Fani Amber Heard krytykują Cane’a za otwarcie filmu z Johnnym Deppem – Variety

Nowa kampania w mediach społecznościowych z hashtagiem #CannesYouNot wzywa Festiwal Filmowy w Cannes do „uczczenia sprawców przemocy w ciągu 76 lat”.

Kampania została uruchomiona w internecie na kilka dni przed festiwalem przez sympatyków Amber Heard.

Nowy film byłego męża Johnny’ego Deppa, „Jeanne de Paris”, otworzy prestiżowy festiwal we wtorek wieczorem, kiedy rozpocznie się on w Cannes na południu Francji.

Eve Barlow – dziennikarka, aktywistka i bliska przyjaciółka Amber Heard – rozpowszechniła hashtag na swoich platformach społecznościowych. „Cannes wydaje się być dumne ze swojej historii wspierania gwałcicieli i sprawców przemocy” – powiedział Barlow Opublikowane w mediach społecznościowych Z francuskim wyrażeniem „Plus ça change”, które z grubsza można przetłumaczyć jako „Im bardziej rzeczy się zmieniają, tym bardziej pozostają takie same”.

Wraz z podpisem Barlow zamieściła serię zdjęć przedstawiających oskarżonych mężczyzn, którzy przez lata byli celebrytami w Cannes, w tym Deppa, Romana Polańskiego, Harveya Weinsteina, Woody’ego Allena, Gerarda Depardieu i Luca Bessona. „Jeśli wspierasz Cannes, wspierasz oszustów” – czytamy we wpisie Barlowa.

Hashtag #CannesYouNot jest promowany za pośrednictwem kont społecznościowych Pro-Heard. Zwolenniczka o imieniu Rebecca, która biegnie Konto Twitter LeaveHeardAlone, jedna z osób, które pomogły zorganizować kampanię. Rebeka (która pytała różnorodny Aby można było się zidentyfikować wyłącznie po imieniu, aby zachować anonimowość i uniknąć nękania w Internecie) Mówi, że większość osób zaangażowanych w organizację kampanii, w tym ona sama, to osoby, które przeżyły napaść na tle seksualnym. Uznali, że proces Deppa przeciwko Heardowi był „rozdzierający serce i mrożący krew w żyłach”.

„Proces Deppa przeciwko Heardowi stał się narzędziem, dzięki któremu rozprzestrzenił się sprzeciw wobec ruchu #MeToo. Wygląda na to, że przemysł hollywoodzki wraca do status quo”, mówi Rebecca. „Otworzyć festiwal z Johnnym Deppem? Szczerze mówiąc, czuję się jak uderzenie w twarz.

READ  Książę Harry kończy Invictus Games zawoalowanym wykopaliskiem w rodzinie królewskiej – Deadline

Cannes zakazało protestów wzdłuż Croisette i okolic podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Jednak organizatorzy kampanii #CannesYouNot twierdzą, że nie da się ich powstrzymać od protestów w internecie. Rebecca mówi, że kampania została zaprojektowana z myślą o Depp, ale jej celem jest zwrócenie uwagi na „szerszy problem ochrony przemysłu filmowego przed mężczyznami oskarżonymi o nadużycia i izolowanie ich”.

„W następstwie przełomowego momentu Harveya Weinsteina Festiwal Filmowy w Cannes powiedział, że bardzo poważnie traktuje zarzuty nadużyć” — dodaje Rebecca. „Uważamy, że to hipokryzja, że ​​Festiwal Filmowy w Cannes ma politykę antydyskryminacyjną i przeciwdziałającą nadużyciom, otwierając festiwal filmem z Johnnym Deppem w roli głównej”.

W poniedziałek na pierwszej konferencji prasowej festiwalu prezes Cannes Thierry Frémaux odpowiedział na krytykę, że Cannes wspiera agresora. Przemawiając do pokoju pełnego dziennikarzy, Fremaux powiedział: „Jeśli myślisz, że to festiwal gwałcicieli, nie słuchałbyś mnie tutaj, nie narzekałbyś, że nie możesz dostać biletów na przedstawienia”.

Publiczna osobowość Deppa w ciągu ostatnich kilku lat została w dużej mierze zdefiniowana przez jego trwające batalie prawne z Heard. W 2020 roku przegrał sprawę o zniesławienie związaną z zarzutami nadużyć w Wielkiej Brytanii, a następnie wygrał kolejną sprawę w USA, która w 2022 roku zachwyciła świat transmisją z procesu i dokładnie zbadana za pośrednictwem TikTok. Otwarcie „Jeanne du Barry” w Cannes jest postrzegane jako ważny powrót Deppa. A jaka to różnica każdego roku: podczas zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes trwał proces. Kilka dni po zakończeniu festiwalu jury orzekło na korzyść Deppa.

Chociaż Depp pozostaje kontrowersyjną postacią, której pozycja gwiazdorska osłabła w wyniku jego batalii prawnych i niepokojących oskarżeń przeciwko niemu, miniony rok był świadkiem oszałamiającego zwrotu dla byłego A-listera, który został wyrzucony z mega-franczyz, w tym „Fantastycznych zwierząt” i „Fantastycznych zwierząt”. Piraci z miłości. Karaiby.” Oprócz wielkiego otwarcia w Cannes, niedawno pojawiła się wiadomość, że Al Pacino zagra główną rolę w filmie, który wyreżyseruje Depp, co oznacza jego pierwszą pracę reżyserską od ponad 25 lat; Ten film zostanie również pokazany kupującym w Cannes. I Depp właśnie podpisał kontrakt z Diorem na 20 milionów dolarów. różnorodny zgłoszonych i jest to największa konwencja zapachów dla mężczyzn wszechczasów.

READ  Najnowsze wieści Meghan Markle - Książę Harry i księżna otrzymują prestiżową nagrodę, ponieważ książę honoruje naród ukraiński

„Jeanne Du Barry” wyreżyserowała Maywen, która niedawno przyznała się do napaści, plując w twarz dziennikarzowi, który złożył przeciwko niej skargę na początku tego roku.

Fremaux bronił też otwarcia festiwalu filmem Deppa. „Nie wiem, jak wygląda wizerunek Johnny’ego Deppa w USA” – powiedział na inauguracyjnej konferencji prasowej. „Prawdę mówiąc, w moim życiu kieruję się tylko jedną zasadą, a jest nią wolność myśli, wolność wypowiedzi i działania w ramach prawnych… Gdyby Johnny Depp miał zakaz grania w filmie lub filmie, który został zakazane, nie rozmawialibyśmy o tym tutaj”.

Fremo dodał, że nie nadąża za procesem Depp v. Heard. Powiedział: „Jestem ostatnią osobą, która może o tym wszystkim rozmawiać”. „Jeśli jest jedna osoba na tym świecie, która nie była w najmniejszym stopniu zainteresowana tym głośnym procesem, to jestem to ja. Nie wiem, o co w tym chodzi. Zależy mi też na Johnnym Deppie jako aktorze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *