Apple uaktualnia iPhone’a SE z niższej półki do 5G i zaawansowanego systemu Mac Studio z szybszym układem

Nowy Jork, 8 marca (Reuters) — Apple Inc (AAPL.O) We wtorek dodała łączność 5G z tanim iPhonem SE i iPadem Air oraz wprowadziła szybki chip dla nowego komputera stacjonarnego, co jest punktem kulminacyjnym przejścia Apple do uruchamiania swoich urządzeń z domowymi mikroprocesorami.

Nowy komputer stacjonarny Studio zaczyna się od 3999 USD z nowym chipem M1 Ultra. Posiada również chip Apple M1 przeznaczony do laptopów iPod Air.

„Strategia Apple Silicon to kluczowa atrakcja” – powiedział Neil Shaw, badacz z Counter Research. „Apple mierzy portfolio swoich możliwości w zakresie półprzewodników, udostępniając szeroką gamę urządzeń, od niedrogiego iPhone’a SE po najpotężniejszy produkt Mac Studio”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Mac Pro firmy Apple nadal działa na mikroprocesorach Intel Corp.

Apple nieznacznie podniósł cenę iPhone’a SE z 399 dolarów do 429 dolarów za poprzedni model. Dostawa nowego telefonu rozpocznie się 18 marca. Czytaj więcej

iPhone SE jest wyposażony w chip A15 Bionic, który według Apple jest najszybszy wśród konkurentów, z 4,7-calowym wyświetlaczem Retina i przyciskiem Home z Touch ID.

„Jest to ważne dla naszych obecnych użytkowników, którzy chcą mniejszego iPhone’a w większej cenie” — powiedział dyrektor generalny Tim Cook.

Analityk IBC, Nabila Bhopal, powiedział, że nowy iPhone SE pomoże konsumentom poszukującym niedrogiego urządzenia 5G i będzie bardziej popularny, biorąc pod uwagę niepewność gospodarczą spowodowaną konfliktem rosyjsko-ukraińskim.

„Tani iPhone z 5G to dobra wiadomość dla Apple, zwłaszcza w tych niepewnych czasach” – powiedział Bhopal.

Popal dodał jednak, że popyt na większe ekrany negatywnie wpłynie na sprzedaż iPhone’a SE. Niektórzy klienci mogą wybrać starsze modele iPhone’a z większymi ekranami w tym samym przedziale cenowym.

M1 Ultra jest tworzony przez połączenie dwóch chipów M1 Max i jest osiem razy szybszy niż chipy M1. Jego pierwsza aplikacja będzie znajdować się w kreatywnym, profesjonalnym systemie Mac Studio.

Apple zaoferuje dwie wersje Mac Studio, jedną z chipem M1 Max, a drugą z chipem M1 Ultra.

Ceny Mac Studio zaczynają się od 1999 USD za wersję z chipem M1 Mac i 3999 USD za komputer M1 Ultra Loaded.

Firma Apple wprowadziła również nowy monitor o nazwie Studio Display, który można podłączyć do dowolnego komputera Mac, w tym do modeli MacBook Air i MacBook Pro, i kosztuje 1599 USD.

Akcje Apple notowały niższe ceny w handlu popołudniowym.

Firma, która rozszerza swoje usługi i inne produkty, powiedziała, że ​​jej produkt Apple TV + zacznie wyświetlać mecze Major League Baseball w piątkowe wieczory. Tygodniowy podwójny tytuł jest dostępny w ośmiu krajach.

Nowy iPad Air otrzymuje pierwszą aktualizację od dwóch lat z popularnym nowym designem, łącznością 5G i M1 popularnym na MacBookach. Cena wywoławcza wynosiła 599 dolarów, które będą dostępne od 18 marca.

Nowy iPad Air jest również wyposażony w 12-megapikselowy aparat przedni.

Apple ogłosiło nowe modele iPhone’a 13 w dwóch nowych wynikach, w tym Alpine Green.

Podczas prezentacji Cook nie wspomniał o konflikcie na Ukrainie. 1 marca Apple ogłosił, że w odpowiedzi na rosyjską inwazję zawiesiło sprzedaż wszystkich produktów w Rosji. Rosyjskich mediów państwowych, RT News i Sputnik News nie można pobrać ze sklepu Apple Store poza Rosją. Czytaj więcej

Rosja nazywa swoje działania na Ukrainie „operacją specjalną”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Daniela Kaye w Nowym Jorku oraz Nivedity Balu i Kaniki Sikki w Bangalore; Dodatkowy raport Ashwini Raj, Ahmeda Barhaty, Shivansha Tiwari i Nilanjany Basu w Bangalore; Montaż dokonali Karisma Singh, Peter Henderson i Lisa Schumacher

READ  Benjamin Netanjahu „W pobliżu adwokata negocjacji” w sprawie o korupcję | Benjamin Netanjahu

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *