Errol Spence Jr. vs. Wyniki walki Yordenis Ugas, najważniejsze informacje: 10. runda „The Truth” integruje tematy z TKO

ARLINGTON, Teksas – mistrz Stanów Zjednoczonych, Errol Spence Jr., który wrócił po 14-miesięcznym zwolnieniu i po operacji rozszczepienia siatkówki, najlepiej wykorzystał sobotni powrót do domu w wadze półśredniej.

Spence (28-0, 22 KOs) rozszerzył swoją kontrolę do 147 funtów Power Playera, łącząc tytuły WBC i IBF z pasem WBA przyznawanym przez Yordenisa Ugasa (27-5, 12 KOs). Przeciwnik gry na elektrycznym stadionie AT&T w Arlington w Teksasie.

Spence, lat 32, z pobliskiego Desoto, chciał wydać oświadczenie przeciwko odważnemu Ugasowi, który wyrzucił Spence’a z 6. rundy, kiedy rzucił strzałami przez swoją trąbkę. Ku dumie Spence’a nigdy nie upadł i zamknął prawe oko Ugasa, zmuszając sędziego Lawrence’a Cole’a do przerwania walki o 1:44 w 10. rundzie za radą lekarza Ringside.

Spence, który wcześniej miał trudną historię utraty wagi do 147 funtów, po raz pierwszy zatrudnił dietetyka i wydawał się być w najlepszej formie w swojej karierze.

„Nie mam wątpliwości. Ufałem sobie w 100% i byłem w 100% wyszkolony” – powiedział Spence. „Nie chciałem walki na tuning lub chciałem być w stanie pokonać kogoś, kogo znałem. Chciałem kogoś, kto pokazał we mnie najlepszy, Ugas to zrobił.

„Dietetyk bardzo mi pomógł. Schudłam, a oni wykonali świetną robotę. To była moja praca na siłowni. Czułem, że mój czas się skończył. [early in his return] Ale pracowałem dalej. Myślę, że to z powodu długiej przerwy i jestem tak sfrustrowany schodzeniem na ring i zwiększaniem tempa.”

Według Showstats Spence walczył z determinacją przez cały czas pchania szalonego tempa, pokonując Ugasa 216 na 96. Trafił 40% swoich strzałów mocy.

Po zwycięstwie Spence nie wahał się starać o 12. tytuł w historii wagi półśredniej. Mistrz WBO Terence Crawford jest obok niezaprzeczalnego mistrzostwa.

„Wszyscy wiedzą, kogo chcę w następnej kolejności, chcę teraz Terrence’a Crawforda” – powiedział Spence. „To jest walka, której chcę.”

READ  Miasto Filadelfia przywróci kolejność masek wewnętrznych, stając się pierwszym dużym miastem w USA, które to zrobi tej wiosny.

35-letni Ugas, pochodzący z Kuby, rywalizował o Spence’a zeszłej jesieni i zdenerwował Manny’ego Pacquiao, ale pomimo jego entuzjastycznego wysiłku w 6. rundzie, nie było w tym heroizmu. Ugas zranił Spence prawą ręką i uderzył go. Z ustnika. Spence oderwał gałkę oczną i zjadł jeszcze dwa ciosy po tym, jak Ugas złapał go za kolor i posłał, by zawisł na linie.

„Myślałem, że sędzia kazał mi przestać, więc przestałem” – powiedział Spence. „Myślę, że uderzył mnie trzema lub czterema strzałami. Przez cały czas musisz się bronić. Ja tego nie zrobiłem”.

Cole kontrowersyjnie przerwał akcję, gdy Ugas zaczął ją nalewać w nadziei na nokaut, aby umożliwić Spence’owi wyczyszczenie ustnika.

Spence, który nigdy nie został powalony jako zawodowiec, nadal popychał Ugasa do przodu, ograniczając się do jednego uderzenia na raz. Pchnął Ugasa na strzelnicę z bliskiej odległości i kontynuował cięcie, aż obrzęk w prawym oku Ugasa stał się poważnym problemem.

CBS Sports było z tobą przez całą sobotnią noc, więc bądź na bieżąco z wynikami na żywo i najważniejszymi wydarzeniami poniżej.

Karta walki Ugas przeciwko Spence, szanse

  • Errol Spence, Jr. (c) Pok. 10. runda przez TKO Yordenis Ugas (przystanek lekarza)
  • Isaac Cruz pok. Uriogis Kambova przez 5. rundę przez TKO
  • Jose Valenzuela Pok. Francisco Vargas przez nokaut pierwszej rundy
  • Cody Crowley pok. Josito Lopez jednogłośnie zdecydował (98-91, 98-91, 99-90)
  • Eimantas Stanionis pok. Pod koniec rozłamu Rajab Bhutov (116-111, 117-110, 113-114)
  • Brandon Lee Dep. Zachary Ochoa jednogłośnie zdecydował (99-91, 99-91, 98-92)

Karta wyników Spence vs. Ugas, relacje na żywo

Spacja (c) 10 10 9 10 10 9 10 10 10 TKO 88
Ugas (c) 9 9 10 9 9 10 9 9 9 83

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.