Kierowcy ciężarówek i protestujący przeciwko kanadyjskim rozkazom Govt-19 blokują granicę. Inni próbowali zabrać jedzenie bezdomnym w Ottawie, mówi schronisko

Niektórzy protestujący wywierają presję na personel schroniska dla bezdomnych Daj im jedzeniepowiedział placówka.
Wybuchły protesty „bezpłatnego konwoju” kierowców ciężarówek, którzy przez kilka dni podróżowali przez Kanadę, zanim w sobotę przybyli do stolicy, Ottawy. Kierowcy stawiają opór Ostatnia kolejność szczepień Kierowcy ciężarówek wjeżdżający do Kanady muszą być w pełni zaszczepieni lub muszą przejść testy i wymagania dotyczące izolacji.

Gdy protestujący zebrali się przeciwko rozkazom Rządu-19, w poniedziałek rano centrum Ottawy było wypełnione rikszami i samochodami, a niektórzy prawodawcy przygotowywali się do powrotu na Wzgórze Parlamentarne.

Ale nadal Premier Justin Trudeau Nie tam. W poniedziałek Trudeau ogłosił On i dwoje z jego trojga dzieci uzyskały pozytywny wynik Do rządu-19.

Trudeau i jego rodzina są odizolowani w nieznanym miejscu, ale ma ostre słowa dla tych, którzy sprawiają kłopoty:

„Kanadyjczycy są zszokowani i najwyraźniej zniesmaczeni zachowaniem niektórych protestujących w stolicy naszego kraju” – powiedział w poniedziałek Trudeau.

„Chcę powiedzieć bardzo jasno: nie damy się zastraszyć tym, którzy obrażają i maltretują pracowników małych firm i kradną jedzenie bezdomnym” – powiedział. „Nie poddamy się tym, którzy noszą rasistowskie flagi, nie poddamy się tym, którzy obrażają pamięć naszych żołnierzy lub angażują się w wandalizm”.

Pasterze dobrej wiary, Schronisko dla bezdomnych i kuchnia w Ottawiepowiedział, że niektórzy protestujący nękali personel i wolontariuszy za jedzenie.
„Chociaż nie znamy dokładnej liczby, prośby o jedzenie i walki słowne trwały przez kilka godzin podczas kolacji”. Centrum tweetowało Niedziela.

„Ciężarówki były zaparkowane w naszej strefie zrzutu karetek pogotowia przez około 12 godzin, zostały usunięte i odholowane przy wsparciu policji w Ottawie” – powiedział placówka. „Nasi pracownicy i wolontariusze napotkali poważne przeszkody w dotarciu do pracy”.

Trakerzy i protestujący przekraczają granicę

W zachodniej Kanadzie ciężarówki i samochody osobowe przekraczają granicę Kauts na północ od Sweet Cross w stanie Montana, gdzie droga międzystanowa 15 jest główną arterią handlową dla łańcuchów dostaw między USA a Kanadą.

Wielu dużych pracodawców wydało nakazy szczepień dla pracowników wbrew orzeczeniu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych

Główna droga po kanadyjskiej stronie nazywa się Highway 4.

„RCMP Alberta wzywa kierowców, aby trzymali się z dala od autostrady 4 na południe od Lethbridge, dopóki nie przekroczą granicy #Coutts” – powiedziała Królewska Kanadyjska Policja Konna w Albercie. Czy napisał to na Twitterze Późna niedziela.

„Ruch pozostaje stały zarówno w kierunku NB, jak i SB. W tej chwili żadne pojazdy silnikowe nie mogą wjechać na granicę w celu wjazdu / ponownego wjazdu” – podała agencja.

READ  Duże białe rekiny mogły zniszczyć McLaughlin

Ci, którzy zniszczyli zabytki, powinni ze wstydem pochylić głowy.

„W toku jest kilka dochodzeń kryminalnych w sprawie zbezczeszczenia pomnika National War Memorial/Terry’ego Foxa, groźby/nielegalności/zagrożenia zachowaniem policji/pracownikowi miejskiemu i innym osobom oraz uszkodzenia pojazdu miejskiego”. Policja w Ottawie napisała na Twitterze Niedziela.
Pojazdy zaparkowane na pasach ruchu na Ottawa Road w niedzielę.

Generał Wayne Ireland, szef obrony Kanady, powiedział: „Jestem głęboko zasmucony, widząc protestujących tańczących na grobie nieznanego żołnierza i profanujących Narodowy Pomnik Wojny”.

„Pokolenia Kanadyjczyków zginęły walcząc o nasze prawa, w tym wolność słowa, ale tak nie jest”. Ire tweetował w sobotę. „Osoby zaangażowane powinny ze wstydem pochylić głowy”.
Podobne potępienie wyszło ze strony Canadian Trucking Alliance (CTA), federacji kanadyjskich stowarzyszeń transportowych. Już stwierdzono Duża liczba protestujących w Ottawie wydawała się nie mieć żadnego związku z branżą transportową.

„Grób Nieznanego Żołnierza i Narodowy Pomnik Wojenny są świętymi miejscami dla Kanadyjczyków” – napisano w oświadczeniu CTA. „Zbezczeszczenie tych miejsc jest obrzydliwością i obrazą dla żołnierzy, którzy oddali życie za nasz kraj i dla żołnierzy kanadyjskich, którzy nadal walczą o naszą wolność dzisiaj”.

CTA nazwało Terry’ego Foxa „bohaterem narodowym”, nieżyjącym już sportowcem i działaczem na rzecz badań nad rakiem. Rzekome zburzenie pomnika Foxa to kolejna zniewaga dla „pamięci jednego z największych Kanadyjczyków w naszej historii”.

James Moore, były minister ds. innowacji, nauki i przemysłu, Kanada Przesłano ponownie zdjęcie przedstawiające posąg Trzymanie flagi Kanady do góry nogami i napis „Porządek Wolności”

Burmistrz Ottawy Jim Watson nazwał scenę „całkowicie nie do przyjęcia” i wezwał do usunięcia znaku i flagi.

„Tego rodzaju wyczyn protestujących nie pomoże ich sprawie” – powiedział burmistrz.

W poniedziałek policja poinstruowała pracowników w centrum Ottawy, aby pracowali na duże odległości.

Jeszcze nie

Zdjęcia pokazują kibiców maszerujących w konwoju truckerów lub witających ich flagami kanadyjskimi na mostach i wiaduktach autostradowych, pomimo ekstremalnych temperatur.

Protestujący przeciwko dekretowi Govt-19 maszerowali w sobotę na Wzgórze Parlamentarne w Ottawie.
Władze w ekwipunku zamieszek szturmowały w piątek wiec, usuwając setki protestujących ciężarówkami. Policja w Ottawie Powiedział.

Firma szacuje, że policja wyda ponad 800 000 dolarów dziennie wokół protestów.

READ  Młody USMNT przygotowuje się do odprężenia potworów, które kwalifikują się do Pucharu Świata. Przeciw Kostaryce

Korekta: Wcześniejsza wersja tej historii nadała schronisku fałszywą nazwę, twierdząc, że spotkał się z szykanami ze strony personelu i wolontariuszy. To są pasterze dobrej wiary.

Dakin Anton z CNN, Keith Allen, Chris Boyd i Artemis Moshtakian przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.