Kontrakty terminowe na USA rosną wraz z danymi o sprzedaży detalicznej, pierwsza oferta publiczna na pokładzie: dzisiejsze wiadomości giełdowe

Akcje Wall Street są gotowe na wyższe otwarcie w czwartek przy rosnącej pewności, że Rezerwa Federalna nie podniesie stóp procentowych na następnym posiedzeniu po tym, jak inflacja w sierpniu wykazała umiarkowany wzrost.

Kontrakty terminowe na S&P 500 (^GSPC) wzrosły o 0,4%, podczas gdy kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrosły o 0,3%, czyli około 100 punktów. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o około 0,5%, a inwestorzy technologiczni odliczali czas do pierwszej oferty publicznej Arm.

Pomimo wielu oczekiwań, środowy raport o inflacji konsumenckiej nie miał większego wpływu na rynki. Ekonomiści twierdzą, że podwyżka cen z zeszłego miesiąca nie wystarczy, aby skłonić Fed do zmiany kursu. Traderzy widzą obecnie, że prawdopodobieństwo, że decydenci utrzymają stopy procentowe na stałym poziomie na posiedzeniu w dniach 19–20 września wynosi 97%. Dane z grupy CME.

Więcej danych o inflacji, które zostaną opublikowane w czwartek, może zaważyć na tych prognozach, a sierpniowa aktualizacja cen producentów i sprzedaży detalicznej zostanie opublikowana przed dzwonkiem. Czyta się także wnioski o zasiłek dla bezrobotnych.

Oczy wszystkich będą również zwrócone na czwartkowy debiut Arma na giełdzie Nasdaq, po tym jak projektant chipów wspierany przez Softbank wycenił swoją hitową ofertę publiczną na najwyższą kwotę 51 dolarów za akcję, co daje wycenę na 52 miliardy dolarów.

Skoncentrowano się także na utrzymującym się wzroście cen ropy naftowej, ze względu na jego istotny wpływ na inflację i giełdy. W czwartek notowania kontraktów terminowych na WTI (CL=F) i Brent (BZ=F) były blisko 10-miesięcznych maksimów.

W innych miejscach jest to postrzegane jako ostateczne rozstrzygnięcie, czy Europejski Bank Centralny wstrzyma w czwartek rano rekordową serię podwyżek stóp procentowych.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami giełdowymi i dogłębną analizą, w tym wydarzeniami dotyczącymi zmian akcji

READ  Lauren Sanchez, dziewczyna Jeffa Bezosa, mówi, że Southwest odrzucił ją jako stewardessę z powodu jej wagi

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *