Fani muzyki martwią się przejęciem Bandcamp przez Epic Games

Firma z Oakland, która prowadzi również fizyczny sklep z nagraniami i przestrzeń koncertową na przed pandemicznym Broadwayu, ma jeden z niewielu modeli dystrybucji przyjaznych artystom w branży. Chociaż możesz przesyłać strumieniowo utwory za darmo, witryna próbuje nakłonić słuchacza do zakupu muzyki, zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej, przy czym średnio 82% przychodów netto trafia bezpośrednio do artystów.

Internet przemysłu muzycznego stworzył więc zbiorową okazję, gdy w środę rano ogłoszono, że Epic Games, firma odpowiedzialna za Fortnite, Gears of War i Unreal, przejęła Bandcamp. Transakcja została ogłoszona przez dyrektora generalnego Bandcamp i współzałożyciela Ethana Diamonda w Post na blogu Brakowało w nim szczegółów, ale podkreślał wspólną z firmą Epic wizję stworzenia „najbardziej otwartego i przyjaznego artystom ekosystemu na świecie”.

W tej chwili na stronie Bandcamp nie ma nic fundamentalnie innego i jeśli wierzyć firmie na słowo, podstawowa misja firmy się nie zmieni. Bandcamp Fridays, inicjatywa z czasów pandemii, w ramach której serwis jeden dzień w miesiącu zrzeka się większości opłat dla artystów, będzie kontynuowana. Jej redakcja Bandcamp Daily, jeden z niewielu pozostałych bastionów muzycznych w Internecie, jest na razie bezpieczna. Według dyrektora generalnego fuzja rozszerzy zasięg międzynarodowy, ulepszając systemy, takie jak aplikacje mobilne i funkcje wykrywania oraz obsługę kompresji płyt winylowych i transmisji na żywo.

Po uzyskaniu komentarza Epic Games nie będzie komentować pytań dotyczących tego, w jaki sposób otworzy to możliwości synchronizacji gier wideo z wykonawcami ani pomysłów na zintegrowanie odtwarzaczy muzyki strumieniowej z przyszłymi grami.

Zgodnie z oczekiwaniami, krytyk muzyczny Twitter odpowiedział wieloma przewidywaniami od krzesła do krzesła na temat tego, dokąd może doprowadzić fuzja. to znaczy śledzić pieniądze Zauważył, że chińska grupa technologiczna Tencent, która jest właścicielem 40% Epic, ma również około 10% udziałów w spotify. Inni zauważają, że Epic może pomóc rozwiązać problem braku możliwości zakupu albumów w aplikacji Bandcamp, a także pomóc we wdrożeniu funkcji listy odtwarzania, ale dodanie niezależnego odtwarzacza strumieniowego może Podważaj sprzedaż albumów. Orliooki obserwatorzy zauważyli kilku pisarzy w zespole redakcyjnym Bandcamp dezaktywować swoje konto Środa, ale Dyrektor redakcyjny Bandcamp Zapewnił, że personel nigdzie nie pójdzie.

READ  Steam ma teraz wbudowany notatnik w chmurze, który możesz przypiąć do gry

Dla wielu fanów Bandcamp niezależność i skromny rozmiar Była częścią apelu, a to naraża ją na niebezpieczeństwo wejścia do jej królestwa Zbyt duży, by być odpowiedzialnym rówieśnicy kochają spotify. Istnieje również niebezpieczeństwo, że Bandcamp podda się niektórym z pułapek, z którymi się boryka SoundCloudW tym reklamy, przykładowe odkrywanie i modele subskrypcji premium. Istnieje też ryzyko, że każdy muzyk na platformie stanie się plikiem Grywalna postać w Fortnite. Ponadto wielu komentatorów spodziewało się, że Bandcamp wkroczy na świat NFTposunięcie, które dobrze wpisywałoby się w jego misję Nagroda twórców.


To naturalne, że podchodzimy sceptycznie do takiego przejęcia, ale mimo wszystkiego, co mówi Twitter, szczegóły ogłoszenia są tak skąpe, że przyszłość firmy jest naprawdę niepewna. Jedyna pewna rzecz? w ten piątek To byłby dobry dzień, aby udać się na stronę, aby wesprzeć swój ulubiony zespół.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *