Chłopcy zostali uznani za winnych zamordowania Seana Sisahaya maczetą w Wolverhampton

Dwóch 12-letnich brytyjskich chłopców uznano winnymi śmiertelnego morderstwa maczetą na nieznajomym nastolatku, co czyni ich najmłodszymi zabójcami skazanymi w Wielkiej Brytanii od ponad trzydziestu lat.

Zabójcy o dziecięcych twarzach, których nazwiska nie zostały ujawnione, w listopadzie w szokującym, niesprowokowanym ataku w Wolverhampton zaatakowali 19-letniego Seana Sisahai na śmierć. Jak podało BBC.

Gazeta podała, że ​​chłopcy próbowali wzajemnie obwiniać się o brutalne morderstwo, ale w poniedziałek ława przysięgłych uznała obu brutalnych młodzieńców za winnych.

Jednym z zabójców jest 12-latek w masce i maczecie wetkniętej w spodnie. Policja West Midlands

Prokurator Michelle Healy powiedziała komisji podczas procesu, że Sisahay została pobita oraz doznała obrażeń pleców, nóg i czaszki, a napastnicy pobili ją tak mocno, że „faktycznie wypadł kawałek kości”.

Haley powiedziała: „Miał różne obrażenia nogi, a co najważniejsze, doznał urazu od maczety, która wbiła się w jego ciało od pleców, przez żebra, aż do serca”.

Naoczny świadek makabrycznego morderstwa powiedział policji, że podczas ataku z 13 listopada jeden z chłopców odcinał Sisahaiowi nogi, podczas gdy drugi tupał po jego głowie.

Na miejscu stwierdzono zgon Sisahai.

Inspektor policji West Midlands Damian Forrest określił atak jako „szokujący”.

„Niestety nie jest to pierwsza sprawa, którą badam, dotycząca młodego mężczyzny, który stracił życie w wyniku pchnięcia nożem, ale jest to pierwsza, w której rozważam odpowiedzialność dwóch 12-latków” – powiedział Forrest BBC.

Sean Sisahi, lat 19, został pobity i zatłuczony na śmierć przez dwóch 12-letnich chłopców. Policja West Midlands
Rodzice Seana Sisahiego, który w listopadzie stwierdził zgon na miejscu zdarzenia. Policja West Midlands

„To coś, co mnie zaskoczyło i co zostanie ze mną”.

Uważa się, że chłopcy są najmłodszymi skazanymi za morderstwo w Wielkiej Brytanii od czasu, gdy w 1993 r. dwóch 10-letnich chłopców zostało skazanych za torturowanie i zabicie Jamesa Bulgera.

Bulger miał zaledwie dwa lata, kiedy Jon Venables i Robert Thompson porwali chłopca i brutalnie go pobili – porwanie w centrum handlowym uchwycone na zdjęciach z monitoringu, które teraz stały się wirusowe.

READ  Johnson kontynuuje prace nad ustawą pomocową dla Ukrainy pomimo nacisków ze strony twardogłowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *