Donald Trump złożył pozew przeciwko Hillary Clinton w 2016 roku w związku z rzekomą rosyjską zmową

WASZYNGTON, 24 marca (Reuters) – Donald Trump pozwał w czwartek swoją rywalkę Hillary Clinton i kilku Demokratów w wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku.

Sprawa zawiera długą listę skarg wyemitowanych kilka razy w Białym Domu cztery lata po klęsce byłego prezydenta Republikanów Clintona, a on nadal kłamie, że porażka demokratycznego prezydenta Joe Bidena w wyborach w 2020 r. była wynikiem powszechnego oszustwa. .

W 108-stronicowym pozwie złożonym w sądzie federalnym na Florydzie były prezydent oskarżył oskarżonych o „współpracę i knucie fałszywej historii, że ich republikański przeciwnik, Donald J. Trump, kolaborował z wrogim zagranicznym suwerenem”. .

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Pozew zarzuca „oszustwo” i „spisek w celu popełnienia złośliwego kłamstwa”.

Przedstawiciel Clinton nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Pozew dochodzi odszkodowania i zadośćuczynienia. Trump powiedział, że był „zmuszony zapłacić tylko kwotę, która powinna była zostać ustalona na rozprawie, ale wiadomo, że przekroczyła 24 miliony dolarów (24 000 000 dolarów) i nadal gromadzi się w kosztach obrony, opłatach prawnych i powiązanych formularzach”.

Jeff Krell, prawnik specjalizujący się w sprawach o oszustwa, powiedział, że Trump mógł długo czekać na wniesienie swoich roszczeń o oszustwa. Roszczenia z tytułu oszustw cywilnych podlegają prawu o czteroletnim okresie obowiązywania, ale generalnie istnieje duże kontrowersje dotyczące tego, kiedy ten czteroletni okres zaczyna obowiązywać.

Oskarżeni mogą również argumentować różnymi argumentami, takimi jak to, że sprawa Trumpa ignoruje immunitet przyznany agentom rządowym, że sprawa nie przedstawia oszukańczego systemu – że wymaga odpowiedzialności – lub że sprawa ma na celu ochłodzenie wolnej praktyki. Przemówienie.

Według Girell takie zabezpieczenia są zazwyczaj rozstrzygane pozasądowo.

Pozwani w sprawie Trumpa to były urzędnik brytyjskiego wywiadu Christopher Steele.

Dokument Steela, który Steel napisał do FBI i mediów przed wyborami w listopadzie 2016 r., zawierał niesprawdzone obietnice, że Rosja ma kłopotliwe informacje o niektórych Trumpach i jego doradcach ds. kampanii republikańskiej oraz że Moskwa pracowała za kulisami, by pokonać Clintona. .

READ  Strzelanina w Denver: 10 rannych i podejrzany aresztowany po wygranej Nuggets, mówi policja

966-stronicowy raport opublikowany przez panel Senatu USA pod przewodnictwem Republikanów w 2020 roku stwierdza, że ​​Rosja wykorzystała republikańskiego działacza politycznego Paula Manforda i stronę WikiLeaks, aby pomóc Trumpowi wygrać wybory w 2016 roku.

Manford służył w kampanii prezydenckiej Trumpa przez pięć miesięcy w 2016 roku.

Moskwa zaprzeczyła zakłóceniom wyborów w Rosji, co skłoniło USA do dwuletniego śledztwa prowadzonego przez specjalnego doradcę Roberta Muellera.

W 2019 roku M முller opublikował pełny raport szczegółowo opisujący liczne powiązania między rosyjskim rządem a kampanią Trumpa, ale nie oskarżył żadnego sojusznika Trumpa o spisek.

W swoim oświadczeniu Mல்லller powiedział: „Rosyjski rząd zdał sobie sprawę, że Trump odniesie korzyści z prezydentury i ciężko pracował, aby obronić tę decyzję, a kampania oczekuje, że elektronicznie skorzysta na informacjach skradzionych i ujawnionych przez rosyjskie wysiłki”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Johna Wolfa w Waszyngtonie i Jonathana Stampel w Nowym Jorku Montaż: Scott Malone, Chris Reese i Leslie Adler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *