Demokraci już dawno związali swój los ze szkołą publiczną. Potrzebują siebie nawzajem bardziej niż kiedykolwiek.

powiedział Jorge Elorza, dyrektor generalny Demokratów na rzecz Reformy Edukacji. .

Siły polityczne zarówno lewicy, jak i prawicy wywarły presję na sekretarza edukacji Miguela Cardonę, który prowadził kampanię na rzecz szkół publicznych i ma nadzieję pozostać, jeśli Biden wygra drugą kadencję.

„Jeśli zniszczycie sektor edukacji lub dofinansujecie szkoły prywatne, co zrobicie uczniom w lokalnych szkołach? Nie widziałem jeszcze planu” – Cardona powiedziała POLITICO o konserwatywnych planach podczas wizyty w szkołach na Środkowym Zachodzie i na Wielkich Równinach. „Mamy plan”.

Niemniej jednak, pomimo przebiegu, sekretarz odwiedza klasę i nalega, aby lojaliści partii „Wracaj do ataku” Sojusznicy Cardony wzywają do bardziej wszechstronnego przemyślenia na nowo edukacji publicznej i zdecydowanej reakcji na szkolne wojny kulturowe.

„Sekretarz Cardona to wspaniały, miły i słodki człowiek. Jest pedagogiem” – powiedziała Keri Rodriguez, prezydent Krajowe Stowarzyszenie Rodziców oraz członek Komitetu Demokratycznego stanu Massachusetts. „Ale to brutalny moment polityczny, przez który właśnie przechodzimy, a nasze dzieci i amerykańskie rodziny potrzebują kogoś, kto ma konkretną wizję tego, jak przekształcić nasz amerykański system szkół publicznych”.

Szkoły publiczne stoją przed poważnymi wyzwaniami po pandemii Covid Zmiany w zapisach Dla szkół prywatnych i domowych. Popularne są zasady zapewniające uczniom dostęp do opcji szkolnych poza ich tradycyjnym kampusem w sąsiedztwie. Umożliwiło to Cardonie obronę szkolnej twierdzy, przezwyciężenie długotrwałego sporu między związkami zawodowymi a grupami reformującymi liberalną edukację i promowanie wyjątkowo demokratycznej wizji edukacji, która przemawia do rodzin i wyborców.

„Nie powinniśmy promować szkół prywatnych, ponieważ szkoły w naszym sąsiedztwie nie zapewniają odpowiedniej jakości” – stwierdziła Cardona, przechodząc z technikum na przedmieściach Minnesoty do dwujęzycznej szkoły podstawowej w centrum miasta. „Musimy upewnić się, że pracujemy nad wspieraniem naszych lokalnych szkół w osiąganiu dobrych ocen”.

READ  Twitter prowadzi zaawansowane rozmowy, aby sprzedać się Elonowi Muskowi

To jest ta rzecz. Rozpoczyna się selekcja osobista – i to szybko.

Republikańscy gubernatorzy w Arkansas, Iowa, Ohio, na Florydzie i w innych miejscach przewodniczą obecnie znaczącym rozszerzeniom programów, które zapewniają rodzinom publiczne dotacje na czesne w szkołach prywatnych i inne koszty edukacji. Urzędnicy z Oklahomy prowadzą kampanię na rzecz otwierania jawnie religijnych szkół publicznych, co niektórzy przywódcy kościoła i zwolennicy konserwatywnych postrzegają jako ogromny krok w kierunku wyboru szkoły i wolności religijnej.

Tymczasem liczba zapisów do szkół publicznych spadła o 3 procent w pierwszym roku pandemii koronaawirusa. Około 1,4 miliona studentów. Istnieją również oznaki tego, że liberałom nie udało się odzyskać szerokiego zaufania do edukacji, jakim niegdyś cieszyli się wyborcy.

„Ani administracja, ani lewica nie zaproponowały alternatywy dla opcji wyboru szkoły prywatnej oferowanej przez Republikanów” – powiedziała Elorza, była burmistrz Providence, RI, która wspierała ówczesnego gubernatora. Gina Raimondo trafiła na pierwsze strony gazet, kiedy ogłosiła przejęcie przez państwo borykającego się z problemami systemu szkolnego w jej mieście i jej rodziny. Ich synka nie posłano do szkół publicznych w mieście.

Z sondażu wynika, że ​​Demokraci podążają śladem Republikanów lub w zasadzie łączą je z Republikanami wśród wyborców w czterech stanach będących polami bitew, w których partia ma zaufanie do zapewnienia, że ​​szkoły publiczne przygotują uczniów do życia po ukończeniu studiów. Powołano Komitet Elorza Połowa lipca w Karolinie Północnej, Arizonie, Gruzji i Nevadzie. Około połowa wyborców i rodziców w tych stanach stwierdziła, że ​​ich szkoły są takie same lub gorsze niż przed pandemią.

„Co się stanie, jeśli nie odbędą się wybory partyzanckie, sondaże pokazują, że w tej kwestii stracimy wyborców Republikanów” – powiedziała Elorza. „Przez tę kwestię przegramy wybory. W zasadzie zakończymy ich wersję z wyboru – czyli wybór szkoły prywatnej.

READ  Rozmowa Powella: zakończenie rynków

Elorza wskazuje na poparcie wyborców na polu bitwy dla publicznych szkół społecznych, akademii zawodowych i szkół magnesowych oraz na ich preferencję dla opcji publicznych w stosunku do szkół prywatnych i programów bonów. Powiedział, że Demokraci powinni również przyjąć politykę otwartej rekrutacji, która umożliwi uczniom łatwiejsze przenoszenie się w obrębie okręgów szkolnych lub pomiędzy nimi.

Przewodniczący drugiego co do wielkości związku zawodowego nauczycieli w kraju nie zgadza się z ogólną koncepcją.

W końcu prezes Amerykańskiej Federacji Nauczycieli, Randy Weingarten, powiedział w wywiadzie, że pomysł taki jak zbudowanie dużego regionalnego centrum edukacji karierowo-technicznej wymagałby nowej międzyokręgowej polityki transferu uczniów.

„Musimy zaangażować się w solidną dyskusję na temat tego, w jaki sposób zapewniamy dzieciom tego rodzaju możliwości wyboru w systemie publicznym” – stwierdziła Weingarten. Mimo to trudno stłumić stare debaty, w tym różnice między związkami zawodowymi a Demokratami, którzy chcą, aby modele szkół uwzględniały politykę rynkową.

„Twierdzenie, że konkurencja i rynki nie sprawdzają się, gdy mówimy o kształceniu wszystkich dzieci” – stwierdził Weingarten.

Koncentrowanie się na konfliktach między tradycyjnymi szkołami, statutami lub innymi preferencjami publicznymi „pomija cały moment i to, gdzie są rodzice” – stwierdziła Rodriguez.

„Zamiast trzymać się tego przestarzałego modelu sąsiedztwa, znaleźliśmy się w momencie, w którym Demokraci muszą uznać wybór szkoły za narzędzie zapewniające równość i wzmocnienie pozycji” – powiedziała Rodriguez.

Część reakcji Demokratów na konserwatystów znalazła wyraz w zatrzymaniach podczas burzy w Cardonie, senator. Tina Smith (D-Minn.) powiedział. Należą do nich publiczna szkoła średnia, która rozprowadza przybory toaletowe i odzież uczniom w Rochester, rodzinnym mieście Mayo Clinic, oraz rozległy kampus Dakota County Technical College oddalony o godzinę jazdy na północ w Rosemount w stanie Minnesota.

„Drugą częścią tego jest nie wahanie się przed zrozumieniem, że musimy naprawdę w pewnym sensie ponownie przemyśleć, jak powinna działać edukacja publiczna” – Smith powiedział Politico. „Mamy publiczny system edukacji, który jest tradycyjnie zorganizowany i zaprojektowany tak, aby przygotować uczniów do czteroletniej nauki w college’u. Nie jest to najlepsza opcja dla każdej osoby”.

READ  Finały Pucharu Stanleya 2022 – Colorado Avalanche-Tampa Bay Lightning Game 3 Najlepsze momenty, widoki i podział

Cardona, który ukończył technikum zamiast przydzielonego mu kampusu w sąsiedztwie, twierdzi, że został wybranym beneficjentem. Jednak poszerzanie możliwości nie powinno odbywać się kosztem szkół lokalnych, które w dalszym ciągu są odpowiedzialne za edukację milionów dzieci – dodał.

„Nie powinniśmy promować wyboru, ignorując pobliskie szkoły, które nadal potrzebują wsparcia” – powiedziała sekretarz.

„Kluczowy jest wybór rodziny” – dodał. „Nie wiem, czy kiedykolwiek sprzeciwiliśmy się temu. Myślę, że jeśli mówimy o tym, jak to sfinansować, musimy się upewnić, że nie dzieje się to kosztem finansowania sąsiedniej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *