Apple prosi zespół kontroli jakości San Diego Siri o przeniesienie do Teksasu

Apple połączy swój zespół liczący 121 pracowników w San Diego z zespołem w Austin w Teksasie, a wszyscy pracownicy, którzy zdecydują się nie przenosić, mogą zostać zwolnieni 26 kwietnia. według Bloombergaktóra poinformowała, że ​​rzecznik Apple potwierdził, że zespół, który podsłuchuje nagrania interakcji Siri, aby upewnić się, że odpowiednio reaguje, „będzie miał okazję kontynuować swoją rolę w Apple w Austin”.

W artykule zauważono, że pracownicy byli zaskoczeni relokacją, która według Apple oznaczałaby przeprowadzkę do innego kampusu w San Diego do końca stycznia, zamiast wyjazdu do Teksasu. Firma podobno powiedziała pracownikom, że mogą ubiegać się o inne stanowiska w firmie, chociaż niektórzy wątpią, czy mają oni kwalifikacje do pełnienia innych stanowisk w Apple w mieście, a większość nie planuje przeprowadzania się.

Można się tego spodziewać, biorąc pod uwagę nagłość, ponieważ jest praktycznie pewne, że niektórym nie uda się nagle wykorzenić. Zatem ich odejście samo w sobie nie byłoby zwolnieniem, ale nie jest to dalekie od takiego. Apple w większości uniknęło zwolnień, ponieważ inne firmy dokonały znacznych cięć w ciągu ostatnich dwóch lat.

Dla tych, którzy się przemieszczają, Bloomberga Jak pisze, otrzymają pensję w wysokości 7 000 dolarów, podczas gdy Apple zaoferuje pozostałym cztery tygodnie odprawy plus kolejny tydzień za każdy przepracowany rok oraz sześć miesięcy ubezpieczenia zdrowotnego. Według doniesień zespół z San Diego słucha nagrań Siri w wielu językach, w tym w języku hebrajskim, angielskim, hiszpańskim i arabskim.

READ  Ta wymagająca i mało stresująca praca może być wykonywana zdalnie i kosztuje ponad 100 000 dolarów rocznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *