Cindy Morgan umiera: gwiazda „Caddyshack” miała 69 lat

Zmarła Cindy Morgan, aktorka najbardziej znana z roli Lacey Underall w „Caddyshack” oraz Laury/Yuri w oryginalnym filmie Disneya „Tron”. Miała 69 lat.

Biuro szeryfa hrabstwa Palm Beach na Florydzie potwierdziło tę wiadomość Los Angeles TimesTwierdząc, że Morgan zmarł z przyczyn naturalnych. Służby nie były w stanie określić czasu jej śmierci.

Morgan zyskała rozgłos dzięki roli blond bomby Lacey w komedii sportowej Caddyshack z 1980 roku, w której wystąpili Bill Murray, Chevy Chase i Rodney Dangerfield.

„Caddyshack był moim pierwszym filmem i powiem, że produkt końcowy był zupełnie inny, pierwotnie opowiadał o puszkach” – powiedział Morgan w wywiadzie. Wywiad 2012. „Więc na początku nie miałam nic do stracenia w teście. Było fajnie. Skupiłam się tylko na tym, żeby ta osoba się spociła. Spójrz jej w oczy i zrób to, co wie wiele kobiet”.

Po gościnnym występie w takich serialach jak „The Love Boat”, „Vega$” i „Chips”, zagrała w filmie „Tron” z 1982 roku jako programistka komputerowa Laura Baines i Yuri, jej alter ego w świecie komputerów. generował filmy science fiction. . Wróciła do świata „Tron” jako głos Ma3a w grze wideo „Tron 2.0” z 2003 roku.

Morgan pojawił się w wielu serialach telewizyjnych w latach 80. i na początku 90., w tym „Bring 'Em Back Alive”, „Hawaiian Heat”, „Masquerade”, „The Fall Guy”, „Tough Cookies” i „Beverly Hills Buntz” oraz „ Buntz z Beverly Hills”. „Falcon Crest”, „Matlock”, „Mancuso, FBI”, „Hunter” i „The Larry Sanders Show”. Pracowała także przy filmach telewizyjnych, takich jak „Godzina północy” (1985), „Świat Salomona” (1985), „Dead Weekend” (1995), „Amanda i obcy” (1995) i „Out There” (1995). . ).

Poza „Caddyshack” i „Tron” Morgan ma na swoim koncie także filmy „Up Yours” z 1979 r., „Galaxis” z 1995 r. i „Open Mic’rs” z 2006 r. Jej ostatnią rolą było podkładanie głosu matce Masona w niezależnym filmie z 2022 r. „ Oblicze Trójcy.”

READ  Welty z Pulitzerem – The New York Times

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *