Epidemia Govt-19 naciska na niższy poziom, aby odnotować wzrost populacji USA

Według spisu powszechnego opublikowanego we wtorek, populacja USA wzrosła w tym roku o 0,1%, co jest najniższym wskaźnikiem, jaki kiedykolwiek odnotowano. Zmiana demografii kraju.

Stany Zjednoczone dodały 393 000 osób do populacji 331,9 miliona w roku zakończonym 1 lipca. Obejmuje to o 148 tys. więcej urodzeń niż zgonów, co stanowi wieloletnią nadwyżkę w rozwoju kraju. Drugi składnik — pomiar ruchu za granicą i za granicą — wzrósł do 245 000. Według Biura jest to pierwszy rok, w którym wzrost liczby zgonów przy urodzeniu był niższy niż przyjazdów netto z zagranicy.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Co najbardziej zaskakuje cię w spisie? Dołącz do rozmowy poniżej.

Nowe szacunki stanowią podsumowanie jego spadku po pierwszym roku epidemii. Wzrost populacji był powolny przed epidemią, ale w ciągu ostatniej dekady wynosił średnio ponad 2 miliony rocznie. Ostatnio w 2016 r. kraj powiększył się o 2,3 mln osób.

Wskaźniki urodzeń na całym świecie drastycznie spadły już od recesji 2007-09. Wskaźniki śmiertelności są wysokie, szczególnie w stanach poważnie dotkniętych epidemią opioidów. A imigracja spada w ostatnich latach Zasady ustalone przez administrację Trumpa.

Siedemnaście stanów, na czele z Nowym Jorkiem (-1,6%), Illinois (-0,9%) i Hawajami (-0,7%) straciło populację. Kalifornia, odnotował dopiero drugi spadek od zeszłego roku i jest o 0,7%. Populacja Dystryktu Kolumbii spadła o 2,9%.

Mówiąc szerzej, Środkowy Zachód stracił 0,1%, a północno-wschodni 0,6%. Płaska w ujęciu zachodnim, południowa zyskała 0,6%. Największy stan południowy, Teksas, zyskał 1,1%. Najbardziej rozwiniętymi stanami są Idaho (2,9%), Utah (1,7%) i Montana (1,7%). Floryda, Teksas i Arizona odnotowały największe korzyści z migracji krajowej, ponieważ epidemia wywołała większą liczbę osób. Zakorzenić się w cieplejszych obszarach Z niższymi liniami.

Migracja międzynarodowa netto do Stanów Zjednoczonych jest stosunkowo niska. Chociaż przybyło netto 477 000 nowych rezydentów z zagranicy, tegoroczna liczba była o połowę mniejsza niż w roku poprzednim. Ostatnio w 2016 roku liczba ta wynosiła ponad 1 milion rocznie. Statystyki obejmują Amerykanów i osoby udające się do Stanów Zjednoczonych

Według Centers for Disease Control and Prevention wariant Omicron spowodował ponad 70% nowych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych w tygodniu zakończonym 18 grudnia. W miarę zbliżania się świąt niektórzy ludzie analizują swoje plany podróży. Zdjęcie: Gina Moon / Bloomberg

Większość osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę jest deportowana, podczas gdy epidemia spowolniła kanały legalnej imigracji, przetwarzanie wiz jest o połowę niższe od normalnego, a program przyjmowania uchodźców utknął w martwym punkcie. Dane ze spisu obejmują również osoby mieszkające nielegalnie w Stanach Zjednoczonych, choć trudno jest obliczyć ich dokładną liczbę.

Na szacunki wpłynęła również epidemia, która była opóźniona Kompleksowe dane ze spisu ludności 2020 Szacunki są generalnie oparte. Zamiast tego biuro wykorzystało ograniczone agregaty spisu z 2020 r. I inne źródła, takie jak akty urodzenia i zgonu. Biuro jest zobowiązane do publikowania co roku preliminarzy dotyczących podziału budżetów i pomocy dla władz stanowych i samorządowych. Szacunki potwierdzają również wskaźniki zachorowalności i śmiertelności.

Pomimo powolnego rozwoju kraju, prognozy Biura Spisu Ludności i Organizacji Narodów Zjednoczonych będą nadal rosnąć, przynajmniej do połowy wieku. Dla porównania populacja Japonii i wielu krajów europejskich, w tym Niemiec, Polski, Portugalii i Rosji, zaczęła się kurczyć. Oczekuje się, że populacja Chin osiągnie szczyt przed 2030 r.

Napisz do Paul Overberg w [email protected]

Copyright © 2021 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Zanieczyszczenie powietrza w Nowym Jorku należy do najgorszych na świecie, ponieważ dym z kanadyjskich pożarów pokrywa północny wschód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *