Dlaczego umiejętności miękkie są dziś bardzo poszukiwane na rynku pracy?

Praca


Twoje wyniki w pracy to połączenie Twoich „umiejętności twardych” – wiedzy technicznej i praktycznych produktów pracy – oraz Twoich niematerialnych „umiejętności miękkich”, które cieszą się dużym powodzeniem w amerykańskim miejscu pracy.

Umiejętności miękkie to umiejętności nietechniczne związane ze sposobem, w jaki pracujesz.

Według The Balance, witryny poświęconej finansom osobistym, umiejętności te obejmują sposób interakcji ze współpracownikami, rozwiązywanie problemów i zarządzanie firmą.

Na przykład umiejętności miękkie obejmują między innymi „umiejętności interpersonalne, umiejętności komunikacyjne, umiejętność słuchania, zarządzanie czasem, rozwiązywanie problemów, przywództwo i empatię” – podało to samo źródło.

Eksperci twierdzą, że pracodawcy poszukują tych umiejętności, ponieważ pracownicy posiadający te umiejętności poprawiają jakość miejsca pracy.

„Dla wielu pracodawców umiejętności miękkie są tak samo ważne jak umiejętności twarde” – powiedziała Kelly Hall, dyrektor ds. rekrutacji w Enova International, firmie z siedzibą w Chicago, zajmującej się technologią finansową.

„Dzieje się tak, ponieważ sukces w miejscu pracy często wymaga czegoś więcej niż tylko technicznych zdolności do wykonania pracy. To umiejętności miękkie robią różnicę”.

Oto, jak doskonalić swoje umiejętności miękkie na rynku pracy.

Jakie umiejętności miękkie są obecnie poszukiwane?

Internetowa platforma edukacyjna Springboard for Business opublikowała niedawno raport dotyczący stanu luki w umiejętnościach pracowników na rok 2024, w którym wzięło udział ponad 1000 specjalistów korporacyjnych pracujących w dużych firmach.

„Nasze badanie wykazało, że najbardziej poszukiwaną umiejętnością miękką, zwaną również umiejętnościami trwałymi lub trwałymi, jest myślenie strategiczne” – powiedział FOX Business Chris Duchesne, dyrektor zarządzający Springboard for Business z siedzibą w Bostonie.

„Ponad połowa liderów (57%) twierdzi, że ich firmy potrzebują teraz więcej osób posiadających umiejętności myślenia strategicznego”.

Twoje wyniki w pracy to połączenie Twoich „umiejętności twardych” – wiedzy technicznej i praktycznych produktów pracy – oraz Twoich niematerialnych „umiejętności miękkich”, które cieszą się dużym powodzeniem w amerykańskim miejscu pracy. Amnaj – Stock.adobe.com

W obliczu ciągłych zmian w gospodarce krytyczne myślenie jest niezbędne w „środowisku, w którym można się zmienić lub zginąć, w którym firmy muszą działać strategicznie i szybko się dostosowywać, aby zachować konkurencyjność” – stwierdził Duchesne.

READ  Wściekły pilot United wzywa SFO ATC Over Go Around

Ponadto raport ujawnił, że umiejętności miękkie, takie jak rozwiązywanie problemów – których 49% liderów twierdzi, że ich firmy potrzebują – oraz umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej (46%) są również niezbędne, aby dotrzymać kroku szybko zmieniającemu się krajobrazowi.

Jak wynika z raportu, ostateczna lista obejmuje inteligencję emocjonalną i relacje międzyludzkie.

Dlaczego kompetencje miękkie są tak ważne dla pracowników?

Duchesne zauważył, że skoro 79% liderów twierdzi, że trwałość umiejętności technicznych jest ograniczona do pięciu lat lub mniej, coraz większe znaczenie zyskują umiejętności miękkie.

„Umiejętności miękkie są jeszcze ważniejsze, jeśli chodzi o dostosowywanie się i przezwyciężanie nowych wyzwań, ponieważ sztuczna inteligencja nadal radykalnie zmienia każdą branżę” – zauważył.

„Te kompetencje nie mogą zostać zlecone sztucznej inteligencji w taki sam sposób, jak umiejętności techniczne. Są to również niezbędne umiejętności przywódcze, które można zastosować na każdym stanowisku i na każdym poziomie.

Biznesmenka prezentująca się kolegom w sali konferencyjnej.
Według The Balance, witryny poświęconej finansom osobistym, umiejętności te obejmują sposób interakcji ze współpracownikami, rozwiązywanie problemów i zarządzanie firmą. Jacob Lund – Stock.adobe.com

W jaki sposób osoby poszukujące pracy mogą zaprezentować swoje umiejętności miękkie?

Pracodawcy często otrzymują setki CV na jedno stanowisko, dlatego zdaniem ekspertów podkreślenie umiejętności miękkich w języku CV jest mądrym posunięciem.

Używaj słów takich jak: ułatwione, oferowane, negocjowane i wdrażane.

„Aby kandydaci się wyróżniali, muszą mieć pewność, że ich umiejętności miękkie nie zostaną utracone na papierze” – powiedział FOX Business Hall, ekspert ds. rekrutacji w firmie Enova.

„Bądź szczery i wspomnij po imieniu o umiejętnościach miękkich.”

Według Duchesne ze Springboard umiejętności miękkie pozwalają wyróżnić się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zwłaszcza gdy większość innych kandydatów, którzy dotrą do tego etapu, ma podobne umiejętności techniczne.

„Zidentyfikuj swoje unikalne kompetencje, omawiając wcześniejsze doświadczenia zawodowe, które pokazują Twoje umiejętności krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i komunikacji” – zalecił.

W jaki sposób umiejętności miękkie przynoszą korzyści firmom?

Pracownicy, którzy opanują te umiejętności miękkie, nie tylko wyróżniają się indywidualnie, ale także podnoszą poprzeczkę swoim zespołom i całej organizacji, Duchesne powiedziała FOX Business.

READ  Dom wielkości pokoju hotelowego w Kalifornii, położony na skraju Doliny Krzemowej, trafił na rynek za 1,7 miliona dolarów

„Stają się katalizatorami innowacji, wydajności i wzrostu” – powiedział.

„Utrzymująca się doskonała wydajność tych pracowników podkreśla wyraźny związek pomiędzy opanowaniem umiejętności miękkich a sukcesem zawodowym. W stale zmieniającym się środowisku biznesowym umiejętności te pozostają stale poszukiwane.

Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/02/17/business/why-soft-skills-are-in-great-demand-in-todays-workforce/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *