W miarę zaostrzania się konfliktu zawodniczki reprezentacji Hiszpanii kobiet stają przed nowym dylematem z federacjąCNN

gracze za Reprezentacja Hiszpanii kobiet Powtórzyli swoją odmowę rozegrania dwóch kolejnych meczów bez większych zmian w Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF), co stanowi najnowszą decyzję po niechcianym pocałunku byłego trenera piłki nożnej Luisa Rubialesa. La Roja Gwiazda Jennifer Hermoso.

Dwudziestu zawodników, którzy wcześniej podpisały w piątek list, w którym sprzeciwiają się grze w reprezentacji narodowej do czasu usunięcia poważnych zastrzeżeń, zostało powołanych do 23-osobowego składu nowego trenera Montse Tommy’ego.

DoKto zastąpił poprzedniego dyrektora Jorge Velda W ramach zmian w Federacji Hiszpańskiej po zwycięstwie Hiszpanii w Pucharze Świata Kobiet, zawodniczki zostały wybrane na mecze ze Szwecją i Szwajcarią rozgrywane w dniach 22 i 26 września, mimo że zawodniczki wyraziły „niezłomną wolę, aby nie być powołane z uzasadnionych powodów”. . ”

W oświadczeniach Opublikowano w mediach społecznościowych W poniedziałek gracze powiedzieli:[We] Zbadamy możliwe konsekwencje prawne, na jakie narażona została Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej w związku z umieszczeniem jej na liście, w związku z którą wnioskowaliśmy o niewywołanie go z powodów, które zostały już publicznie i bardziej szczegółowo wyjaśnione Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej, aby podjąć najlepsze działania. Decyzja dotycząca naszej przyszłości i naszego zdrowia.”

Pomimo wielokrotnych odmów gry dla Hiszpanii do czasu wprowadzenia fundamentalnych zmian w federacji, wielu zawodników to zrobiło Zgłoszono obózw tym Athena del Castillo, Misa Rodriguez, Olga Carmona i Teresa Abillera – przy czym trzy ostatnie osoby są sygnatariuszami wydanego w piątek oświadczenia.

Zapytana we wtorek w drodze do hotelu drużyny przez reporterów w Madrycie, czy zawodnicy zgadzają się ze składem Tommy’ego, bramkarz Rodriguez odpowiedział: „Nie”.

Oświadczenie zawodników nadeszło zaledwie kilka godzin po tym, jak Tommy powiedziała reporterom, że kontaktowała się z zawodnikami i poczyniła niezbędne przygotowania, aby rozwiać ich obawy.

„Związek pracował nad tym, aby móc rozmawiać z zawodnikami” – powiedziała. „Ja też z nimi pracowałem. Słuchaliśmy ich, myśleliśmy, że wszyscy jesteśmy częścią tej grupy i jedynym sposobem jest dobra komunikacja.

Rodrigo Jimenez/EPA-EFE/Shutterstock

Montse Toomey przemawia w poniedziałek na konferencji prasowej w Madrycie.

Zapytana, czy którakolwiek zawodniczka powiedziała jej, że nie chce zostać powołana do gry w nadchodzących meczach Ligi Narodów Kobiet UEFA, Tommy odpowiedział, że nie.

READ  Ofensywa Clemsona ponownie zanika w przegranej 31-14 Orange Bowl z Tennessee

chwila, Hermoso – który nie został wymieniony w wezwaniu Toomeya – wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym stwierdził, że „nic się nie zmieniło” w związku.

„Od tygodni, a nawet miesięcy szukaliśmy ochrony ze strony Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej, która nigdy nie nadeszła” – powiedział Hermoso, którego nie wymieniono w 23-osobowym składzie na nadchodzące mecze.

„Osoby, które teraz proszą nas, abyśmy im zaufali, to te same osoby, które dzisiaj ujawniły listę zawodników, którzy prosili o nie powołanie.

„Gracze są pewni, że jest to kolejna strategia manipulacyjna, wprowadzająca podziały i manipulacyjna, mająca na celu zastraszenie nas i grożenie konsekwencjami prawnymi oraz sankcjami gospodarczymi. To niepodważalny dowód, który pokazuje, że na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło.

Mówi w radiu sieciowym Panie Cadena Victor Francos, szef Najwyższej Rady Sportu hiszpańskiego rządu, potwierdził w poniedziałek, że zawodnikom mogą grozić grzywny i kary zgodnie z krajowym prawem sportowym za niereprezentowanie drużyny narodowej po powołaniu.

„Mam nadzieję, że uda się uzgodnić wycofanie [the players]„Jeśli się nie pojawią, rząd zrobi, co do niego należy, czyli będzie egzekwował prawo, co jest dla mnie niefortunne i zapewniam, że mnie to boli” – powiedział Francos. Nigdy nie chciałbym zrobić tego, co musiałem w tamtym momencie zrobić.

„Ale prawo jest prawem, a prawo sportowe mówi, co mówi. Międzynarodowe przepisy dotyczące drużyn narodowych mówią, co mówią, ale nadal jestem pewien, że może istnieć sposób na rozwiązanie.

„Ja też ci mówię, mam takie przeczucie [RFEF has] „Przekazali rządowi swój problem, mówiąc: «OK, wezwiemy ich i wtedy rząd podejmie decyzję»”.

Zgodnie z hiszpańskim kodeksem sportowym i Kodeks Dyscyplinarny Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnejgracze mogą zostać ukarani grzywną w wysokości od 3 006 EUR (3 213 USD) do 30 051 EUR (32 125 USD), a ich pozwolenia na grę mogą zostać zawieszone lub skonfiskowane na okres od dwóch do pięciu lat, co może mieć wpływ na kariery klubowe zawodników, a także ich przyszłość na arenie międzynarodowej . . .

READ  Pirates QB Tom Brady rozważa wszystkie opcje jako potencjalny agent w 2023 roku

Francos powiedział również, że planuje porozmawiać z członkami zespołu we wtorek, ponieważ „w pewnym momencie rząd musi wkroczyć i ma obowiązki”. We wtorek rzecznik CSD potwierdził CNN, że przez cały dzień prowadził rozmowy z zawodnikami.

W rozmowie z dziennikarzami we wtorek minister kultury i sportu Hiszpanii Mikel Isita wezwał Hiszpańską Federację Piłki Nożnej do rozwiązania sporu.

Dodał: „Naczelna Rada Sportu będzie osobiście uczestniczyć w poszukiwaniu rozwiązania”.

„Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej nie ma prawa pozbawiać Hiszpanii kobiecej drużyny narodowej, zwłaszcza po zdobyciu Pucharu Świata.

„W związku z tym wzywamy federację do naprawienia wszystkich niedociągnięć tego anormalnego powołania do składu i do zmiany struktur federalnych, aby federacja mogła skutecznie być przestrzenią bezpieczeństwa, konkurencyjności i profesjonalizmu, do którego mają prawo gracze”. Obywatel Hiszpanii ma do tego prawo”.

Isetta zobowiązała się również znaleźć rozwiązanie, zanim nałoży sankcje na graczy.

Marty’ego Melville’a/AFP/Getty Images

Alexia Putellas kontroluje piłkę w meczu przeciwko Japonii podczas Mistrzostw Świata Kobiet.

W odpowiedzi na trwający spór między federacją a zawodnikami, bramkarz Iker Casillas, zdobywca Pucharu Świata mężczyzn, powiedział: książki Na X (dawniej Twitter): „Wszystko, co robią w RFEF, staje się gorsze”.

Hiszpański Związek Piłkarzy w oświadczeniu stwierdził, że jest „głęboko zszokowany” poniedziałkowym oświadczeniem zespołu.

„To niezrozumiałe, że instytucja, która deklarowała się w ostatnich tygodniach i która ma nadzieję zapoczątkować nową erę otwartego i konsensusowego dialogu, po raz kolejny wykazuje tak znaczący brak zainteresowania kobiecą piłką nożną i niedawno ogłoszonym światowym mistrzowie.” – stwierdziła AFE.

„Za pośrednictwem AFE apelujemy do Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej, aby zaprzestała wywierania presji na zawodników i wzięła pod uwagę przyczynę braku zaufania i wsparcia ze strony wielu powołanych zawodników”.

Reprezentacja Hiszpanii kobiet zmierzy się odpowiednio ze Szwecją i Szwajcarią w Lidze Narodów Kobiet odpowiednio w piątek i przyszły wtorek.

Niezadowolenie hiszpańskich piłkarzy z federacji sięga ponad roku, kiedy 15 członkiń pierwszej drużyny kobiet wysłało osobiście podpisane listy do Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, informując, że nie będą już grać w reprezentacji narodowej, jeśli w sztabie trenerskim nie zostaną wprowadzone gruntowne zmiany .

READ  Punkty Jets vs. Browns, najważniejsze wydarzenia, aktualności, spoilery i aktualizacje na żywo

Spośród 15 zawodniczek, które podpisały listy, tylko trzech znalazło się w kadrze Hiszpanii na mistrzostwa świata: Mariona Caldente, Aitana Bonmati i Una Battle. To trio znalazło się w ogłoszonym w poniedziałek składzie Tommy’ego.

Pomimo trudności poza boiskiem młoda hiszpańska drużyna miała imponujący występ na Pucharze Świata Kobiet w Australii i Nowej Zelandii, pokonując w finale Anglię i zdobywając swój pierwszy tytuł.

Osiągnięcie to zostało przyćmione przez działania Rubialesa podczas ceremonii wręczenia medali i późniejsze konsekwencje, których kulminacją była rezygnacja byłego trenera piłki nożnej z funkcji prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej 11 września.

Jednak teraz, gdy Villeda i Rubiales opuścili swoje stanowiska, Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej ma nadzieję rozpocząć nowy rozdział w kobiecej piłce nożnej.

W poniedziałek przed ogłoszeniem składu drużyny wydała oświadczenie, w którym potwierdziła swoje zaangażowanie w wymuszanie zmian w organizacji.

„Aby osiągnąć te zmiany, absolutnie niezbędne jest wyjaśnienie zarówno zachowań, jak i działań, które mogły mieć miejsce, zachowanie się w ten sposób profesjonalnie i uczciwie oraz ustalenie odpowiednich obowiązków w każdym przypadku” – stwierdziła.

„Jest oczywiste, że federacja, społeczność i gracze mają ten sam cel: odnowę i początek nowej ery, w której futbol będzie największym zwycięzcą całego procesu”.

Thomas Cox/AFP za pośrednictwem Getty Images

W piątek przed hiszpańskim sądem krajowym składał zeznania były prezes Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej Luis Rubiales.

W piątek Rubiales złożył zeznania przed hiszpańskim sądem krajowym po tym, jak prezes sądu wezwał go do pomocy w dochodzeniu sądowym w sprawie ewentualnych postawionych mu zarzutów napaści na tle seksualnym i stosowania przymusu.

Hiszpańska prokuratura stwierdziła, że ​​Rubiales odpowiedział na pytania sędziego i wszystkich stron oraz zaprzeczył oskarżeniom.

Później w piątek sędzia wydał wobec Rubales zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 200 metrów od Hermoso i zakazał mu komunikowania się z nią podczas dochodzenia sądowego.

„Cały świat widział, że nie zostało to uzgodnione. „To właśnie pokażemy” – powiedziała prawniczka Hermoso, Carla Val, po wyjściu z Sądu Krajowego w stolicy, Madrycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *