Kontrakty terminowe Dow: giełda spada z powodu rosyjskiego embarga na ropę naftową; Co teraz robisz

W nocy kontrakty terminowe Dow były nieco wyższe, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. We wtorek zwyżkowa próba giełdy trafiła na nagłówki rosyjsko-ukraińskich gazet, przechodząc od dużych strat do dużych wzrostów, zanim zamknęła się na niższym poziomie.
xPrezydent Joe Biden ogłosił Amerykański zakaz importu rosyjskiej ropy naftowej We wtorek, próbując zwiększyć dotkliwość ekonomiczną inwazji Rosji na Ukrainę. Wkrótce prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o zaprzestaniu wielu eksportu i importu, ale z identyfikacją rzeczywistych towarów później.

Być może możliwa będzie wymiana samolotów bojowych między Polską, Stanami Zjednoczonymi i Ukrainą, pomimo sprzeciwu Departamentu Obrony USA.

jabłko (AAPL) wykryć a Niedrogi iPhone 5G Na wiosennej imprezie produktowej. Powiedział również, że będzie transmitować Major League Baseball na Apple+. Akcje Apple’a spadły skromnie.

Zintegrowana wysyłka ZIM (ZIM) ma podać zarobki za czwarty kwartał na początku środy. Oprócz wyników kwartalnych inwestorzy będą szukać wskazówek Zima dotyczących popytu i cen transportu kontenerowego w 2022 r., szczególnie w obliczu sankcji i zamieszania związanego z Rosją. Ogłoszenia o dywidendach będą również kluczem do wysokowydajnych zapasów frachtu.

Akcje ZIM wzrosły we wtorek o 2,5% do 70,69, w porównaniu ze wsparciem na 21-dniowej średniej kroczącej i blisko rekordowych maksimów.

w tym samym czasie, Usługi ilościowe (PWR) podskoczyła o 8,1% do 116,76, pokazując wczesne wejście z linii trendu. Quanta świadczy ciężkie usługi budowlane dla sektora energetycznego, od ropy naftowej i gazu, przez sieci elektryczne, po odnawialne źródła energii. ten siła względna linii Akcje PWR ustanowiły rekord. Linia RS, niebieska linia na dostarczonych wykresach, śledzi zachowanie akcji w stosunku do indeksu S&P 500.

Wreszcie, we wtorek odbiło się kilka ciężko uderzonych gigantów, w tym Tesla (TSLA) A NVIDIA (NVDA). Ale wciąż są dalekie od wszelkiego rodzaju kup punkty.

Film zawarty w tym artykule obejmuje dziki ruch na rynku i analizę galon ropy naftowej (CPE), akcje Apple i PWR.

Akcje Tesli i Nvidii działają Tabela liderów IBD. Akcje ZIM i Callon są w sprzedaży wada 50. Akcje PWR były we wtorek Akcje IBD dzisiaj.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 0,3% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,2%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,1%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły w ciągu nocy o 2%, dodając do wtorkowego wzrostu. American Petroleum Institute poinformował o umiarkowanym wzroście zapasów ropy naftowej w USA, przy nieznacznym spadku dostaw benzyny i silnym spadku destylatów.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 1,85%.

Rosyjski rynek akcji nie otworzy się ponownie w środę. Bank centralny zakazał sprzedaży walut obcych i ograniczy Rosjan, którzy wpłacają twardą walutę do zaledwie 10 000 USD, z dalszymi wypłatami w słabnącym obecnie rublu.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.

READ  Kumulacja Mega Millions o wartości 1,13 miliarda dolarów ma jeden zwycięski los w New Jersey

Sprawdź tydzień bezpłatnego dostępu do tabeli liderów


Rosyjskie embargo na ropę naftową

Prezydent Biden zakazał USA importu rosyjskiej ropy, gazu ziemnego i węgla w ostatniej odpowiedzi na ukraińską inwazję. Amerykański import rosyjskiej energii jest stosunkowo niski. Przy cenach benzyny już na rekordowym poziomie, Biden powiedział, że będą nadal rosły, obwiniając Rosję.

Wielka Brytania zapowiedziała, że ​​zabroni rosyjskiej ropy naftowej, ale w ciągu kilku miesięcy. Unia Europejska, która zużywa dużo rosyjskiej energii, nie ogłasza zakazu, ale zapowiedziała, że ​​do końca roku zamierza zmniejszyć o dwie trzecie rosyjskiego importu gazu. To może być ambitne, ponieważ wiele państw członkowskich niechętnie podejmuje kroki, które jeszcze bardziej podniosą koszty energii.

Jednak te posunięcia i publiczne protesty mogą zachęcić potencjalnych nabywców, handlowców i spedytorów do „samokarania się”. Rosyjska ropa starała się znaleźć nabywców. olej pionierski muszle (szylingPrzeprosił we wtorek za zakup rosyjskiej ropy naftowej w zeszłym tygodniu z dużą zniżką, mówiąc, że zrezygnuje ze wszystkich spotowych zakupów rosyjskiej ropy.

Z drugiej strony Putin powiedział, że Rosja wprowadzi zakaz importu i eksportu wielu towarów do 31 grudnia, ale do tej pory nie ujawniono żadnych rzeczywistych pozycji. Oprócz ropy naftowej i gazu ziemnego Rosja jest ważnym dostawcą niklu, palladu i kilku innych ważnych surowców.

Ceny ropy naftowej wzrosły w ciągu dnia powyżej 129 dolarów za baryłkę w oczekiwaniu na rosyjskie embargo na ropę naftową, zmniejszając zyski po faktycznym ogłoszeniu przez Bidena, a następnie ponownie wzrastając po dekrecie eksportowym Putina. Ropa w USA zamknęła się o 3,6 procent do 123,70 dolarów za baryłkę.

Był to również pracowity dzień dla wielu operatorów łupkowych. Akcje CPE wzrosły do ​​rekordowego poziomu 66,12, a następnie spadły do ​​56,81. Callon Petroleum w końcu ustabilizowało się, zyskując 0,5% na poziomie 60,98.

Inwazja Rosji na Ukrainę

Rosja nadal bombarduje główne ukraińskie miasta, ponieważ pociski ponownie zatrzymały ewakuację ludności wzdłuż wyznaczonych korytarzy humanitarnych.

W kolejnym kroku w celu przeciwdziałania rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Polska twierdzi, że jest gotowa dostarczyć swoje myśliwce MiG-29 z czasów sowieckich do Stanów Zjednoczonych w bazie lotniczej Ramstein w Niemczech. Chodzi o to, żeby USA te samoloty przekazały Ukrainie, której piloci znają MiG-i, aw zamian oddać Polsce F-16 lub inne samoloty.

Jednak Ministerstwo Obrony poinformowało we wtorek wieczorem, że loty z amerykańskiej bazy w Niemczech na Ukrainę budzą „poważne obawy NATO”, najwyraźniej wzbudzając obawy, że może to przekroczyć czerwoną linię z Rosją. Stany Zjednoczone prawdopodobnie będą preferować przeniesienie własności ziemi z Polski na Ukrainę. Członkowie Kongresu już sprzeciwiają się stanowisku Pentagonu.

The Wall Street Journal podał we wtorek wieczorem, że Słowacja rozważa podobną zamianę.

Sekretarz ds. handlu Gina Raimondo powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone mogą nałożyć sankcje na chińskie firmy, które pomagają Rosji, wbrew sankcjom.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live

READ  Elon Musk składa ofertę zakupu Twittera: aktualizacje na żywo

wzrost na giełdzie

Giełda potknęła się, odbiła i zamknęła nieco niżej. Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 0,6% handel na giełdzie. S&P 500 stracił 0,7%. Nasdaq Composite spadł o 0,3% po spadku o ponad 1% i w górę o ponad 2% w ciągu dnia. Small cap Russell 2000 wzrósł o 0,6%, choć zamknął się blisko sesyjnych minimów.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 12 punktów bazowych do 1,87%, podczas gdy rentowność dwuletnich obligacji skarbowych wzrosła tylko o 6 punktów bazowych do 1,61%.

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 1,2%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) spadła o 0,1%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 1%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) zyskał 1,5%. Akcje Nvidii są głównym składnikiem SMH.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) cedował 0,9% i US Global X ETF na rozwój infrastruktury (kolebka) spadła o 0,5%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) wzrósł o 4,7%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrósł o 0,1%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE(skok o 1,6% i fundusz Financial Select SPDR ETF)XLF) spadły o 0,6%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) poślizg 2%

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) wzrosła o 1% po osiągnięciu w ciągu dnia najniższego poziomu od 20 miesięcy. ARK Genomics ETF (ARKG) do 1,3%. Akcje Tesli nadal zajmują pierwsze miejsce wśród ETF-ów Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Wydarzenie Apple iPhone

Giant Dow Jones zaprezentował nowy Apple iPhone SE z obsługą 5G. Wejdzie do sprzedaży 18 marca. Cena nowego iPhone’a SE, 429 USD, jest wyższa niż starszej wersji i wynosi 399 USD. Obecny najtańszy iPhone 5G, iPhone 12 Mini, kosztuje 599 USD. Oczekuje się, że nowy iPhone SE będzie dobrze działał w Chinach i Indiach.

Firma Apple ujawniła również nowe komputery Mac i najnowszy procesor wewnętrzny, wysokiej klasy układ M1 Ultra.

Apple+ będzie transmitować mecze MLB w piątki.

Zapas jabłek

Akcje Apple spadły o 1,2% do 157,44, aby ponownie zacząć zbliżać się do 200-dniowej passy. I chociaż akcje przebiły dołki z 24 lutego, akcje odnotowały najgorsze zamknięcie od końca listopada. Magazyn AAPL ma 176,75 podwójna podstawa dna Zakup punktowy. Inwestorzy mogą wykorzystać linię trendu z maksimum z 4 stycznia, aby znaleźć skromne wczesne wejście powyżej 50-dniowej średniej ruchomej.

Akcje Apple wytrzymywały lepiej niż większość technologii. To tylko 13% mniej niż w historii. Zgodnie z analizą MarketSmith, linia RS AAPL jest tuż poniżej rekordowych poziomów.

Analiza wzrostu rynku

Próba rajdu na giełdzie była bliska porażki we wtorek, po czym zasygnalizowała, że ​​może się to stać Dzień kontynuacji Umiarkowanie przed zamknięciem.

Ożywienie nastąpiło, gdy główne indeksy, zwłaszcza Nasdaq, zbliżyły się do minimów z 24 lutego. Pod wieloma względami wtorkowe wydarzenia wydawały się kolejnym dniem dna, jak 28 stycznia lub 24 lutego.

READ  Gniew Kanadyjczyków z powodu przerwania Rogersa może skomplikować ich nadzieje na integrację

Główne indeksy pozostają znacznie poniżej poziomu zamknięcia 24 lutego i poniżej 10-dniowej średniej ruchomej. Wzloty odnotowane przez obecny rajd 3 marca są jeszcze wyższe. Osiągnięcie tego poziomu może również oznaczać powrót do 21-dniowej średniej kroczącej, która przez ostatnie kilka miesięcy służyła jako opór. Poza tym istnieje kilka kluczowych poziomów.

Z drugiej strony, główne indeksy nie muszą znacznie spaść, zanim spadną poniżej minimów z 24 lutego. Każdy z nich osiągnął we wtorek nowe wielomiesięczne minima. Nasdaq Composite pozostaje na rynku niedźwiedzia.

Rynek nadal jest w dużej mierze napędzany wiadomościami. Niezależnie od technicznego obrazu głównych indeksów i akcji, pozytywne lub negatywne nagłówki związane z inwazją Ukrainy na Rosję mogą wywołać natychmiastowe pozytywne i negatywne reperkusje. Zakaz Bidena na ropę naftową w Rosji i decyzja Putina o zakazie eksportu to tylko dwa ostatnie przykłady.

Główne sektory, akcje

Zapasy energii rosły i spadały, podczas gdy zapasy nawozów i stali spadały. Przewoźnicy kolejowi sprzedali, wydawało się, że obiecywali rozpoczęcie tygodnia. Towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych są nadal dość odporne.

Wiele technologii spadło i miało mocne sesje handlowe, ale tak jak w przypadku ogólnego rynku, trudno powiedzieć, czy było to więcej niż jednodniowe odbicie. Akcje Tesli wzrosły o 2,5% do 824,40, ale napotkały opór w pobliżu 200-dniowej linii. Trzymając się lepiej niż wszystkie inne akcje EV Toys lub typu ARK, akcje TSLA są nadal poniżej 21-dniowej passy i znacznie poniżej lutowych maksimów w krótkim okresie.

Akcje Nvidii wzrosły o 0,8% do 215,14, ale daleko im do sesyjnych maksimów i po osiągnięciu w ciągu dnia minimum od pięciu miesięcy. Akcje są nadal znacznie poniżej serii 200 dni.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Biorąc pod uwagę słaby i niestabilny ruch na rynku w ostatnich dniach i miesiącach, inwestorzy powinni być bardzo ostrożni, jeśli chodzi o coś więcej niż skromną ekspozycję.

Ogranicz swoją ekspozycję na silne segmenty rynku. Mimo to inwestorzy powinni zwracać uwagę na duże wahania w tych sektorach i rozważyć realizację częściowych zysków.

Kolejny wyraźny wzrost na rynku może nadejść jutro, w przyszłym tygodniu lub za kilka miesięcy. Ale nie oczekuj, przygotuj się. Kontynuuj pracę nad tymi listami obserwacyjnymi.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *