Chiny nakładają grzywnę w wysokości 2 milionów dolarów za żart komika wojskowego Li Haoshiego

Aktualności

18 maja 2023 | 14:49


Teraz to trudny tłum.

Chińskie władze nałożyły grzywnę w wysokości 2 milionów dolarów po tym, jak profesjonalny komik porównał adoptowane bezpańskie psy do armii autorytarnego rządu.

Li Haoshi, który występuje pod pseudonimem scenicznym, żartobliwie nawiązał do hasła używanego do opisania Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, wymyślonego przez przywódcę Komunistycznej Partii Chin Xi Jinpinga.

„Dobry styl biznesowy, zdolny do wygrywania walk” – powiedział o psach szukających wiewiórki podczas jego występu w Century Theatre w Pekinie w ten weekend.

Jednak pozornie nieszkodliwy żart skłonił twardogłowych urzędników do uderzenia ramienia Shanghai Xiaoguo Culture Media reprezentującej Li, ukarania Li grzywną w wysokości 1,91 miliona dolarów i stwierdzenia, że ​​nie może zebrać 189 000 dolarów z „nielegalnych wygranych”, które komik zarobił na swoich dwóch programach podczas wakacji weekend. .

Organizatorzy z Pekinu napisali w oświadczeniu, a także wezwali przemysł rozrywkowy do „skorygowania swojego kreatywnego myślenia”.


Ogromna grzywna nałożona na Li Haoshiego podkreśla, że ​​znani komicy muszą stąpać po ściśle kontrolowanym chińskim przemyśle rozrywkowym.

Xiaoguo Culture przypisała niepatriotyczny humor „poważnym uchybieniom w zarządzaniu” i rozwiązała kontrakt z Li, który jest jednym z najpopularniejszych wykonawców w kraju.

Jej trupa komediowa została zawieszona na czas nieokreślony w występach w Pekinie.

Oddzielne dochodzenie policyjne w sprawie Li zostało wszczęte w środę po tym, jak władze stwierdziły, że „poważnie obraził” wojsko i spowodował „zły wpływ społeczny”.

Powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu, że Lee odwołał swoje nadchodzące koncerty, aby mógł „głęboko przemyśleć i ponownie mnie wyedukować”.

W 2021 roku Chiny przyjęły ustawę zakazującą jakiejkolwiek zniewagi lub oszczerstwa wobec wojska.

Prawo zostało wcześniej wykorzystane do skazania reportera, który kwestionował rolę Chin w wojnie koreańskiej, na siedem miesięcy więzienia, Według CNN.


Chińscy żołnierze Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej podczas ceremonii w Pekinie w 2020 roku.
Obrazy Getty’ego

We wtorek aresztowano również Chinkę, która w mediach społecznościowych zakwestionowała wyrok Li w poście odnoszącym się do żołnierzy niosących emoji psa.

„bluźnierstwo nie będzie dozwolone dla godności personelu wojskowego” – poinformowała policja w oświadczeniu.

READ  Zdjęcia satelitarne pokazują nowy etap gotowości wojskowej Rosji

z drutem
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/05/18/china-issues-2m-fine-over-comedian-li-haoshis-army-joke/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *