CDC: Unikaj podróży do Korei Południowej i Polinezji Francuskiej

Uwaga redaktora — subskrybuj Otwarcie świata, cotygodniowy biuletyn CNN Travel. Otrzymuj informacje o otwieraniu i zamykaniu miejsc docelowych, inspiracje na przyszłe przygody, a także najnowsze wiadomości o lotach, jedzeniu i piciu, zakwaterowanie i inne wydarzenia związane z podróżami.

(CNN) – Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób określiło w poniedziałek pół tuzina nowych miejsc jako „wysokiego ryzyka” dla podróży, w tym do Korei Południowej i Polinezji Francuskiej.

Sześć nowych członków kategorii „Wysokiego ryzyka” poziomu 4 to grupa dalekosiężna: Azerbejdżan nad Morzem Kaspijskim; Białoruś, położona w obecnie bardzo napiętym regionie na pograniczu z Rosją i Ukrainą; Komory, archipelag położony u wschodnich wybrzeży Afryki; Polinezja Francuska na południowym Pacyfiku; Saint-Pierre i Miquelon, francuski archipelag na południe od Nowej Fundlandii Kanady; i Korei Południowej.

Poziom 4, najwyższy poziom ryzyka CDC, rozrósł się do prawie 140 miejsc, ilustrując szybki wzrost wariantu Omicron na całym świecie. na początku styczniaWymieniono tam około 80 miejsc docelowych.

Poziom 4 zawiera teraz więcej destynacji niż wszystkie inne kategorie CDC łącznie i stanowi ponad połowę wszystkich destynacji na liście CDC.

Miejsca docelowe dodane do poziomu 4 14 lutego:

• Azerbejdżan
• Białoruś
• Komory
• Polinezja Francuska
• St. Pierre i Miquelon
• Korea Południowa

W zeszłym tygodniu wszystkie sześć miejsc docelowych znajdowało się na poziomie 3, czyli „wysokim” poziomie ryzyka dla Covid-19.

CDC radzi podróżnym, aby unikali odwiedzania krajów poziomu 4. Progi Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dla powiadomień o podróżach zdrowotnych opierają się przede wszystkim na liczbie przypadków Covid-19 w miejscu docelowym.

CDC umieszcza miejsce docelowe na poziomie 4, gdy w ciągu ostatnich 28 dni zarejestrowano ponad 500 przypadków na 100 000 mieszkańców.

Korea Południowa przeniosła się w poniedziałek na poziom 4. Tutaj goście robią zdjęcia w pałacu Gyeongbokgung w Seulu 3 lipca 2020 r.

Ed Jones / AFP / AFP przez Getty Images

Ekspert medyczny waży poziomy ryzyka

Według analityka medycznego CNN, dr Leany Wen, stawki za dojazdy są „jednym punktem odniesienia” w obliczeniach osobistego ryzyka podróżnych.

READ  Walki nasilają się w północno-wschodniej Rosji, gdy Rosja naciska na Kupyańsk: aktualizacje na żywo z Ukrainy

„Wchodzimy w fazę pandemii, w której ludzie muszą podejmować własne decyzje w oparciu o swoje schorzenia, a także tolerancję na ryzyko, jeśli chodzi o zarażenie się Covid-19” – powiedział Wen w poniedziałek.

powiedział Wayne, lekarz medycyny ratunkowej i profesor medycyny ratunkowej w zakresie polityki zdrowotnej i zarządzania w Milken Institute School of Public Health na George Washington University.

Wen powiedział, że niektórzy uznają, że ryzyko jest dla nich zbyt wysokie. „Inni ludzie powiedzą: »Ponieważ zostałem zaszczepiony i wzmocniony, jestem gotów podjąć to ryzyko«”.

„Więc powinna to być osobista decyzja, którą ludzie rozważają, rozumiejąc, że CDC w tej chwili kategoryzuje różne poziomy w oparciu o wskaźniki transmisji społeczności i to w zasadzie tylko to” – powiedział Wen. „Nie biorą pod uwagę indywidualnych okoliczności”.

Inne ważne miejsca na poziomie 4

CDC nie wymienia Stanów Zjednoczonych w swoich wytycznych, ale jest oznaczony kolorem jako poziom 4 14 lutego na stronie internetowej agencji. Mapa poziomów ryzyka w podróży.

W zeszłym tygodniu Japonia była jednym z najlepszych miejsc turystycznych dodanych do poziomu 4.

Inne ulubione atrakcje zatrzymujące się na czwartym piętrze to Meksyk, Kanada, Francja, Peru, Singapur i Hiszpania. Wielka Brytania jest tam od lipca 2021 roku.

w tym Szersze wytyczne dotyczące podróżyCDC zaleca unikanie podróży międzynarodowych, dopóki nie zostaniesz w pełni zaszczepiony.
Mauritius spadł do "Przeciętny" Poziom ryzyka 3 w poniedziałek.

Mauritius spadł w poniedziałek do poziomu 3 „wysokiego ryzyka”.

Laura Morosoli/AFP przez Getty Images

Zmiany poziomu 3

Kategoria ryzyka „wysokiego” poziomu 3 – która dotyczy destynacji z od 100 do 500 przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 28 dni – została uzupełniona w poniedziałek o cztery. ona była:

• Salwador
• Eswatini
• Indonezja
• Mauritius

Eswatini i Mauritius spadły o jeden stopień w stosunku do poziomu 4. Salwador wzrósł z poprzedniej pozycji na poziomie 2, a Indonezja przeskoczyła o dwa poziomy z poziomu 1.

Poziomy 2, 1 i nieznany

READ  Biden dotarł na szczyt obu Ameryk zdeterminowany, by mimo pogardy skupić się na regionie

Miejsca docelowe z oceną „Poziom 2: Umiarkowany Covid-19” odnotowały od 50 do 99 przypadków Covid-19 na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 28 dni. W poniedziałek CDC zaktualizowało swoje wytyczne dotyczące Pakistanu, który w zeszłym tygodniu przeszedł na poziom 2. Nie było innych zmian na poziomie 2.

Obecnie istnieją tylko cztery miejsca docelowe poziomu 2, w tym Nowa Zelandia, która ma jedne z najsurowszych ograniczeń podróży na świecie.

Aby znaleźć się na „Poziomie 1: Covid-19 Low”, miejsce docelowe musi mieć mniej niż 50 nowych przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 28 dni.

Żadne miejsce docelowe nie zostało przeniesione do poziomu 1 w poniedziałek. Obecnie w tej kategorii jest tylko sześć destynacji. Obejmuje to Chiny, w których odbywają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Wreszcie są miejsca, w których CDC stoi w obliczu „nieznanego” ryzyka z powodu braku informacji. Zwykle, choć nie zawsze, są to małe, odległe miejsca lub miejsca, w których panuje ciągła wojna lub niepokoje. W tym tygodniu nie było żadnych dodatków.

Tanzania, Kambodża i Wyspy Kanaryjskie należą do najczęściej odwiedzanych witryn, które obecnie znajdują się w kategorii Nieznane. CDC odradza podróżowanie do tych miejsc, ponieważ ryzyko jest nieznane.

rejs

Statek wycieczkowy czeka, aż ludzie wypłyną, zanim opuści PortMiami 31 grudnia 2021 r. W Miami na Florydzie.

Statek wycieczkowy czeka, aż ludzie wypłyną, zanim opuści PortMiami 31 grudnia 2021 r. W Miami na Florydzie.

Joe Riddell / Getty Images

ten CDC obejmuje statki wycieczkowe na jego liście miejsc docelowych. Rejsy odbywają się na poziomie 4 od 30 grudnia. Wytyczne CDC mają na celu unikanie rejsów w tym czasie.

„Szczególnie ważne jest, aby podróżni ze zwiększonym ryzykiem rozwoju ciężkiej choroby z powodu Covid-19 unikali podróży na statkach wycieczkowych, w tym rejsów po rzece”, mówi CDC w ogłoszeniu o podróży.

9 lutego CDC zaktualizowało plik Informacja zdrowotna dotycząca podróży na rejsy Dodaj kryteria określające poziom ryzyka dla rejsów. Podróże rejsowe pozostały na poziomie 4 w aktualizacji z 9 lutego.

W przypadku podróży rejsowych głównymi kryteriami Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom służącym do oceny poziomu ryzyka są liczba nowych przypadków Covid-19 wśród załogi oraz przebieg przypadku wśród załogi w ciągu ostatnich 14 dni.

READ  Naoczni świadkowie w Nigerii twierdzą, że w czasie drugiego masowego porwania w niecały tydzień porwano setki dzieci

Poziom 4 oznacza ponad 2000 przypadków wykrytych wśród załóg statków wycieczkowych w ciągu ostatnich 14 dni. Poziom 3 to 1000 do 2000 przypadków wiadomości. Poziom 2 to 500-999 nowych spraw, a poziom 1 to mniej niż 500 nowych spraw dotyczących załogi.

Więcej rozważań na temat podróży

Stawki za dojazdy są ważne, aby wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji dotyczących podróży, ale według dr Wen istnieją również inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

„Szybkości transmisji wirusa są jednym z oznak wskazujących” – powiedział Wen. „Drugim jest to, jakie środki ostrożności są wymagane i które są przestrzegane tam, gdzie się wybierasz, a trzecim jest to, co planujesz zrobić, gdy już tam dotrzesz.

„Czy planujesz odwiedzić wiele atrakcji i chodzić do barów wewnętrznych? To bardzo różni się od pójścia gdzieś, gdzie planujesz leżeć cały dzień na plaży i nie wchodzić w interakcje z nikim innym. To jest zupełnie inne. To są bardzo różne poziomy ryzyka”.

Wen powiedział, że szczepienie jest najważniejszym czynnikiem bezpieczeństwa w podróży, ponieważ nieszczepieni podróżnicy częściej zachorują i przekażą Covid-19 innym.

„Ludzie, którzy nie są zaszczepieni, pozostają w grupie wysokiego ryzyka i nie powinni w tym momencie podróżować” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​ludzie powinni nosić wysokiej jakości maskę – N95, KN95 lub KF94 – zawsze, gdy znajdują się w zatłoczonych pomieszczeniach z nieznanymi osobami w przypadku szczepienia.

Ważne jest również, aby pomyśleć o tym, co zrobisz, jeśli uzyskasz pozytywny wynik poza domem. Gdzie byś się zatrzymała i jak łatwo byłoby zrobić test w domu?

Górne zdjęcie: luksusowe wille nad wodą na tahitańskiej wyspie Bora Bora w Polinezji Francuskiej. (Obraz Adobe Stock)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *