iPad Air 5 jest fajny, ale to nie jest zamiennik iPada Pro M1

Apple właśnie ogłosił iPada Air 5. Dzięki chipowi M1 w środku i zaktualizowanemu portowi USB-C nigdy nie wyglądał „Pro”, jak teraz. Jednak nadal nie jestem przekonany, czy może zastąpić iPada Pro M1 jak mówią profesjonaliści od tabletów – i właśnie dlatego.

Przede wszystkim ważne jest, aby powiedzieć, że uważam, że iPad Air 5 będzie działał świetnie dla większości ludzi i może również wpłynąć na sprzedaż Rozmiar modelu Pro 11 caliJeśli jednak dokładnie porównasz wersję Air z wersją Pro, zobaczysz, że istnieją pewne ważne różnice dla użytkowników, którzy chcą i potrzebują tego wszystkiego.

Zacznijmy od ekranu – iPad Pro M1 ProMotion oferuje częstotliwość odświeżania 120 Hz. Jeśli masz iPhone’a 13 Pro i nowego MacBooka Pro, zauważysz ogromną różnicę, gdy przełączysz się z tych urządzeń na iPada Air z częstotliwością odświeżania tylko 60 Hz. Mało tego, ale jeśli wybierzesz 12,9-calowego iPada Pro z wyświetlaczem miniLED, ekran będzie jaśniejszy, bardziej kolorowy i oczywiście większy.

W rzeczywistości dla mnie iPad Pro jest Wszystko o modelu 12,9 calai kiedy Bloomberg Zostało to zgłoszone Apple testował większe ekranybyłem zachwycony, ponieważ bardziej nadaje się do wielozadaniowości na większym ekranie niż w wersji 11-calowej.

Ekran o przekątnej 12,9 cala zapewnia profesjonalistom więcej miejsca do rysowania, pisania i edytowania zdjęć i filmów. Jeśli jednak używasz iPada do edycji zdjęć, iPad Air będzie dla Ciebie rozczarowujący, ponieważ zaczyna się od 64 GB pamięci, a jedyną pozostałą opcją jest model 256 GB, co oznacza, że ​​nie możesz przechowywać wielu większych plików w pewnego razu. Z drugiej strony, iPad Pro M1 zaczyna się od 128 GB i może wzrosnąć do 2 TB pamięci – co wskazuje na dobrą ilość miejsca dla wszystkich użytkowników.

iPad Pro oferuje również klientom więcej pamięci RAM niż iPad Air — do 16 GB pamięci RAM w porównaniu do zaledwie 6 GB. Ponieważ iPadOS 15 usunął blok 5 GB pamięci RAM, z którego mogą korzystać aplikacje W oprogramowaniu do edycji wideo użytkownicy iPada Pro mogą nadpisywać swoje projekty.

READ  Google opóźnia swój pierwszy naprawdę dostosowany chip Pixel do 2025 roku

Na koniec warto wspomnieć o dwóch rzeczach: obsłudze 5G mmWave w iPadzie Pro, która zapewnia prawdziwą moc 5G w tablecie Apple oraz lepszych aparatach. Użytkownicy iPada Pro mogą również skorzystać z głównego czujnika 12 MP, czujnika o szerokości 10 MP i skanera LiDAR, który może pomóc w tworzeniu obiektów 3D i projektów rzeczywistości rozszerzonej.

jest zawarty

Mając to wszystko na uwadze, myślę, że iPad Air 5 byłby świetny dla większości użytkowników, ale istnieje wiele powodów, dla których klienci powinni wybrać iPada Pro zamiast dowolnego innego modelu iPada. Posiadanie większego ekranu z wyższą częstotliwością odświeżania, prawdziwą 5G i większą ilością opcji przechowywania to tylko niektóre z cech, które wyróżniają iPada Pro na tle nowego iPada Air M1.

Porównując M1 iPad Air i M1 iPad Pro, który byś wybrał i dlaczego? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.

Czytaj więcej:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *