Disney prowadzi wstępne rozmowy z Nexstar na temat sprzedaży ABC – źródła

14 września (Reuters) – Walt Disney Co (DIS.N) przeprowadził wstępne rozmowy na temat sprzedaży swojej amerykańskiej sieci telewizyjnej ABC regionalnemu operatorowi stacji telewizyjnej Nexstar Media Group Inc (NXST.O), poinformowały w czwartek dwie osoby zaznajomione ze sprawą .

Potentat medialny Byron Allen złożył także ofertę o wartości 10 miliardów dolarów na przejęcie ABC, lokalnych stacji i kanałów kablowych FX i National Geographic, poinformował w czwartek Bloomberg News, powołując się na osobę zaznajomioną z tą propozycją.

Przedstawiciele Disneya i Allena nie odpowiedzieli na prośby o komentarz w sprawie raportu Bloomberga.

Rozmowy rozpoczęły się po tym, jak dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, powiedział w lipcu ubiegłego roku, że firma może sprzedać część swoich tradycyjnych aktywów telewizyjnych, które od lat ucierpiały z powodu rozwoju usług przesyłania strumieniowego.

Jedno ze źródeł powiedziało Reutersowi, że zainteresowanie Nexstar ma charakter wstępny i może nie prowadzić do jakiejkolwiek umowy. Obydwa źródła poprosiły o anonimowość, ponieważ sprawa jest poufna.

Rzecznik Disneya powiedział, że chociaż firma jest „otwarta na rozważenie opcji strategicznych dla swojej działalności linearnej”, nie podjęła jeszcze decyzji o zbyciu ABC ani jakiejkolwiek innej własności.

Nextstar nie odpowiedział natychmiast na prośby o komentarz.

Bloomberg News jako pierwszy poinformował, że obie firmy prowadzą rozmowy na temat umowy z ABC.

Disney ABC składa się z ogólnokrajowej sieci telewizyjnej i ośmiu stacji regionalnych. Posiada umowy stowarzyszeniowe z około 240 lokalnymi stacjami telewizyjnymi, docierającymi do niemal wszystkich amerykańskich gospodarstw domowych.

Nexstar ma 200 stacji własnych lub partnerskich na 116 rynkach, docierających do ponad dwóch trzecich populacji USA, a także krajowe sieci telewizyjne, takie jak The CW i NewsNation. Jego wartość rynkowa wynosi 5,25 miliarda dolarów.

READ  Google niszczy miliardy historii przeglądania prywatnego, aby rozstrzygnąć pozew Google

Następnie w 1995 roku dyrektor generalny Disneya Michael Eisner zgodził się kupić Capital Cities/ABC za 19 miliardów dolarów.

(Reportaż Dona Chmielewskiego z Los Angeles – Relacja Mohammeda dla Biuletynu Arabskiego) (Dodatkowe raporty Akash Sriram i Dimple Gulwani w Bengaluru – Relacja Mohammeda dla Biuletynu Arabskiego) Redakcja: Josie Cow i William Mallard

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *