Jonathan Kuminga zdobywa 29 punktów w zwycięstwie nad Grizzlies – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Jonathan Kuminga pozostał najlepszym ofensywnym zawodnikiem Warriors, zdobywając 15 ze swoich 29 punktów w drugiej kwarcie, co doprowadziło ich do pierwszego zwycięstwa 121-101 nad Memphis Grizzlies w piątek na FedExForum.

Stephen Curry, który w czwartek został mianowany rezerwowym drużyny Konferencji Zachodniej, miał 20 punktów i sześć asyst. Klay Thompson wrócił po opuszczeniu meczu z powodu choroby i zdobył 14 punktów.

Brandin Podzemski zanotował 12 punktów, 7 zbiórek i 14 asyst. Jego asysty to najwięcej asyst w tym sezonie spośród wszystkich debiutantów NBA i najwięcej asyst wśród debiutantów Warriors od czasu, gdy Ky Bowman miał 11 asyst prawie cztery lata temu.

W przeciwieństwie do sytuacji, gdy obie drużyny spotkały się 15 stycznia, kiedy Grizzlies nie mogli minąć piłki z pola karnego i dość łatwo poradzili sobie z Warriors, Golden State przejął kontrolę już w piątek i utrzymywał wygodne prowadzenie przez większą część wieczoru.

Grizzlies po raz kolejny nie byli w pełni sił, ale tym razem nie grali tak ważnych meczów wchodząc z ławki rezerwowych, jak to miało miejsce kilka tygodni temu. JJ Jackson, który 15 stycznia zdobył najwięcej w karierze 23 punktów za pięć rzutów za trzy punkty w zwycięstwie nad Memphis, w rewanżu zdobył jeden punkt w 16 minut.

Warriors (21-24) nadal mają problemy w defensywie. Grizzlies (18-31), którzy w pierwszym meczu trafili 20 trójek, ponownie przyjęli otwarte spojrzenia zza pola karnego i trafili 14 z 46 celnych strzałów poza łuk.

Dla Golden State był to pierwszy z pięciu meczów rozgrywanych w ciągu siedmiu dni i być może dlatego trener Steve Kerr wszedł na ławkę rezerwowych, dając trochę energii rzadko granym zawodnikom, takim jak Joey Santos i Lester Quiñones. Quiñones miał najwyższy w karierze 10 punktów i sześć zbiórek, podczas gdy Santos miał cztery punkty.

READ  Rankingi Fantasy Football – Tydzień 8: Sleepers, Starts and Sis – Michael Carter, Paris Campbell i nie tylko

Oto najważniejsze momenty 20-punktowego zwycięstwa Warriors:

Linia Kuminga osiąga kamień milowy

Wzrost liczby bramek Kumingi w ciągu ostatniego miesiąca był mile widzianym wzmocnieniem ofensywy Golden State. Warriors przez cały sezon szukali strzelca, który uzupełniałby Curry'ego i 21-letni napastnik właśnie to zapewnił, podczas gdy Klay Thompson i Andrew Wiggins wciąż notują wzloty i upadki.

Kuminga, który również zebrał sześć zbiórek, ma obecnie dwucyfrową liczbę punktów w 25 meczach z rzędu, z czego w ostatnich ośmiu zdobył 20 lub więcej punktów. To najdłuższa dwucyfrowa passa zawodnika Golden State do lat 22, odkąd Monta Ellis zrobił to w 48 meczach z rzędu w sezonie NBA 2007-08.

Sposób, w jaki gra JK, uciszył wiele krytyki, która towarzyszyła mu na wczesnych etapach jego kariery. Wyjaśnia również, dlaczego właściciel Joe Lacob nie chce rozstać się z fenomenem w miarę zbliżania się terminu wymiany.

Frustracja Kerra rośnie

Od tygodni – a może znacznie dłużej – Kerr narzeka na brak rozmów telefonicznych, które Carrie odbiera. Po zobaczeniu, jak w pierwszej kwarcie dwukrotny MVP NBA został uderzony w głowę, Kerr wziął górę złości. Wszedł na boisko, aby złożyć skargę i wkrótce został ukarany faulem technicznym.

Kerr w zawoalowany sposób odniósł się do niespójności, które zaobserwował, jeśli chodzi o decyzje Curry'ego w tym sezonie, i ma na poparcie tego fakty.

Chociaż Curry jest znany ze swojej umiejętności rzucania za trzy punkty, biegnie agresywnie od kosza i powinien przyjąć znacznie więcej fauli niż on. Wchodząc do meczu z Grizzlies, Curry był liderem NBA pod względem odsetka rzutów wolnych, ale średnio wykonywał zaledwie 5,5 prób na mecz, zajmując w sumie 28. miejsce i ósme miejsce wśród rozgrywających. W piątek trafił z paska 4 na 4.

Gdzie się podziały minuty Sarica?

Ponieważ Dario Saric nie jest obecny w drużynie ze względu na chorobę, Kerr wykazał się kreatywnością, dzieląc minuty, które zwykle otrzymuje doświadczony weteran.

READ  Steelers punkty kontra Browns, fast food: Nick Chubb, Amary Cooper prowadzą Cleveland obok Pittsburgha

Trayce Jackson-Davis, któremu w ciągu ostatnich dwóch tygodni znacząco spadł czas gry, jako pierwszy otrzymał szansę zastąpienia Sarica. Nowicjusz w dziewięć minut zdobył pięć punktów.

Santos również padł na ziemię, aby pomóc zmniejszyć przewagę. Wybrany w drugiej rundzie draftu 2022 Warriors, który w tym sezonie wystąpił w zaledwie sześciu meczach, oddał oba strzały i uzyskał wynik plus pięć w 10:46 minuty.