Raport mówi, że zestaw słuchawkowy AR / VR firmy Apple spotkał się z wieloletnim sceptycyzmem kierownictwa

Przez większą część XXI wieku Apple udobruchał swoich sceptyków, podbijając jeden rynek produktów po drugim, stając się najcenniejszą firmą technologiczną na świecie.

Ale w przypadku gigantycznego zestawu słuchawkowego mieszanej rzeczywistości Bay Area, który ma zostać wydany w tym roku, podobno w firmie byli sceptycy. Według jednego z ekspertów, przez lata dyrektorzy Apple – w tym dyrektor generalny Tim Cook – martwili się o wygląd i popularność zestawu słuchawkowego, podczas gdy wewnętrzne dyskusje na temat projektu urządzenia opóźniły jego wprowadzenie na rynek. Raport Bloomberga Opublikowano w czwartek.

Jak donosi Bloomberg, Cook zaprezentuje nowy produkt na konferencji Apple Worldwide Developers Conference 5 czerwca w Cupertino – zestaw słuchawkowy do nart z dołączonym akumulatorem, który będzie korzystał z funkcji rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej i działał na nowym Apple. system operacyjny że to jest oczekiwany Za cenę około 3000 dolarów.

Chociaż Cook nie był zbyt zaangażowany w projektowanie słuchawek, opowiadał się za lekką opcją od samego początku opracowywania produktu. „Nikt tutaj – kilka osób tutaj – nie myśli, że można być przywiązanym do komputera, który tu chodzi i siedzi. Niewiele osób zrozumie, że otaczanie się czymś jest w porządku, ponieważ wszyscy w głębi serca jesteśmy ludźmi społecznymi, Cook powiedział na publicznej konferencji technologicznej. 2016. Ale zestaw słuchawkowy, plotki Aby nazywać się „rzeczywistością”, faktycznie konturuje twarz, podczas gdy ruchy oczu i mimika pojawiają się pozornie na ekranie, donosi Bloomberg.

Bloomberg donosi, że inni dyrektorzy również wyrazili swoje obawy, w tym Craig Federighi i Johnny Srugi, odpowiednio starszy wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania i technologii sprzętowych. Srouji podobno ostrzegł, że skupienie się na przetwarzaniu w słuchawkach spowolni rozwój chipów iPhone’a.

Biorąc pod uwagę miliardy dolarów zainwestowane w projekt i ponad 1000 inżynierów zaangażowanych w jego rozwój, stawka największej tegorocznej premiery sprzętu w Dolinie Krzemowej jest wysoka — zwłaszcza że Apple opóźnienie Zestaw słuchawkowy jest wypuszczany od około trzech lat.

READ  Dziś jest ostatni dzień, w którym można otrzymać środki o wartości 50 USD na zamówienie Galaxy S24 w przedsprzedaży

Michael Gartenberg, starszy dyrektor Apple ds. światowego marketingu produktów w latach 2016-2019, powiedział Bloombergowi, że na niepewnym rynku słuchawek premiera może stać się „jedną z największych klap technologicznych w historii”.

Słyszałeś, że coś się dzieje w Apple? Skontaktuj się bezpiecznie z reporterem technologicznym Stephenem Councilem pod adresem [email protected] lub Signal pod numerem 628-204-5452.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *