Kierowcy ciężarówek i protestujący przeciwko kanadyjskim rozkazom Govt-19 blokują granicę. Inni próbowali zabrać jedzenie bezdomnym w Ottawie, mówi schronisko

Niektórzy protestujący wywierają presję na personel schroniska dla bezdomnych Daj im jedzeniepowiedział placówka.
Wybuchły protesty „bezpłatnego konwoju” kierowców ciężarówek, którzy przez kilka dni podróżowali przez Kanadę, zanim w sobotę przybyli do stolicy, Ottawy. Kierowcy stawiają opór Ostatnia kolejność szczepień Kierowcy ciężarówek wjeżdżający do Kanady muszą być w pełni zaszczepieni lub muszą przejść testy i wymagania dotyczące izolacji.

Gdy protestujący zebrali się przeciwko rozkazom Rządu-19, w poniedziałek rano centrum Ottawy było wypełnione rikszami i samochodami, a niektórzy prawodawcy przygotowywali się do powrotu na Wzgórze Parlamentarne.

Ale nadal Premier Justin Trudeau Nie tam. W poniedziałek Trudeau ogłosił On i dwoje z jego trojga dzieci uzyskały pozytywny wynik Do rządu-19.

Trudeau i jego rodzina są odizolowani w nieznanym miejscu, ale ma ostre słowa dla tych, którzy sprawiają kłopoty:

„Kanadyjczycy są zszokowani i najwyraźniej zniesmaczeni zachowaniem niektórych protestujących w stolicy naszego kraju” – powiedział w poniedziałek Trudeau.

„Chcę powiedzieć bardzo jasno: nie damy się zastraszyć tym, którzy obrażają i maltretują pracowników małych firm i kradną jedzenie bezdomnym” – powiedział. „Nie poddamy się tym, którzy noszą rasistowskie flagi, nie poddamy się tym, którzy obrażają pamięć naszych żołnierzy lub angażują się w wandalizm”.

Pasterze dobrej wiary, Schronisko dla bezdomnych i kuchnia w Ottawiepowiedział, że niektórzy protestujący nękali personel i wolontariuszy za jedzenie.
„Chociaż nie znamy dokładnej liczby, prośby o jedzenie i walki słowne trwały przez kilka godzin podczas kolacji”. Centrum tweetowało Niedziela.

„Ciężarówki były zaparkowane w naszej strefie zrzutu karetek pogotowia przez około 12 godzin, zostały usunięte i odholowane przy wsparciu policji w Ottawie” – powiedział placówka. „Nasi pracownicy i wolontariusze napotkali poważne przeszkody w dotarciu do pracy”.

Trakerzy i protestujący przekraczają granicę

W zachodniej Kanadzie ciężarówki i samochody osobowe przekraczają granicę Kauts na północ od Sweet Cross w stanie Montana, gdzie droga międzystanowa 15 jest główną arterią handlową dla łańcuchów dostaw między USA a Kanadą.

Wielu dużych pracodawców wydało nakazy szczepień dla pracowników wbrew orzeczeniu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych

Główna droga po kanadyjskiej stronie nazywa się Highway 4.

„RCMP Alberta wzywa kierowców, aby trzymali się z dala od autostrady 4 na południe od Lethbridge, dopóki nie przekroczą granicy #Coutts” – powiedziała Królewska Kanadyjska Policja Konna w Albercie. Czy napisał to na Twitterze Późna niedziela.

„Ruch pozostaje stały zarówno w kierunku NB, jak i SB. W tej chwili żadne pojazdy silnikowe nie mogą wjechać na granicę w celu wjazdu / ponownego wjazdu” – podała agencja.

READ  Errol Spence Jr. vs. Wyniki walki Yordenis Ugas, najważniejsze informacje: 10. runda „The Truth” integruje tematy z TKO

Ci, którzy zniszczyli zabytki, powinni ze wstydem pochylić głowy.

„W toku jest kilka dochodzeń kryminalnych w sprawie zbezczeszczenia pomnika National War Memorial/Terry’ego Foxa, groźby/nielegalności/zagrożenia zachowaniem policji/pracownikowi miejskiemu i innym osobom oraz uszkodzenia pojazdu miejskiego”. Policja w Ottawie napisała na Twitterze Niedziela.
Pojazdy zaparkowane na pasach ruchu na Ottawa Road w niedzielę.

Generał Wayne Ireland, szef obrony Kanady, powiedział: „Jestem głęboko zasmucony, widząc protestujących tańczących na grobie nieznanego żołnierza i profanujących Narodowy Pomnik Wojny”.

„Pokolenia Kanadyjczyków zginęły walcząc o nasze prawa, w tym wolność słowa, ale tak nie jest”. Ire tweetował w sobotę. „Osoby zaangażowane powinny ze wstydem pochylić głowy”.
Podobne potępienie wyszło ze strony Canadian Trucking Alliance (CTA), federacji kanadyjskich stowarzyszeń transportowych. Już stwierdzono Duża liczba protestujących w Ottawie wydawała się nie mieć żadnego związku z branżą transportową.

„Grób Nieznanego Żołnierza i Narodowy Pomnik Wojenny są świętymi miejscami dla Kanadyjczyków” – napisano w oświadczeniu CTA. „Zbezczeszczenie tych miejsc jest obrzydliwością i obrazą dla żołnierzy, którzy oddali życie za nasz kraj i dla żołnierzy kanadyjskich, którzy nadal walczą o naszą wolność dzisiaj”.

CTA nazwało Terry’ego Foxa „bohaterem narodowym”, nieżyjącym już sportowcem i działaczem na rzecz badań nad rakiem. Rzekome zburzenie pomnika Foxa to kolejna zniewaga dla „pamięci jednego z największych Kanadyjczyków w naszej historii”.

James Moore, były minister ds. innowacji, nauki i przemysłu, Kanada Przesłano ponownie zdjęcie przedstawiające posąg Trzymanie flagi Kanady do góry nogami i napis „Porządek Wolności”

Burmistrz Ottawy Jim Watson nazwał scenę „całkowicie nie do przyjęcia” i wezwał do usunięcia znaku i flagi.

„Tego rodzaju wyczyn protestujących nie pomoże ich sprawie” – powiedział burmistrz.

W poniedziałek policja poinstruowała pracowników w centrum Ottawy, aby pracowali na duże odległości.

Jeszcze nie

Zdjęcia pokazują kibiców maszerujących w konwoju truckerów lub witających ich flagami kanadyjskimi na mostach i wiaduktach autostradowych, pomimo ekstremalnych temperatur.

Protestujący przeciwko dekretowi Govt-19 maszerowali w sobotę na Wzgórze Parlamentarne w Ottawie.
Władze w ekwipunku zamieszek szturmowały w piątek wiec, usuwając setki protestujących ciężarówkami. Policja w Ottawie Powiedział.

Firma szacuje, że policja wyda ponad 800 000 dolarów dziennie wokół protestów.

READ  Francja uchwala twardą ustawę imigracyjną w obliczu buntu partii Macron | Wiadomości o migracji

Korekta: Wcześniejsza wersja tej historii nadała schronisku fałszywą nazwę, twierdząc, że spotkał się z szykanami ze strony personelu i wolontariuszy. To są pasterze dobrej wiary.

Dakin Anton z CNN, Keith Allen, Chris Boyd i Artemis Moshtakian przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *