Berkshire Hathaway: Oto akcje, które kupił Warren Buffett & Co

Berkshire Hathaway anulował swoje inwestycje kapitałowe w Bank of New York Mellon, US Bancorp, Taiwan Semiconductor i RH w pierwszym kwartale, zgodnie z raportem z późnego poniedziałku.

Berkshire (symbol giełdowy: BRK.A, BRK.B) objął również stanowisko w Capital One Financial (COF), kupując pakiet 9,9 mln akcji o wartości około 900 mln USD.

Berkshire posiadał około 25 milionów akcji Bank of New York Mellon (BK) o wartości ponad 1 miliarda dolarów, 8,9 miliona akcji Taiwan Semiconductor (TSM) o wartości 700 milionów dolarów, prawie 7 milionów akcji US Bancorp (USB) o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Mniej niż 300 milionów dolarów. oraz około 2,4 miliona akcji RH Furniture Chain (RH) o wartości 600 milionów dolarów.

Dyrektor generalny Warren Buffett powiedział akcjonariuszom na dorocznym spotkaniu Berkshire, że sprzedaje akcje banków, ponieważ stracił sympatię do branży.

Berkshire zmniejszyło również swój udział w Activision Blizzard (ATVI) o 3,3 miliona akcji do 49,4 miliona akcji, co stanowi udział o wartości około 3,3 miliarda dolarów.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Berkshire zmniejszył swój udział w General Motors (GM) o 10 milionów akcji w pierwszym kwartale do 40 milionów akcji, co stanowi obecnie wartość około 1,2 miliarda dolarów.

Buffett powiedział na dorocznym spotkaniu, że przemysł samochodowy jest „bardzo trudny” i że „nie sądzę, żebym mógł powiedzieć, jak przemysł samochodowy będzie wyglądał za 5 lub 10 lat”. Uważa się, że własność Berkshire w GM została zapoczątkowana przez Todda Combsa lub Teda Wechlera, którzy razem zarządzają około 10% portfela akcji firmy o wartości 350 miliardów dolarów.

Buffett na ogół nie wyjaśnia, jakie posiada akcje, które pochodzą od Combsa i Wachlera, a które mogą być wspólne. Buffett zarządza 90% portfela i jako dyrektor generalny jest za to wszystko odpowiedzialny.

Zgłoszenie Berkshire 13-F komplikuje się w tym kwartale, wymieniając udziały, które zostały zgłoszone osobno przez New England Asset Management, jednostkę działu ubezpieczeń ogólnych Berkshire.

Gospodarstwa te są teraz uwzględnione w zgłoszeniu 13-F Berkshire. W rezultacie udziały Berkshire w szeregu akcji, w szczególności Apple (AAPL), Bank of America (BAC), Chevron (CVX) i HP (HPQ), są wyższe, jak podano w 13-F w porównaniu z czwartym kwartałem 2022 r. ale tak naprawdę się nie zmieniły. Berkshire ujawnił zmianę Komunikat prasowy w poniedziałek po południu.

Berkshire posiada obecnie 915,6 mln akcji Apple, 1,03 mld akcji Bank of America, 132 mln akcji Chevron i 121 mln akcji HP. Udział Apple jest wart około 158 milionów dolarów i stanowi około 45% całego portfela.

Udział Chevrona został zmniejszony o 35 milionów akcji w pierwszym kwartale, co ujawniono w Berkshire’s 10-Q na początku maja. Berkshire kupił 17 milionów akcji Occidental Petroleum (OXY) w pierwszym kwartale, co również zostało ujawnione wcześniej. Berkshire posiada 211,7 mln akcji koncernu naftowo-gazowego.

Berkshire zmniejszył swój udział w Amazon.com (AMZN) o około 100 000 akcji i obecnie posiada 10,6 miliona akcji sprzedawcy internetowego. Berkshire ogranicza inwestycje

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


McKesson (MCK) posiada ponad 500 000 akcji i posiada 2,3 miliona akcji.

To jest najświeższa wiadomość. Przeczytaj podgląd zgłoszenia 13-F Berkshire Hathaway poniżej i sprawdź więcej aktualizacji.

Berkshire Hathaway był aktywnym sprzedawcą akcji w pierwszym kwartale, a kwartalne zgłoszenie spółki w późny poniedziałek ma szczegółowo opisać, co zrobił.

Berkshire Hathaway (znak giełdowy: BRK.A, BRK.B) prawdopodobnie będzie sprzedawał akcje finansowe w tym okresie, a inwestorzy będą zainteresowani tym, czy firma sprzedała lub zbyła swoje udziały w US Bancorp (USB) i Bank Nowego Jorku (BK). ).

READ  Dow Jones i Standard & Poor's spadły, a Nasdaq zyskał

Berkshire był aktywnym sprzedawcą tych dwóch banków w 2022 roku. Niewykluczone też, że Berkshire sprzedał część swojej inwestycji w Citigroup.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


(C) Zrezygnował z kontraktu w Activision Blizzard (ATVI).

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Inwestorzy skupią się również na tym, co w tym okresie kupowali dyrektor generalny Warren Buffett i jego asystenci inwestycyjni Todd Combs i Ted Wechler. Portfel akcji Berkshire wynosi około 350 miliardów dolarów.

Zgłoszenie 13-F, które zawiera szczegółowe informacje na temat posiadanych przez spółkę akcji amerykańskich, ma zostać złożone w późny poniedziałek. Berkshire ujawniło już niektóre ze swoich zmian w pierwszym kwartale w innych dokumentach.

Oto, co wiemy do tej pory.

Berkshire niedawno zwolniony 10 sek Okazało się, że Berkshire kupiło akcje za 2,9 miliarda dolarów w pierwszym kwartale i sprzedało 13,3 miliarda dolarów.

W tym zgłoszeniu wymieniono również pięć największych udziałów firmy na dzień 31 marca, pokazując, że Berkshire sprzedał w tym okresie około 6 miliardów dolarów Chevron (CVX). Inne udziały Berkshire, Apple (AAPL), Coca-Cola (KO), Bank of America (BAC) i American Express (AXP) pozostały niezmienione.

Berkshire ujawnił również, że kupił około 1 miliarda dolarów od Occidental Petroleum (OXY) w pierwszym kwartale, a zgłoszenie od jednostki użyteczności publicznej Berkshire Hathaway Energy wskazuje na sprzedaż około 1 miliarda dolarów od chińskiego producenta pojazdów elektrycznych BYD (1211. HongKong) w tym okresie . Ponadto Buffett powiedział, że Berkshire podniósł udziały w pięciu japońskich firmach handlowych, ale nie sprecyzował terminu.

Jeśli chodzi o banki, Berkshire ma około 2,5 miliarda dolarów od Citigroup, 1 miliard dolarów od Bank of New York i 250 milionów dolarów od Bancorp of America na koniec 2022 roku.

Spekulacje na temat sprzedaży akcji finansowych przez Berkshire opierają się na ujawnieniu przez firmę Berkshire w 10. kwartale, że jej podstawa kosztowa w sprawozdaniach finansowych spadła o prawie 2 miliardy dolarów w pierwszym kwartale. Jego udziały w akcjach przemysłowych spadły o 8 miliardów dolarów na podstawie kosztów, z czego większość prawdopodobnie była spowodowana sprzedażą Chevron.

READ  Majątek Trumpa wzrósł do 6,4 miliarda dolarów i dołącza do listy 500 najbogatszych ludzi na świecie

Napisz do Andrew Bary na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *