New York AG zarzuca Donaldowi Trumpowi, że troje jego dzieci było zaangażowanych w oszustwa biznesowe

NOWY JORK – Nowojorska prokurator generalna Letitia James pozwała byłego prezydenta Donalda Trumpa, trzylatków i kadrę kierowniczą jego firmy za rażące fałszowanie wycen nieruchomości, aby uzyskać kredytodawców, brokerów ubezpieczeniowych i urzędników podatkowych lepsze oprocentowanie w banku. Pożyczki i polisy ubezpieczeniowe oraz zmniejszenie ich zobowiązań podatkowych.

The 222 strona powództwa cywilnego Sąd Najwyższy Nowego Jorku zwraca się do Sądu Najwyższego Nowego Jorku o zakazanie Trumpowi, a także Donaldowi Trumpowi Jr., Ivance Trump i Ericowi Trumpowi pełnienia funkcji kierowniczych w jakiejkolwiek firmie w Nowym Jorku oraz zakazanie Organizacji Trump kupowania lub pożyczanie dowolnej nieruchomości komercyjnej. Z instytucji finansowej zarejestrowanej w Nowym Jorku od pięciu lat.

Stara się odzyskać ponad 250 milionów dolarów z tego, co według biura Jamesa było nieuczciwie zdobytymi zyskami w wyniku oszukańczych praktyk. Chociaż sprawa nie jest sprawą karną, James (D) powiedział, że skierował potencjalne naruszenia prawa federalnego do Departamentu Sprawiedliwości i IRS.

Prawniczka Trumpa Alina Huba odrzuciła zarzuty jako motywowane politycznie, nazywając twierdzenia prokuratora generalnego „bezzasadnymi” w oświadczeniu.

Przeczytaj pozew złożony przeciwko Donaldowi Trumpowi, jego trójce dzieci i organizacji Trump

Pozew złożony w Sądzie Najwyższym Nowego Jorku jest wynikiem więcej Dwuletni okres próbny James wymienił 23 nieruchomości z portfolio Trump Organization, w tym swój klub Mar-a-Lago na Florydzie, swoją posiadłość Seven Springs w hrabstwie Westchester w stanie Nowy Jork oraz hotel w Waszyngtonie, który wynajął od rządu federalnego. Sprzedałem w maju.

„Zawyżone wyceny nieruchomości w raportach nie mogą być odrzucane ani usprawiedliwiane w wyniku wycen w dobrej wierze, w których rozsądni specjaliści od nieruchomości różnią się” – napisano.

Dodaje to do głębokiej listy wyzwań prawnych, przed którymi stoi Trump ponad 18 miesięcy po tym, jak opuścił Biały Dom i jest powszechnie wskazywany, że będzie ponownie kandydował na prezydenta w 2024 r., Kiedy jest aktywnie zaangażowany w politykę republikańską.

READ  Dokumenty poproszone o akta po tym, jak prawnik Trumpa zgodził się, że powinny zostać zwrócone, mówi e-mail

Oprócz osobistego nazwiska Trumpa i jego trójki dzieci, pozew wymienia również Trump Organization, a ostatnio Alana Weiselberga, wieloletniego dyrektora finansowego Trumpa. Przyznał się do zbrodni Przestępstwa podatkowe i kontroler Geoffreyem McConeyem.

Stan głównych śledztw dotyczących Donalda Trumpa

Trump i jego rodzina wielokrotnie nazywali śledztwo Jamesa „polowaniem na czarownice”, wskazując na doniesienia o ścieżce kampanii, które James obiecał zbadać. Zaprzeczyli wszelkiemu wykroczeniu.

„Dzisiejsze zgłoszenie nie skupia się na faktach ani prawie – raczej koncentruje się wyłącznie na realizacji programu politycznego Prokuratora Generalnego” – powiedział Hubba w swoim oświadczeniu. Urzędu i czekamy na obronę naszych klientów przed każdym z bezpodstawnych roszczeń Prokuratora Generalnego.

Zamiast skupiać się na kilku przypadkach niewłaściwego postępowania, biuro Jamesa przedstawiło Trumpa, jego rodzinę i kierownictwo jako stosujących różne oszukańcze taktyki w kontaktach z pożyczkodawcami i organami nadzoru, o których wiedzieli, że są nielegalne. Sprawa podkreśla praktykę Trumpa zawyżania wartości swoich nieruchomości i rozpowszechniania sprawozdań finansowych, które czasami przesadzają, ile akrów zajmują nieruchomości lub ile domów można na nich zbudować.

Adwokaci obrony powiedzieli sądowi, że firmy zajmujące się nieruchomościami komercyjnymi rutynowo argumentują za niższymi stawkami podatkowymi, a zachowanie firmy nie różniło się od nich, ale James powiedział w środę, że fałszywe oceny nie mogą być traktowane jako „błąd w dobrej wierze”.

Były prezydent i jego rodzina powinni być traktowani tak samo, jak zwykli Amerykanie, powiedział James na konferencji prasowej na Manhattanie, zauważając, że ludzie nie mogą okłamywać banków w celu uzyskania pożyczek na wysłanie lub otrzymanie college’u swoich dzieci. Kredyt hipoteczny.

„Twierdzenie, że masz pieniądze, których nie masz, nie jest sztuką zawierania transakcji. To sztuka kradzieży” – powiedział James, szydząc z tytułu książki Donalda Trumpa z 1987 roku. „Nie możesz mieć tu różnych zasad dla różnych ludzi. kraju lub w tym stanie.”

READ  Zarobki Tesli przebiły oczekiwania i ustanowiły rekordy. Akcje wzrosły.

To rozwijająca się historia. Zostanie zaktualizowany.

O’Connell zameldował się z Waszyngtonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.