Kanadyjskie Koleje CP wyłączają kolej, strajk robotników

Kanadyjska Kolej Pacyfiku Operacje zostały wstrzymane, a pracownicy zamknięci na spór pracowniczy wczesną niedzielę, gdy każda ze stron obwiniała się nawzajem o wstrzymanie potencjalnie zakłócające wysyłkę podstawowych towarów w czasie gwałtownie rosnących cen.

„Jesteśmy bardzo rozczarowani takim obrotem spraw” – powiedział rzecznik Teamsters Rail Canada Conference Dave Fulton. Związek stwierdził w oświadczeniu, że rozpoczął ogólnokrajowy strajk w sprawie sporu, który, jak twierdzi, dotyka 3000 inżynierów, dyrygentów i pracowników stoczni.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Drugi co do wielkości operator kolejowy w Kanadzie oskarżył związek o wypaczanie stanowiska firmy, mówiąc w oświadczeniu, że Teamsters „byli dobrze świadomi szkód, jakie ten lekkomyślny czyn wyrządzi kanadyjskiemu łańcuchowi dostaw”.

Sekretarz Pracy Seamus O’Regan Jr powiedział, że CP i Kierowcy wciąż są przy stole negocjacyjnym z mediatorami federalnymi.

ZDJĘCIE PLIKU: Canadian Railyard został sfotografowany na Oceanie Spokojnym w Port Coquitlam w Kolumbii Brytyjskiej. Reuters/Ben Nilms/zdjęcie pliku (Reuters / Ben Nelmez / zdjęcie pliku / zdjęcie Reutersa)

„Uważnie monitorujemy sytuację i oczekujemy, że obie strony będą kontynuować pracę, dopóki nie osiągną porozumienia” – powiedział. ćwierkać Tuż po północy.

Kanada, największy po Rosji kraj pod względem powierzchni, jest silnie uzależniona od kolei Transport towarów i produkowane towary do portu. Sieć CP rozciąga się na większą część południowej Kanady i aż do Kansas City w Stanach Zjednoczonych.

Zamknięcie to ostatni cios w nadwyrężony łańcuch dostaw w Kanadzie, który w zeszłym roku został zmieciony przez powodzie w Kolumbii Brytyjskiej, które zmyły tor i zawiesiły dostęp do największego portu w Kanadzie. CB powiedział, że zatrzymanie zakłóci ruch ziarna, potażu i węgla.

CB powiadomiła związek w środę, że zamknie personel w niedzielę, chyba że dokona przełomu w rozmowach na temat umowy obejmującej emerytury, płace i świadczenia.

READ  Akcje Microna spadają w związku ze słabymi zyskami
taśma ochrona ostatni oni się zmieniają zmieniają %
CP Kanada Railroad Limited. 79,97 +0,06 + 0,08%

Powiedziała, że ​​głównym problemem negocjacyjnym jest wniosek związku o podniesienie pułapu emerytalnego. Dyrektor finansowy Nadim Filani powiedział we wtorek na konferencji inwestorów w Nowym Jorku, że kolej nie jest gotowa na przyjęcie tego żądania.

Kanadyjska firma Nutrien powiedziała w tym tygodniu, że może być konieczne ograniczenie produkcji potażu w swoich kopalniach w Saskatchewan, jeśli przestój potrwa dłużej niż kilka dni.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Ostatnim poważnym zakłóceniem dla pracowników kolei w kraju był ośmiodniowy strajk kanadyjskiego narodowego przewoźnika kolejowego CNR.TO w 2019 roku. Jednak w ciągu ostatnich 12 lat miało miejsce 12 przestojów z powodu złej pogody, blokad lub problemów z pracownikami. do niego Agencja Zachodniej Kanady. Stowarzyszenie Plantatorów Pszenicy.

Sprawozdania Ann Marii Shipu w Bengaluru i Rod Nickel w Chicago; Edytowanie przez Williama Mallarda i Guralkumara Anantharamana)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *