Home Depot prognozuje słabsze wyniki na 2024 r., ponieważ popyt nie wzrośnie

(Reuters) – Prognoza Home Depot na cały rok była niższa od szacunków analityków we wtorek, co sygnalizuje, że słaby popyt będzie w dalszym ciągu uderzał w spółkę w tym roku, ponieważ ludzie zwiększają wydatki na przebudowę domów w obliczu utrzymującej się inflacji.

Akcje spółki spadły o ponad 2% przed wprowadzeniem na rynek po odnotowaniu większego niż oczekiwano spadku sprzedaży w czwartym kwartale.

Ponieważ ceny żywności i koszty pożyczek są nadal wysokie, konsumenci ograniczają wydatki związane z domem do napraw i konserwacji, zamiast podejmować się renowacji na dużą skalę, co skutkuje niższym popytem na przedmioty użytkowe, takie jak podłogi, kuchnie i meble.

Dane Placer.ai pokazały, że ruch pieszy w Home Depot spadł w czwartym kwartale, pomimo zwiększonego popytu na kluczowe artykuły, takie jak hydraulika i sprzęt, przy czym spadki pogłębiły się pod koniec okresu sprawozdawczego.

Home Depot prognozuje 1% spadek porównywalnej sprzedaży na 2024 rok, podczas gdy analitycy spodziewają się marginalnego wzrostu o 0,06%, zgodnie z danymi LSEG.

„Rynek oczekiwał, że firma będzie w stanie powrócić na ścieżkę wzrostu wcześniej niż przewidywały” – powiedział Jonathan Reid, dyrektor ds. handlu detalicznego i dóbr konsumpcyjnych w Fitch Ratings.

Chociaż oczekuje się, że branża wyposażenia wnętrz odbije się w drugiej połowie roku, analitycy uważają, że Home Depot w dalszym ciągu będzie doświadczał presji sezonowej.

Transakcje tego sprzedawcy spadły w czwartym kwartale o 1,7%, co oznacza jedenasty z rzędu kwartalny spadek.

Spółka prognozuje, że zysk na akcję wzrośnie w 2024 r. o około 1%, w porównaniu do oczekiwań analityków mówiących o wzroście o 3,62% do 15,61 dolarów.

Porównywalna sprzedaż spadła o 3,5% w czwartym kwartale w porównaniu z szacunkami mówiącymi o spadku o 3,3%, ale ścisłe ograniczenie wydatków i złagodzenie kosztów łańcucha dostaw pomogło Home Depot zarobić 2,82 dolara na akcję, przewyższając szacunki na poziomie 2,77 dolara.

READ  Nowy covid typu JN1 rozprzestrzenia się szybko. Jak bardzo powinniśmy się martwić? | Wiadomości zdrowotne

(Raport: Granth Wanak i Deborah Sophia w Bengaluru; redakcja: Shaunak Dasgupta)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *