Charlotte FC bije rekord frekwencji MLS na otwarciu domu

Charlotte FC pobiła rekord frekwencji w MLS po ogłoszeniu na stadionie Bank of America tłumu 74 479 osób na pierwszy mecz u siebie przeciwko LA Galaxy w sobotę.

Liczba ta przekroczyła rekord 73 019 MLS ustanowiony przez Atlanta United, gdy 2018 MLS Cup odbył się na stadionie Mercedes-Benz. Atlanta miała również rekord frekwencji w sezonie regularnym wynoszący 72 548, ustanowiony wcześniej w 2019 roku.

MLS w ESPN +: przesyłaj strumieniowo gry na żywo, powtórki (USA)
– Piłka nożna na ESPN +: FC Daily | Piłka nożna Ameryka
– Brak ESPN? Uzyskać natychmiastowy dostęp

Podobnie jak Atlanta, Charlotte dzieli stadion z własnością NFL w jej mieście. David Depper, właściciel Charlotte FC, jest również właścicielem zespołu Carolina Panthers.

Odkąd drużyna MLS została zaprezentowana miastu w grudniu 2019 roku, Depper i inni kapitanowie Charlotte FC nie kryli swoich odważnych ambicji. Oprócz ustanowienia rekordu frekwencji w jednym meczu, klub dąży do osiągnięcia średniej frekwencji w swoim debiucie. Organizuje 30 000 sezonów i play-offy u siebie w dalszej części roku.

„Robiliśmy to inaczej niż pierwszego dnia, nie sprawiliśmy, że będzie to rozpraszające i hałaśliwe, robimy to, ponieważ uważamy, że pomoże nam odnieść sukces na boisku i poza nim” – powiedział były prezes Charlotte FC i obecny szef Depper Sports. and Entertainment (DSE), spółki macierzystej, Nick Kelly, dyrektor generalny, powiedział ESPN o funkcji w tym tygodniu. „Jeśli nie możemy być pierwszą osobą, która to zrobi, lub być w tym najlepsi, lub być jedyną, która to robi, dlaczego to robimy?”

Pod wodzą trenera pierwszego roku, Miguela Ramireza, Charlotte rozpoczęła karierę w MLS, przegrywając w pierwszym tygodniu z DC United 3:0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *