Dow upada przed posiedzeniem Fed

W dołku sesji rynek był na dobrej drodze do najgorszego dnia od października 2020, ze spadkiem Dow o ponad 1000 punktów. Ale od tego czasu zapasy trochę się poprawiły.
Pozostała około godziny do ostatniego dzwonka, Dow (INDU) spadła o około 580 punktów, czyli 1,7%.
ten S&P 500 (SPX), najszerszy miernik amerykańskiego rynku akcji, spadł o 1,8%. Indeks jest na dobrej drodze, aby zakończyć dzień na obszarze korekty – 10% spadek w stosunku do ostatniego szczytu. W zeszłym tygodniu zanotował najgorszy tydzień od marca 2020 r.

Każdego dnia w zeszłym tygodniu akcje wypadały gorzej w ostatniej godzinie handlu, co zwykle jest złym znakiem na następny dzień, powiedział główny strateg rynkowy TD Ameritrade, JJ Kinahan. Negatywne nastroje były kontynuowane w poniedziałek.

„Po trudnym początku dla akcji w 2022 r. inwestorzy szukają powodów, aby spodziewać się odbicia”, powiedział w komentarzach e-mailowych Jeff Buchbinder, strateg giełdowy w LPL Financial.

„Po ponad dwukrotnym podwojeniu dołków pandemicznych w marcu 2020 r., bez co najmniej 5% cofnięcia w 2021 r., akcje prawdopodobnie potrzebowały przerwy” – dodał. „To jednak nie sprawia, że ​​ta kąpiel jest o wiele bardziej komfortowa”.

Dużo do strawienia

Inwestorzy również mają w tym tygodniu dużo na głowie.

Sezon zarobków przeszedł na Big Tech, w tym Microsoft (MSFT), IBM (IBM), Intel (INTC) oraz jabłko (AAPL), które podają wyniki w tym tygodniu.
Potem jest posiedzenie Fed, zakończone środową deklaracją polityczną i następującą po niej konferencją prasową. Od poniedziałku rano oczekiwania rynkowe na ten tydzień są takie, że bank centralny utrzyma stopy procentowe w pobliżu zera przez nieco dłużej, zgodnie z Narzędzie CME FedWatch. Ale na następne posiedzenie, które odbędzie się dopiero w marcu, oczekiwania na podwyżkę stóp o ćwierć punktu procentowego przekraczają 80%.

Oczekiwania to tylko część gry. Fed może również stwierdzić, że inflacja była zbyt wysoka pod koniec 2021 r. i podniosła stopy bardziej – lub wcześniej.

READ  Ukraiński radny detonuje granat w tłumie, 26 osób zostaje rannych, uchwycone na wideo

Rentowności obligacji skarbowych, które śledzą oczekiwania dotyczące stóp procentowych, były w poniedziałek poniżej rekordów z zeszłego tygodnia. 10-letnie obligacje przyniosły 1,74% po południu po wzroście powyżej 1,8% po raz pierwszy od pandemii w zeszłym tygodniu.

Podczas gdy Fed próbuje obniżyć inflację poprzez normalizację swojej polityki w okresie pandemii, gospodarka USA zmaga się z opad z wariantu Omicron. Wzrost produkcji amerykańskiego sektora prywatnego zwolnił w styczniu, ponieważ wysoce zaraźliwy wariant wywarł większą presję na już zniszczony łańcuch dostaw i istniejący niedobór siły roboczej, zgodnie z Indeks menedżerów ds. zakupów flash IHS Markit.
Co gorsza, inwestorzy patrzą z niepokojem ten sytuacja na Ukrainie gdy narastają obawy, że kraj może zostać zaatakowany przez Rosję.
Wiadomość, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są wycofanie części personelu z lokalnych ambasad niezupełnie hodowlana pewność, że sytuacja szybko się rozwiąże, a europejskie giełdy również są znacznie niższe.

Rynki surowcowe odczuwają presję rosnących napięć, a analitycy uważają, że ceny ropy mogą gwałtownie wzrosnąć, jeśli sytuacja się pogorszy. Jednak w poniedziałek po południu ceny ropy w USA spadły o 2,1% do 83,31 USD za baryłkę.

– Julia Horowitz z CNN Business przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *