Trzęsienie ziemi o sile 7,3 zabiło co najmniej dwie osoby w japońskiej prefekturze Fukushima.

Jednym ze zmarłych był 60-letni mieszkaniec Somy, poinformowało w czwartek lokalne biuro ds. zapobiegania katastrofom.

Epicentrum zostało zgłoszone poniżej prefektury Fukushima, jednak w środę nie ogłoszono ostrzeżenia o tsunami.

Japońska Agencja Meteorologiczna powiedziała, że ​​trzęsienie miało głębokość 60 kilometrów (37 mil). Epicentrum zostało zgłoszone poniżej dna Oceanu Spokojnego, nie ogłoszono jednak żadnego ostrzeżenia o tsunami.

Jak poinformowała agencja, około półtorej godziny po trzęsieniu u wybrzeży prefektury Miyagi w Japonii u wybrzeży prefektury Miyagi w Japonii uderzyło 8-calowe tsunami, wzywając ludzi z dotkniętych obszarów do trzymania się z dala od wybrzeża.

Pociąg z pociskami wykoleił się w pobliżu Fukushimy w wyniku trzęsienia, ale nie zgłoszono żadnych obrażeń, powiedział Kishida na konferencji prasowej. Według NHK 78 osób zostało uwięzionych na cztery godziny po wykolejeniu się pociągu dużych prędkości, ale uciekło bez szwanku przez wyjście awaryjne.

Epicentrum zostało zgłoszone poniżej dna Oceanu Spokojnego, nie ogłoszono jednak żadnego ostrzeżenia o tsunami. Według Tokyo Electric Power w całym Tokio przywrócono energię elektryczną.

Centrum Meteorologii w czwartek poprosiło opinię publiczną, aby uważała na kolejne trzęsienia ziemi w ciągu najbliższych kilku dni. Urzędnik agencji, Masaki Nagamura, wezwał ludzi w dotkniętych obszarach, aby trzymali się z dala od wybrzeża i nie wchodzili do morza, dopóki alarm tsunami nie zostanie zniesiony. Zachęcał ludzi do zachowania czujności w związku z ryzykiem osunięć ziemi.

Ludzie idący ulicą podczas przerwy w dostawie prądu w Tokio.

Epicentrum zostało zgłoszone poniżej dna Oceanu Spokojnego, jednak w środę nie ogłoszono ostrzeżenia o tsunami, jednak epicentrum zostało zgłoszone poniżej dna Oceanu Spokojnego; W katastrofie zginęło lub zaginęło ponad 22 000 osób. Zgony były spowodowane wczesnym stanem zdrowia po katastrofie i po katastrofie spowodowanym przez tsunami i wycieki promieniowania.

Trzęsienie ziemi w Japonii w 2011 roku miało 9,1 stopnia w skali Richtera, około 63 razy silniejsze i miało siłę około 500 razy większą niż środowe trzęsienie.

READ  Po wyjściu z restauracji Justin Bieber nie mógł przestać chwytać ją za krocze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *