Żeleński zaatakował rosyjski „terroryzm”, gdy zaatakował 400 akademik szkoły artystycznej Mariupol

NowyMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

„terroryzm” Rosji Uwolniony w mieście Mariupol, UkrainaW niedzielę ukraiński prezydent Wołodymyr Żeleński przepowiedział, że ten miesiąc będzie „pamiętany na wieki”.

Żeleński”Associated Press donosi, że jego komentarze pojawiły się w niedawnym reportażu wideo, który przekazał obywatelom Ukrainy.

Zbiegło się to z doniesieniami w niedzielę, że siły rosyjskie zniszczyły budynek szkoły artystycznej w Mariupolu, gdzie podobno schroniło się około 400 osób.

Rosja napada na Ukrainę: bezpośrednie zapowiedzi

Nie dokonano natychmiastowych szacunków dotyczących możliwych ofiar, ale lokalni urzędnicy twierdzą, że uratowano około 130 osób, a więcej może znajdować się pod gruzami.

W sobotę 12 marca 2022 r. członek Służby Ukraińskiej pełnił swoją funkcję w Mariupolu na Ukrainie.
(Powiązana prasa)

„Zrobienie tego pokojowemu miastu, jak zrobili okupanci, to horror, który zostanie zapamiętany na wieki” – powiedział Zhelensky, zgodnie z raportem.

Wcześniej tego dnia zbombardowano teatr używany jako akademik w Mariupolu – pomimo doniesień o „dzieciach” w języku rosyjskim, nawołujących do zachowania miejsca.

Zdjęcie satelitarne pokazuje Maxara podczas przechwytywania Teatru Mariupol na Ukrainie przed i po nalotach 16 marca 2022 roku. "Dzieci" Można je znaleźć w białych literach.

Zdjęcie satelitarne pokazuje Maxara podczas przechwytywania Teatru Mariupol na Ukrainie przed i po nalotach 16 marca 2022 roku. Słowo „dzieci” można znaleźć białymi literami.
(Obraz satelitarny © 2022 Maxar Technologies)

Zełenski powiedział też, że rosyjscy bojownicy nie zatrzymali się, aby odzyskać ciała swoich żołnierzy, którzy zginęli w niektórych częściach Ukrainy.

„Szczególnie na terenach rozdartych wojną ciała rosyjskich żołnierzy leżą w stosach na naszej linii obrony – nikt ich nie zbiera” – powiedział.

Opisał wojnę pod Sornobówką na południu, gdzie siły ukraińskie zajmowały pozycje i sześciokrotnie atakowały Rosjan, „wysyłając swoich ludzi na rzeź”.

Zełenski podkreślił również potrzebę kontynuowania rozmów pokojowych z Rosjanami, mówiąc, że takie rozmowy „nie są proste ani przyjemne, ale konieczne”.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Przemawiając w sobotę do francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, Zhelensky powiedział: „Ukraina zawsze szuka pokojowego rozwiązania”. „Ponadto interesuje nas teraz pokój”.

Inwazja rosyjska, która rozpoczęła się 24 lutego, trwa już czwarty tydzień.

Associated Press przyczyniła się do tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *