Film pokazuje wieloryba szarego, który prosi ludzi o pomoc w złapaniu pasożytów z jego głowy

Szare cielę wieloryba na molo w Redondo Beach w Kalifornii po południu.Brad Graverson/MediaNews Group/Torrance Daily Breeze za pośrednictwem Getty Images

  • Szare wieloryby w Meksyku zbliżają się do łodzi turystycznych, aby uzyskać pomoc od ludzi. Wspomniałem o dodo.

  • Wideo pokazuje kapitana obserwującego, jak wieloryb wybiera pasożyty z głowy wieloryba, gdy się obraca.

  • Wieloryb powtarzał raz po raz kapitanowi, żeby skubał mu głowę dront.

Niesamowity film pokazuje moment, w którym szary wieloryb poprosił kapitana obserwującego wieloryby w Meksyku o pomoc w złapaniu pasożytów z jego głowy.

Materiał filmowy, opublikowany w marcu na Facebooku, został nagrany przez pasażera łodzi obserwującej wieloryby, pływającej w lagunie Ojo de Libre na wybrzeżu Pacyfiku półwyspu Baja w Meksyku.

Pokazuje szarego wieloryba zbliżającego się do małej łodzi turystycznej, gdy kapitan, znany jako Paco Jimenez Franco, zaczyna usuwać wszy wielorybie z głowy.

Ryby zostają przez chwilę, okrążając Franco wystarczająco długo, by ją oczyścić, podczas gdy gapie się śmieją.

Materiał filmowy można obejrzeć tutaj:

Franco, który od 20 lat pracuje jako kapitan obserwujący wieloryby, powiedział dodo Minęło trochę czasu, zanim wieloryby przyzwyczaiły się do niego, zanim zaczął usuwać z nich wszy.

Mówiąc o swoim pierwszym spotkaniu jeden na jednego z wielorybem, Franco powiedział: „Kiedy usunąłem pierwszego wieloryba, ponownie się zbliżyłem, aby móc kontynuować”.

„Robiłem to w kółko z tym samym wielorybem i innymi. To dla mnie bardzo ekscytujące” – dodał Franco.

Wszy wielorybie to ektopasożyty powszechnie występujące w zmianach skórnych, skrzelach i oczach wielorybów. Mogą być korzystne dla wielorybów, ponieważ jedzą glony na swoich ciałach i żywią się łuszczącą się skórą.

Mark Carwardine, brytyjski zoolog z doświadczeniem w tej dziedzinie, powiedział Guardianowi, że szare wieloryby mają „związek miłości i nienawiści z wszy wielorybich”.

„Mają bardzo wrażliwą skórę, a tysiące tych maleńkich stworzeń chwytających lub poruszających się tak mocno, z tak ostrymi i chrupiącymi pazurami, powinno doprowadzić je do szału” – powiedział Carwardine. „To może naprawdę zaboleć, gdy wesz wieloryba złapie cię za palec – czujesz się jak małe ukłucie”.

READ  Śmierć królowej Elżbiety i jej reakcje

Wieloryby szare mogą osiągnąć 50 stóp długości. Zyskał przydomek „diabelska ryba” Ze względu na swoją zdolność do stawiania oporu, gdy został schwytany przez wielorybników w XX wieku.

Często można je spotkać w Baja California, ponieważ ich trasa migracji biegnie wzdłuż wybrzeża Ameryki Północnej.

Wywiad Franco pojawia się wśród doniesień o Orki staranowały łodzie u wybrzeży Hiszpanii i Portugalii.

W jednym z incydentów w Cieśninie Gibraltarskiej w zeszłym miesiącu stado orek rzuciło jachtem „jak szmacianą lalką” i wyrwało oba stery, Wspomniany wcześniej Joshua Zeitser z Insider.

Przeczytaj oryginalny artykuł na Biznes zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *