Filmy pokazują potężną eksplozję na lotnisku w kurorcie Putina

Strażacy gaszą pożar na lotnisku Adler/ośrodku narciarskim prezydenta Rosji Władimira Putina w ośrodku narciarskim Laura w Soczi w Rosji.
Aleksiej Kopygorodski i Michaił Swietłow/Getty Images

  • W środę na lotnisku w rosyjskim kurorcie Soczi wybuchł poważny pożar.
  • Kanały Telegramu opublikowały materiał filmowy z ognistej eksplozji, twierdząc, że był to wynik uderzenia drona.
  • Lokalne władze poinformowały, że nikt nie odniósł obrażeń, a ogień udało się później ugasić.

Nowy materiał filmowy przedstawiający eksplozję w czarnomorskim kurorcie Soczi pokazał moment, w którym na lotnisku w rosyjskim mieście rozpętało się piekło.

Pożar wybuchł w magazynie paliw i smarów na lotnisku Adler we wczesnych godzinach porannych w środę. Zdaniem Aleksieja Kopygorodskiegoburmistrz Soczi.

W środę Kobajgorodski napisał w poście w aplikacji Telegram, że nie było ofiar, a lotnisko wznowiło pracę „jak zwykle”.

Służby nie potwierdziły przyczyny pożaru, ale podały rosyjskie kanały Telegram Baza I strzał Poinformowano, że był to wynik ataku drona. Kanały nie wspomniały w swoich raportach, w jaki sposób zdobyły te informacje.

Ludzie mieszkający w pobliżu powiedzieli, że na krótko przed głośną eksplozją słyszeli dźwięki podobne do „motoroweru”. Zdaniem Schotta, Kto napisał, że zapalił się zbiornik zawierający 1200 ton paliwa.

Na kanale opublikowano materiał filmowy przedstawiający obiekt przypominający spadający na zbiornik paliwa, zanim kamerę oślepiło światło.

Media nieobsługiwane przez AMP.
Kliknij, aby uzyskać pełną wersję mobilną.

Według Kobaygorodsky’ego nad ugaszeniem pożaru, który nie przekroczył około 1000 stóp kwadratowych, pracowało około 60 strażaków i pracowników służb ratunkowych.

Jak podał „Moscow Times”, do pożaru doszło na terenie składu ropy należącego do Rosniefti Opublikowała nagranie przedstawiające strażaków walczących z płomieniami.

Kanały Mash, Caution i News w Telegramie również opublikowały kilka filmów nakręconych przez pobliskich mieszkańców.

Media nieobsługiwane przez AMP.
Kliknij, aby uzyskać pełną wersję mobilną.

Do środy żadna ze stron nie zgłosiła się, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za podejrzenie ataku dronów, chociaż Rosja pozostaje w stanie najwyższej gotowości ze względu na powtarzające się, jak twierdzi, ataki ukraińskich dronów.

Kijów nie powiedział, czy stał za atakami na rosyjskie lotniska i obiekty, ale ukraińscy urzędnicy często wypowiadają się o atakach z aprobatą.

Obecnie nie jest jasne, jaką wartość strategiczną ma skład ropy w Soczi. Jednak kurort, który leży na granicy Rosji z Gruzją i był miastem gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 r., Często odwiedzany przez prezydenta Rosji Władimira Putinaktóry często gości tam zagranicznych dygnitarzy.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka spotkał się z Putinem w Soczi, gdzie się spotkali Mówił w środę O ciepłych stosunkach Rosji z Koreą Północną.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o komentarz przesłaną poza normalnymi godzinami pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *