Jayden Daniels w protokole dotyczącym wstrząśnienia mózgu po wyjściu z porażki LSU

Serwisy informacyjne ESPN5 listopada 2023 r., 00:38 ET3 minuty czytania

Jaden Daniels wychodzi z meczu z Alabamą po surowym karze

Jaden Daniels opuścił mecz po otrzymaniu trafienia podczas rzucania przeciwko Alabamie.

Tuscaloosa, Ala. — Po golu obrońcy Crimson Tide Dallasa Turnera w sobotni wieczór, rozgrywający LSU Jayden Daniels odszedł w drugiej połowie porażki Tygrysów z Alabamą 42:28.

Daniels, który próbował pozostać w grze, został później objęty protokołem wstrząśnienia mózgu po fenomenalnym wysiłku, podczas którego rzucił na 219 jardów i w przegranej pobiegł na 163 jardy więcej.

„Doznał kontuzji głowy i nie mógł wrócić” – powiedział po porażce trener LSU Brian Kelly. „Będziemy musieli go dokładniej przebadać, zanim będę mógł definitywnie stwierdzić, że to wstrząśnienie mózgu, czy nie wstrząśnienie mózgu, czy coś w tym rodzaju”.

Później podczas konferencji prasowej dotyczącej meczu Kelly został zapytany o możliwą ocenę bramki Turnera po uderzeniu i ucieczce. W grze pojawiła się flaga nieprzechodniego, ale niewiele więcej.

„Zapytaliśmy ich” – powiedział. „Powiedzieli, że sprawdzali kabinę pod kątem namierzania. Oczywiście nie miałem możliwości tego zobaczyć. Ale za każdym razem, gdy dochodzi do kontaktu w okolicy głowy lub szyi, myśli się, że musi to być jakiś cel”.

Daniels położył się twarzą w dół, zanim zszedł z boiska. Do namiotu medycznego przyszła jego matka, żeby sprawdzić, co się z nim dzieje.

„Przeanalizowali to” – dodał Kelly. „Nie zdawali sobie sprawy z tego (celu). Więc ruszyliśmy dalej”.

Garrett Nussmeier zakończył mecz dla LSU. Wykonał 5 z 10 podań na 53 jardy, a Alabama zdobył ostatnie 14 punktów w meczu.

„Gramy w Top 10 na trasie. Lepiej nie można grać” – powiedział Kelly. „Graliśmy dobrze, (ale) dobrze nie było wystarczająco dobre. Kiedy wyruszasz w trasę i grasz z drużyną z pierwszej dziesiątki, musisz grać w elicie”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Pittsburg Synagogue Trial Areszt: Mężczyzna „zaangażowany w groźne zachowanie” wobec przysięgłych i świadków w procesie strzelaniny, mówią prokuratorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *