Brytyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że uciekanie się Rosji do starej broni prawdopodobnie spowoduje straty wśród ludności cywilnej

Zniszczone budynki widoczne są w Volnovace na Ukrainie. (Technologie Maxara)

Nieustanne bombardowanie strajków wojskowych powoduje ogromne zniszczenia na całej Ukrainie, o czym świadczą nowe zdjęcia satelitarne firmy Maxar Technologies.

Wołnucha: W południowo-wschodniej Ukrainie, około 55 mil na północ od Mariupola, znaczna część małego miasteczka Volnovaka leży w ruinach – zdewastowanych przez strajki wojskowe. Tam, gdzie kiedyś stały niektóre budynki, pozostały tylko spalone budowle.

W środę rosyjskie media państwowe przeprowadziły wywiady ze wspieranymi przez Rosję separatystami z regionu Donbasu, który, jak twierdzili, przejęli od sił ukraińskich.

Wygląda na to, że dach dworca kolejowego został przebity. Dachami wyeksponowano także budynki na północnym wschodzie. Jedynym dowodem na to, że niektóre budynki stały w pobliżu centralnego placu, są zwęglone ściany.

Po północnej stronie Volnovakia zniszczono kościół i kompleks mieszkalny. Widziano gruz pokrywający ziemię wokół nich.

Na rondzie w północno-zachodniej części miasta prawie wszystkie budynki widoczne na zdjęciu satelitarnym zostały poważnie uszkodzone.

Samobieżna haubica w pobliżu Czernihowa na Ukrainie.
Samobieżna haubica w pobliżu Czernihowa na Ukrainie. (Technologie Maxara)

Czernihów: Na polu około 10 mil (17 kilometrów) na północny wschód od Czernihowa w północnej Ukrainie zaobserwowano ponad tuzin rosyjskich samobieżnych haubic i systemów rakietowych.

Płonące domy w Czernihowie na Ukrainie.
Płonące domy w Czernihowie na Ukrainie. (Technologie Maxara)

We wschodnim Czernihowie paliło się kilka domów wokół ronda.

Stadion w Czernihowie został poważnie uszkodzony.
Stadion w Czernihowie został poważnie uszkodzony. (Technologie Maxara)

Na innym zdjęciu satelitarnym wielofunkcyjny stadion sportowy Chernihiv Stadium został poważnie uszkodzony na trybunach, a na środku stadionu widoczny był ogromny krater.

Kratery po uderzeniu artylerii w pobliżu dzielnicy mieszkalnej w Charkowie na Ukrainie.
Kratery po uderzeniu artylerii w pobliżu dzielnicy mieszkalnej w Charkowie na Ukrainie. (Technologie Maxara)

Charków: w Na północnym wschodzie Ukrainy zapaliło się kilka domów w pobliżu dużego kompleksu mieszkalnego w centrum Charkowa. Na północ od miasta pokryte śniegiem pole w pobliżu lotniska w Charkowskiej Wytwórni Samolotów jest usiane archeologicznymi kraterami.

READ  Reporter telewizji państwowej, który potępił wojnę na Ukrainie, ucieka z Rosji | Rosja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *