Anglia zmierzy się z Senegalem po tym, jak Mbappe poprowadził Francję przeciwko Polsce

Francja i Anglia dołączą do Argentyny i Holandii w ćwierćfinale po tym, jak europejskie mocarstwa ułatwiły rywalom w Katarze w niedzielę.

Francja rozpoczęła mecz od kolejnego dominującego pokazu w niedzielny poranek, pokonując Polskę 3:1. Olivier Giroud rozpoczął grę tuż przed przerwą, świdrując podanie Kyliana Mbappe w tył bramki i zostając najlepszym strzelcem Francji w historii. Mbappé dołożył jeszcze jedną bramkę w 74. minucie, a następnie w 91. minucie podkręcił piłkę z rzutu rożnego, co było jego piątym golem w turnieju. Polak Robert Lewandowski strzelił gola pocieszenia kilka sekund po niecelnym rzucie karnym.

Anglia pokonała Senegal 3:0 w późnym meczu. Jordan Henderson strzelił gola w 38. minucie po pięknym wykończeniu po asyście Jude’a Bellinghama. Kilka minut później Harry Kane strzelił pierwszego gola w meczu dzięki świetnej grze Bellinghama. W drugiej połowie Bucayo Saka wbił gwóźdź do trumny swoim trzecim golem w meczu, aby zapewnić Anglii spotkanie z Francją w sobotnim ćwierćfinale.