające: ScienceAlert

the tyranozaur rex Królowie dinozaurów są natychmiast rozpoznawalnymi ikonami — a według nowych badań aż 1,7 miliarda tych bestii wędrowało po Ziemi przed ich niefortunnym spotkaniem z asteroidą.

Potrzeba dużo szlifowania, aby to rozgryźć, od oczekiwanej długości życia, przez dojrzałość płciową, po liczbę t-rex Jaja, które przeżyją, należy policzyć i uwzględnić, aby oszacować.

Chociaż 1,7 miliarda to niewątpliwie duża liczba, to o około 800 milionów dinozaurów mniej niż szacunki z badania z 2021 r. Najnowsza analiza opiera się na najnowszych informacjach, jakie posiadamy na temat wzrostu i rozmnażania się dinozaurów, i wydaje się być najdokładniejsza.

„W przeciwieństwie do mojego modelu, czas generacji, jak również oczekiwana długość życia, całkowite wskaźniki reprodukcji i indywidualne wartości reprodukcji obliczone z poprzedniego modelu są w ostrym kontraście z naszym obecnym rozumieniem biologii t-rex I z innych teropodów, On pisze Ekolog ewolucyjny Eva Grebler z Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji w Niemczech.

„Ich wartości odbiegają też od wartości zachowanych gadów, ptaków i dużych ssaków. Wszystkie te mankamenty poprzedniego modelu sprzyjają ocenie cech indywidualnych i populacyjnych t-rex i inne wymarłe gatunki przy użyciu mojego modelu”.

Zanim zatrzasniemy poprzednie oszacowanie, warto pamiętać, że była to pierwsza tego typu publikacja i nadal zawiera wiele cennych danych. Jednak to nowe badanie zostało wykorzystane Zaktualizowane modele Do t-rex wskaźniki przeżycia i dojrzałości.

Mówiąc najprościej, nowe konta wskazują niższą wartość t-rex Wskaźnik przeżywalności, łącznie mniej pokoleń i mniejsza liczba składanych jaj. Mamy piękny przyzwoite dane Naukowcy uważają, że to właśnie te czynniki, oparte na szczegółowych badaniach skamielin i porównaniach z nowoczesnymi gatunkami, zachowały niektóre cechy dinozaurów.

Griebeler porównała swój model z danymi dotyczącymi 23 różnych gatunków znalezionych wśród gadów, ptaków i ssaków i stwierdziła, że ​​przewiduje on liczbę populacji lepiej niż poprzedni model. To wskazuje, że powinno działać tyranozaur rex Również.

READ  SpaceX wystrzeliwuje 23 satelity Starlink podczas lotu Falcon 9 z Cape Canaveral – lot kosmiczny teraz

Dobrą wiadomością jest to, że jeden z autorów szacunków na 2021 r., Uniwersytet Kalifornijski, paleontolog z Berkeley, Charles Marshall, zatwierdza nową pracę: powiedział. żywa nauka że ostatnia liczba była „bardziej realistyczna”.

Oprócz osiągnięcia tej ogromnej liczby 1,7 miliarda, badania sugerują również, że znaleźliśmy niewielki procent t-rex pozostaje. Dlaczego ta proporcja jest tak mała – i gdzie znajdują się wszystkie pozostałe kości – jest pytaniem do przyszłych badań.

Gribler sugeruje, że jej model, który koncentruje się na maksymalnej długości życia, wieku dojrzałości płciowej i maksymalnej rocznej liczbie potomstwa, może również pomóc oszacować liczbę populacji innych wymarłych gatunków.

Wszystkie te wady poprzedniego modelu sprzyjają ocenie cech indywidualnych i populacyjnych t-rex i inne wymarłe gatunki korzystając z mojego modelu” On pisze chwytak.

Badania opublikowane w Paleontologia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *