Flagowa elektrownia Anker może naładować samochód elektryczny i uniezależnić energetycznie domy

Główna elektrownia Anker, Solexa F3800po przesłaniu prawie się ładuje 6 milionów dolarów na Kickstarterze. Można go używać samodzielnie w celu doładowania w weekendy lub rozszerzyć go w celu tworzenia kopii zapasowych całego domu. Ceny zaczynają się od 3999 dolarów, a ogólna sprzedaż rozpocznie się 9 stycznia.

Elektrownię Solix F3800 o mocy 3,84 kWh można rozszerzyć do mocy 26,9 kWh po dodaniu sześciu akumulatorów rozszerzających Anker BP3800 LFP o pojemności 3,84 kWh. Jest w stanie wytworzyć do 6000 watów mocy wyjściowej prądu przemiennego o podwójnym napięciu (120 V/240 V) na dużej liczbie wtyczek – co wystarczy, aby z łatwością zasilić dowolne urządzenie gospodarstwa domowego, w tym klimatyzator i pompę wodną. Można także połączyć ze sobą dwa urządzenia F3800, aby uzyskać całkowitą moc wyjściową prądu przemiennego wynoszącą 12 000 W i pojemność do 53,8 kWh, ale teraz mówimy o systemie, który kosztuje dziesiątki tysięcy dolarów.

System w pełni wyczerpany i nadal technicznie przenośny.
Zdjęcie: Anker

Według amerykańskiej Agencji Informacji o Energii średnie zużycie w gospodarstwie domowym w Stanach Zjednoczonych 889 kWh miesięcznie W 2022 r., czyli około 29,2 kilowatogodzin dziennie. Tak więc maksymalnie rozbudowany system Ankera (53,8 kWh) ma wystarczającą ilość zmagazynowanej energii, aby zasilić cały dom przez około dwa dni lub znacznie dłużej, jeśli używasz tylko ważnych urządzeń, takich jak lodówka, zamrażarka, pompa ściekowa i niektóre światła.

F3800 został zaprojektowany tak, aby był przenośny, dzięki teleskopowemu uchwytowi i kółkom. Do F3800 można podłączyć składane panele słoneczne o mocy do 2400 W, tworząc półmobilny generator słoneczny o masie 60 kg (132,3 funtów) do zasilania pojazdu kempingowego, łodzi, szopy lub małego domu. Wbudowany moduł NEMA 14-50 i Wyjścia L14 -30. W sytuacjach awaryjnych możesz także naładować pojazd elektryczny mocą 6000 W/240 V na dystansie co najmniej dwunastu mil.

READ  W sieci pojawił się zwiastun Rashida do Street Fighter 6

Anker oferuje kilka zestawów zbudowanych na bazie elektrowni F3800, aby utrzymać działanie domu w przypadku awarii sieci, co często ma miejsce ze względu na wzrost temperatury w trudnych warunkach pogodowych. Każdy zestaw różni się kosztem, złożonością i kontrolą, jaką może zapewnić w obwodach domowych.

1/5

F3800 w połączeniu z domowym panelem zasilania zapewnia solidniejsze rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w domu.
Zdjęcie: Anker

Na górze znajduje się domowy zestaw zasilający Solix F3800, który jest dostępny tylko w USA. Łączy w sobie Solix F3800 z szeregiem dodatkowych skrzynek elektrycznych i kabli, w tym z domową tablicą zasilającą Anker (wymagana profesjonalna instalacja), aby zapewnić podtrzymanie bateryjne i automatyczne przełączanie maksymalnie 12 obwodów w domu. Umożliwia także akumulatorom F3800 magazynowanie energii zebranej z dachowych paneli słonecznych po zainstalowaniu falownika. System Anker można następnie zoptymalizować w aplikacji Anker (połączenie przez Wi-Fi lub Bluetooth), aby ładować akumulatory przy użyciu nadmiaru energii słonecznej, gdy słońce mocno świeci, a stawki za prąd są tanie, a także aby zasilać dom w nocy z własnych magazynów energii, gdy stawki sieciowe wzrosną – co z czasem może zaoszczędzić pieniądze. Domowy system zasilania F3800 nie może zwrócić nadwyżki energii elektrycznej do sieci.

Mniej wydajny i tańszy zestaw do zasilania awaryjnego domu zawiera 10-obwodowy przełącznik zasilania 120 V/240 V, dzięki czemu Solix F3800 i wszelkie akumulatory rozszerzające można podłączyć bezpośrednio do domu w sytuacji awaryjnej, podobnie jak hałaśliwe i śmierdzące generatory gazu. Jednakże generatory zasilane płynnym złotem nadal mają tę zaletę, że zasilają obwody tak długo, jak długo napełniasz zbiornik. W przeciwieństwie do domowego zestawu zasilania, domowy zestaw zapasowy wymaga ręcznej interwencji w celu przełączenia maksymalnie 10 obwodów domowych na pakiet akumulatorów Solix F3800.

READ  Eksperci techniczni twierdzą, że Baldur's Gate 3 na PS5 to wersja na PC z ustawieniami Ultra

Matka Natura nie jest Twoim szefem.
Zdjęcie: Anker

W czerwcu firma Anker ogłosiła potężniejsze rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w domu Solix, które ma zostać dostarczone w 2024 r. Jednak to rozwiązanie Solix jest montowane na ścianie, podobnie jak Tesla Powerwall, podczas gdy zestawy Solix F3800 zapewniają większą elastyczność dzięki przenośnej, modułowej konstrukcji. . Można na przykład odłączyć jednostkę F3800 i niektóre akumulatory dodatkowe od domu i użyć ich do zasilania podczas następnej letniej wycieczki lub weekendowego wypadu.

Anker, podobnie jak EcoFlow i inni nowi konkurenci Tesla Powerwall, pozycjonuje swoje domowe zestawy do tworzenia kopii zapasowych Solix F3800, które można „łatwo zainstalować w ciągu kilku godzin” (przez zawodowego elektryka), robiąc to „przy znacznie niższych kosztach w porównaniu z tradycyjnymi systemami. ” Opcje magazynowania energii w domu. Jest to jednak obliczenie, które każdy właściciel domu powinien sprawdzić, biorąc pod uwagę swoje unikalne potrzeby, zachęty podatkowe, inne zmienne lokalne i nieuniknione dziwactwa związane z instalacją, które zwykle towarzyszą każdemu dążeniu do niezależności energetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *