Dow Jones zyskał 100 punktów, gdy Wall Street szykuje się na decyzję Rezerwy Federalnej o podniesieniu stóp procentowych

Akcje wzrosły w środę, ponieważ inwestorzy czekali na kolejną możliwą podwyżkę stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej, która stara się okiełznać rosnącą inflację.

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 116 punktów, czyli 0,38%. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,52%, a Nasdaq Composite o 0,45%.

Krótkoterminowe Stopy procentowe wzrosły w oczekiwaniu Z następnego super-wzrostu Fed z włączoną rentownością Dwuletnie skarby w środę rano top 4% Po raz pierwszy od 2007 roku.

„To spokój przed burzą – jest tu trochę wyprzedaży przed bardzo ważnym posiedzeniem Fed, ale bardzo mały wolumen”, powiedział Ryan Detrick, główny strateg rynkowy w Carson Group. „Wiemy, że sprawy mogą się odwrócić ani grosza, ale Fed czeka na krótki optymizm”.

Bank centralny ma dostarczyć w środę Trzeci z rzędu wzrost o 0,75 punktu procentowego. Wyższy niż oczekiwano odczyt CPI w sierpniu i jastrzębie komentarze liderów Fed na temat podwyżek stóp zaważyły ​​na akcjach i prawdopodobnie będzie większa presja, gdy bank centralny będzie kontynuował walkę.

Inwestorzy będą oglądać Perspektywa długoterminowa Banku Centralnegonaciśnij blisko Zwróć uwagę na ostateczną stopę funduszy federalnych Ostatnia prognoza przewidywała, że ​​w 2023 r. osiągnie 3,8%. Jednak niektórzy ekonomiści spodziewają się, że Rezerwa Federalna podniesie tę prognoza powyżej 4%. Ostateczna stopa procentowa to poziom, na którym bank centralny przyjmie stopy procentowe, zanim przestanie zacieśniać.

Prognoza – i komentarze przewodniczącego Jerome’a ​​Powella – powinny dostarczyć więcej informacji o tym, jak wysokie mogą być stopy procentowe i jak może to wpłynąć na wzrost gospodarczy.

młyny ogólneAkcje osiągnęły rekordowy poziom po ostatnim raporcie zysków. Zapasy obronne też Prezydent Rosji Władimir Putin wstąpił na tron Wezwał do częściowej mobilizacji wojskowej.

Indeks S&P 500 spadł w ciągu ostatniego miesiąca o ponad 8%, rezygnując z większości letniego odbicia, ponieważ inwestorzy zaczynają się obawiać, że Rezerwa Federalna zbyt mocno podniesie stopy procentowe i wepchnie gospodarkę w recesję. Indeks pozostaje bez zmian przez tydzień prowadzący do środowej decyzji.

READ  Jamie Dimon z JP Morgan mówi, że Bitcoin ma teraz „wielki wzrost”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *