Gubernator Kalifornii podpisuje historyczną ustawę o ujawnianiu informacji klimatycznych

– powiedział gubernator Kalifornii Gavin Newsom Podpisze przełomową ustawę klimatyczną przyjętą w zeszłym tygodniu przez legislaturę stanową, która nakłada na duże firmy obowiązek publicznego ujawniania emisji gazów cieplarnianych, co będzie miało konsekwencje krajowe i globalne.

Nowe prawo będzie wymagało od około 5000 firm raportowania ilości gazów cieplarnianych emitowanych bezpośrednio w wyniku ich działalności, a także ilości emisji pośrednich, takich jak podróże pracowników, usuwanie odpadów i łańcuchy dostaw.

Zwolennicy polityki klimatycznej od dawna argumentują, że takie ujawnianie informacji stanowi istotny pierwszy krok w wysiłkach mających na celu wykorzystanie rynków finansowych do powstrzymania zanieczyszczeń powodowanych przez globalne ocieplenie. Na przykład, gdy inwestorzy zostaną uświadomieni o wpływie firmy na globalne ocieplenie, mogą zdecydować się skierować swoje pieniądze gdzie indziej.

Prawo miałoby zastosowanie do spółek publicznych i prywatnych, które generują ponad 1 miliard dolarów rocznie i działają w Kalifornii. Ponieważ jednak stan ten jest piątą co do wielkości gospodarką na świecie, Kalifornia często nadaje ton temu krajowi, a wiele przedsiębiorstw, których to dotyczy, ma zasięg globalny.

Pojawiły się pytania, czy Newsom, demokrata, który nawoływał do przyjęcia niektórych z najbardziej ambitnych polityk kraju mających na celu walkę ze zmianami klimatycznymi, podpisze ustawę. Kalifornijska Izba Handlowa lobbowała przeciwko tej decyzji, a Departament Finansów stanu sprzeciwił się jej, twierdząc, że rozwiązanie to spowoduje nowe koszty, które nie są obecnie uwzględnione w planie wydatków stanu. Po tym, jak Senat stanowy zatwierdził projekt ustawy w zeszłym tygodniu i wysłał go na biurko Newsoma, jego biuro nie chciało powiedzieć, jakie zmiany przyniesie.

Ale został poproszony w A Działania Tygodnia Klimatycznego W niedzielę w Times Center, gdyby Newsom miał podpisać ustawę, najpierw szczegółowo opisał historię przyszłościowej polityki klimatycznej Kalifornii, w tym wymóg jego administracji, aby do 2035 r. każdy nowy samochód w stanie był w pełni elektryczny.

READ  Delta dodaje 5 ciekawych nowych tras, w tym wyjątkową przejażdżkę z LaGuardia

„Czy zrezygnuję z przywództwa, odpowiadając po prostu: «Oczywiście, podpiszę tę ustawę?»” – powiedział w odpowiedzi na pytanie zadane przez Davida Gillisa, reportera „New York Timesa”, który przeprowadził wywiad z gubernatorem przed parlamentem. publiczność: „Nie, nie zrobię tego”.

Newsom powiedział, że podpisanie umowy wiązało się ze „skromnym zastrzeżeniem”, że jego biuro chciało „uprzątnąć niektóre drobne słownictwo” w ustawodawstwie. Nie wyjaśnił jednak, jakie zmiany chce wprowadzić, a rzecznik jego biura nie odpowiedział na pocztę głosową ani SMS z prośbą o odpowiedź.

Wiele spośród dotkniętych firm obejmie gigantów naftowych i gazowych, takich jak Chevron, duże instytucje finansowe, takie jak Wells Fargo, oraz globalne marki, takie jak Apple. Od 2027 r. przedsiębiorstwa będą zobowiązane do ujawniania wszystkich swoich emisji.

Nowe rozwiązanie zostanie powiązane z innym nowym prawem, które będzie wymagać od firm o przychodach przekraczających 500 milionów dolarów zgłaszania ryzyka związanego z klimatem, chociaż nie będą musiały ujawniać swoich konkretnych emisji.

Ustawodawstwo Kalifornii idzie dalej niż środek zaproponowany przez SEC, który wymagałby ujawniania swoich emisji jedynie przez spółki notowane na giełdzie. Propozycja, która nie została jeszcze sfinalizowana, spotyka się z silnym sprzeciwem konserwatystów i grup biznesowych.

„Fakt, że zrobiłby to taki stan jak Kalifornia, jest potencjalnie niepokojący i być może obiecujący” – powiedział Robert Stavins, dyrektor programu ekonomii środowiska na Uniwersytecie Harvarda. „Może się zdarzyć, że firma warta miliard dolarów prowadzi działalność w Kalifornii o wartości 35 dolarów, ale mimo to ma na to wpływ. Jest to jednak potencjalnie obiecujące, ponieważ mamy długą historię w Stanach Zjednoczonych, będąc w czołówce przepisów dotyczących ochrony środowiska i w innych stanach, które idą w ich ślady.” A rząd federalny w końcu nadrabia zaległości.

Zwolennicy polityki klimatycznej pochwalili to posunięcie. Mindy S. powiedziała: „Pierwsze dwie ustawy zapewnią bezprecedensowy wgląd w korporacyjne emisje klimatyczne i finansowe ryzyko klimatyczne” – powiedział Looper, dyrektor generalny i prezes Ceres, grupy non-profit, która współpracuje z inwestorami i firmami w kwestiach środowiskowych. .

READ  Future Motion wycofuje deskorolki elektryczne Onewheel po zgłoszeniu czterech zgonów

Przeciwnicy twierdzili, że zgodność z przepisami byłaby kosztowna i uciążliwa, zwłaszcza w przypadku wymogu dokładnego śledzenia i pomiaru wszystkich emisji przez firmy. Na przykład producenci odzieży obawiają się konieczności zgłaszania emisji związanych z uprawą, tkaniem i transportem tekstyliów oprócz zgłaszania bezpośrednich emisji z ich zakładów produkujących odzież.

Kalifornijska Izba Handlowa stwierdziła w zeszłym tygodniu, że ustawodawstwo to „kosztowny mandat, który będzie miał negatywny wpływ na przedsiębiorstwa każdej wielkości w Kalifornii i nie spowoduje bezpośredniego ograniczenia emisji” – powiedział Dennis Davis, wiceprezes wykonawczy Kalifornijskiej Izby Handlowej.

W niedzielę pani Davis oświadczyła, że ​​jej organizacja jest rozczarowana decyzją pana Newsoma, ma jednak nadzieję, że w przyszłym roku większa liczba przepisów „czyszczących” złagodzi skutki nowego prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *