Dokumenty Microsoftu, które wyciekły, szczegółowo opisują konsolę Xbox nowej generacji w „chmurze hybrydowej” na rok 2028

Ogromny wyciek z batalii sądowej FTC przeciwko Microsoft ukazał plan działania Microsoftu dotyczący konsoli Xbox Series średniej generacji the Ten sam dokument Ujawniono także wstępne plany Microsoftu dotyczące nowej generacji konsol Xbox – tego, co nazywa „hybrydową platformą do gier”. Jak wynika z prezentacji z maja 2022 r., która wyciekła w innym pliku PDF, system połączy lokalny sprzęt i przetwarzanie w chmurze, aby stworzyć „wciągającą platformę gier i aplikacji”, która pojawi się około 2028 roku.

„Nasza wizja: opracować hybrydową platformę do gier nowej generacji, zdolną do wykorzystania połączonej mocy klienta i chmury, aby zapewnić głębsze zanurzenie i zupełnie nowe kategorie doświadczeń w grach” – czytamy na jednym ze slajdów. „Zoptymalizowani pod kątem gier i twórców w czasie rzeczywistym, umożliwimy nowy poziom wydajności wykraczający poza możliwości samego sprzętu klienckiego”. Na jednym slajdzie Microsoft spodziewa się, że w 2028 roku pojawi się następna generacja z „hybrydowymi grami w chmurze” oraz „wciągającą platformą gier i aplikacji”.

Microsoftu

Jeśli chodzi o sprzęt, Microsoft oczekuje takich rzeczy, jak śledzenie promieni DirectX nowej generacji, dynamiczne globalne oświetlenie, superrozdzielczość oparta na technologii ML, ulepszone renderowanie mikrowielokątów i nie tylko. System może obsługiwać różne typy urządzeń, od stosunkowo potężnych konsol po „cienki system operacyjny… urządzenia konsumenckie lub mobilne za 99 dolarów”, które opierają się na przetwarzaniu xCloud.

„Przetwarzanie hybrydowe” ma różnić się od zwykłych gier w chmurze tym, że wykorzystuje sprzęt i przetwarzanie w chmurze do jednoczesnego renderowania elementów gry. Na przykład podstawowe postacie będą działać na lokalnym procesorze graficznym, podczas gdy NPC, elementy tła i inne elementy będą tworzone zdalnie.

Z dokumentu, który wyciekł, wynika, że ​​zastosowany zostanie sprzęt Xbox nowej generacji firmy Microsoft

Microsoftu

Microsoft dostrzega także intensywne wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (ML) w grach nowej generacji. Jeśli chodzi o wydajność, sieci neuronowe mogą na przykład obsługiwać superrozdzielczość, interpretację liczby klatek na sekundę i kompensację opóźnień. Poprawią doświadczenia z gier (agenci AI, skrypt, dobieranie graczy, rankingi graczy) i usługi dla graczy (bezpieczeństwo i toksyczność, dostosowywanie i odkrywanie oraz usługi wsparcia). Pomoże także twórcy w testowaniu gier AI, treściach proceduralnych, fizyce, dialogu NLP i operacjach na żywo (zarządzanie zaangażowaniem i utrzymaniem, monetyzacja, optymalizacja zasobów w chmurze).

READ  Najlepsze oferty gier: oszczędzaj na Game Pass, grach Switch i nie tylko

Jeden slajd wskazywał, że Microsoft szukał umów z AMD na karty graficzne Navi 5 i rdzenie procesorów Zen 6, ale na innym slajdzie wskazano, że firma musi podjąć „decyzję dotyczącą Arm64”. Być może jednak rozpoczęła już swoje plany. Kolejny slajd zatytułowany „Podróż już się rozpoczęła” pokazuje pełny plan działania: projektowanie gier sprzętowych i hybrydowych rozpoczyna się w 2024 r., z zestawami programistycznymi dostępnymi do 2027 r. i dostawą do 2028 r.

Z dokumentu, który wyciekł, wynika, że ​​wykorzystana zostanie konsola Xbox nowej generacji Microsoftu

Microsoftu

Slajd sprawia wrażenie części rozmowy, a nie statycznego planu działania. Pokaz slajdów poprzedzają dokumenty przedstawiające rozmowę pomiędzy dyrektorem generalnym Satyą Nadellą, Philem Spencerem z Xbox i innymi osobami. Mówiąc, że firma pracuje nad czterema typami komputerów stacjonarnych (w pełni chmurowe, hybrydowe Xbox, hybrydowe z systemem Windows i hybrydowe HoloLens), Nadella zauważa, że ​​„musimy zgromadzić specjalistów zajmujących się systemami firmy, aby stworzyć ujednoliconą wizję”, dodając, że „nie możemy przechodzić od „wielkiego pomysłu do wielkiego pomysłu. Musimy połączyć talenty firmy w zakresie systemów, aby stworzyć ujednoliconą wizję”.

Inne pomysły krążą wokół „konsoli przenośnej”, w której „konsola jest bohaterem”. Można więc odnieść wrażenie, że w momencie prezentacji Microsoft wciąż rozwijał swoją wizję Xboksa nowej generacji – więc od tego czasu mógł się on całkowicie zmienić.

Z dokumentu, który wyciekł, wynika, że ​​zastosowany zostanie sprzęt Xbox nowej generacji firmy Microsoft

Microsoftu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *