Fire Max 11 to nowy tablet premium firmy Amazon za 230 USD

Przez lata linia tabletów Amazon Fire składała się z mniejszych 7-calowych, średnich 8-calowych i większych 10-calowych ekranów, ale teraz firma ma nowy ekran, który rozciąga się aż do 11. Tablet z ekranem tak daleko, zrzuca również ciała Plastik, który mają inne modele, aby uzyskać bardziej luksusowy wygląd niż aluminium.

Pomimo eleganckiego wyglądu i cienkich ramek, nie jest to tablet premium, taki jak iPady i Galaxy Tabs na świecie. Nadal jest to niedrogie urządzenie do konsumpcji mediów, podobnie jak inne tablety Amazon Fire, a nawet wtedy nie jest To tani; Zamiast wydawać 150 USD na poprzedni największy model ekranu Amazona, Fire HD 10, Max 11 Od 230 $. Jednak te dodatkowe 80 USD zapewnia kilka nowych funkcji, a także nowy nacisk na produktywność, który obsługuje opcję rysika i klawiaturę, która łączy się z gładzikiem.

Taca klawiatury ma teraz gładzik, a na górze znajduje się pełny rząd skrótów.
Zdjęcie: Omar Shakir/The Edge

„W ciągu ostatnich dwóch lat zaobserwowaliśmy ogromną zmianę w urządzeniach 8- i 10-calowych. W rzeczywistości nasz segment 10-calowych wzrósł ponad dwukrotnie” – powiedział Kevin Keith, wiceprezes Amazon ds. zarządzania produktami i marketingu podczas briefingu prasowego. Podczas pandemii i nadal obserwujemy, nawet po pandemii, coraz więcej lekkich przypadków użycia produktywności”.

Keith zauważył, że użytkownicy tabletów Fire byli bardziej aktywni w Zoom i Teams w pracy oraz korzystali z pakietu Microsoft Office i poczty e-mail. Fire Max 11 został zaprojektowany z myślą o tej zmianie, dlatego ma nową opcjonalną magnetyczną klawiaturę / gładzik za 90 USD, która komunikuje się z tabletem za pomocą wbudowanych złączy pogo-pin. Dla porównania, klawiatura Fire HD 10 łączy się przez Bluetooth.

Podstawkę tylną dołączoną do etui z klawiaturą można dostosować do własnych upodobań.
Omar Shaker / The Edge

Istnieje również wsparcie dla nowego 35 $ Wykonane dla ołówka Amazon, który ma 4096 poziomów czułości na nacisk, działa przez sześć miesięcy na jednej baterii AAAA i jest mocowany magnetycznie do lewej strony tabletu (poziomo). Max 11 obsługuje również standardowy rysik USI 2.0, chociaż firma ostrzega, że ​​​​funkcjonalność będzie „ograniczona” w oparciu o arkusz specyfikacji Max 11.

READ  Dlatego japoński miliarder odwołał swoją podróż na Księżyc na pokładzie statku kosmicznego

Otrzymujesz kilka dodatkowych funkcji Premium Max 11 w porównaniu ze starszym Fire HD 10. Przede wszystkim nowy czytnik linii papilarnych wbudowany w boczny przycisk zasilania, dzięki czemu nie musisz wprowadzać kodu PIN przy każdym odblokowaniu, coś krawędź Zastępca redaktora Dan Seifert życzył sobie HD 10 w swojej recenzji. Kamery w HD 10 są również ulepszone, z czujnikiem 8MP zarówno z przodu, jak iz tyłu. Tylny aparat ma autofokus i nagrywa wideo 1080p, a przedni jest odpowiednio ustawiony do rozmów wideo podczas korzystania z urządzenia w trybie poziomym.

Max 11 ma SoC MediaTek z ośmioma rdzeniami i 4 GB standardowej pamięci RAM. Wcześniej trzeba było wybrać HD 10 za 180 USD Plus model dla tej dodatkowej pamięci. Ponadto Max 11 ma opcje 64 GB i 128 GB pamięci wbudowanej i nadal można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD.

Keith wspomina również, że uparty głośnik został zmodernizowany, ponieważ pokazuje mi je oba z wideo z koncertu Taylor Swift. Oficjalna specyfikacja mówi, że obsługuje Dolby Atmos. Należy jednak zaznaczyć, że Fire Max 11 nie posiada gniazda słuchawkowego.

Ekran może być narażony na odblaski w dobrze oświetlonych miejscach.
Zdjęcie: Omar Shakir/The Edge

W moim krótkim czasie z Fire Max 11 rozdzielczość LCD 2000 x 1200 była bardzo dokładna, pomimo zauważalnej szczeliny powietrznej między szkłem a ekranem. Czasami ekran był nieco trudny do zobaczenia w jasno oświetlonej sali konferencyjnej, pozostawiając zauważalne odblaski, które ekran LCD o jasności 410 nitów ledwo mógł pokonać.

Należy zauważyć, że iPad 10. generacji za 449 USD, który ma jasność 500 nitów, również cierpi na odblaski z powodu nielaminowanego ekranu. Amazon aktywnie porównuje Max 11 z iPadem 10. generacji, zauważając w swoim komunikacie prasowym, że Max 11 jest „trzy razy potężniejszy” niż przeprojektowany podstawowy tablet Apple.

READ  2023 Porsche 911 Carrera GTS Cabriolet America Edition

Oprogramowanie w Fire Max 11 jest bardzo znajome, ponieważ nadal działa na nim Fire OS: rozwidlenie starego Androida 9 firmy Amazon. Keith mówi nam, że Amazon oficjalnie obiecuje dostarczać aktualizacje zabezpieczeń przez co najmniej cztery lata, ale zauważa również, że firma nadal aktualizuje oprogramowanie starszych modeli.

Chociaż oznacza to, że Fire Max 11 nie będzie korzystał z nowych doświadczeń tabletu z systemem Android 14, jest to przypomnienie, że tablety Amazon nadal bardzo często służą do dzwonienia do usług Amazon: od książek Kindle po Prime Video. Według Keitha użytkownicy tabletów Fire uwielbiają rekomendacje na stronie For You, które odnoszą się do różnych filmów, książek, gier i treści ze źródeł zewnętrznych, takich jak Netflix, Disney Plus i innych.

W przypadku Fire Max 11 tym razem nie ma domyślnie zablokowanej wersji tabletu dla dzieci. Możesz jednak przełączać użytkowników i nadal zarządzać maksymalnie czterema profilami dla dzieci oraz dwoma profilami dla dorosłych.

Możesz zamówić nowego Fire Max 11 Teraz na Amazonie Plus akcesoria, takie jak nowa torba Slim Stand Up Bag za 50 USD. Możesz także otrzymać plik Pakiet produktywności za 329,99 USD (Start) Obejmuje etui z klawiaturą, pióro i trzymiesięczną usługę Microsoft 365.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *