Król Karol szukał grzybów po śmierci swojej matki, królowej Elżbiety II

Król Karol szukał grzybów w chwili śmierci swojej matki, królowej Elżbiety II, i nie poinformował syna, księcia Harry'ego, o jej śmierci przed ogłoszeniem tej wiadomości przez British Broadcasting Corporation (BBC).

Nowa książka, Karol III: Nowy król, nowy dwór. Historia od środka Biograf królewski Robert Hardman, opisując ostatnie godziny życia królowej, mówi, że chociaż Karol wiedział, że jego matka umiera, błędnie obliczył, ile mu zostało życia, i stąd jego decyzja o udaniu się na grzyby do lasów otaczających jej dom w Balmoral w Szkocji. Choć jej życie oddalało się.

Hardman twierdzi, że ten sam brak pilności charakteryzował jego komunikację z synami, księciem Williamem i Harrym 8 września 2022 r. Chociaż dzwonił do swoich synów i namawiał ich, aby udali się do Szkocji, robił to pod wrażeniem, że królowa „miała dni, nie godziny, aby żyć.”

W książce królewskiego autora Roberta Jobsona twierdzono już, że Karol udał się na grzyby, ale został wezwany z powrotem do Balmoral i… Dotarł do łóżka matki W samą porę, żeby być przy niej, kiedy umierała.

Zgodnie jednak z nowym harmonogramem, który zamieściłem codzienna poczta, która w ten weekend ukazuje się w serialu książka Hardmana, Charles wybrał się do pobliskiego lasu, „aby zebrać grzyby i oczyścić głowę” i „otrzymał wiadomość o jej śmierci w drodze powrotnej do Balmoral, kiedy starszy doradca odebrał telefon”. „

the Poczta Mówi, że Charles zatrzymał się, aby odebrać telefon, i wtedy „po raz pierwszy zwrócono się do niego per „Wasza Wysokość”, po czym spokojnie uruchomił samochód i odjechał”.

„Daily Beast” donosił już wcześniej, jak śmierć królowej „bardzo zaskoczyła jej rodzinę”, a przyjaciel rodziny powiedział: „intelektualnie wszyscy wiedzieli, że może umrzeć w każdej chwili, ale w środę nikt nie spodziewał się, że umrze”. „. Umrzeć w czwartek.”

READ  Źródła podały, że legendarny zapaśnik WWE Ric „The Nature Boy” Flair po raz ostatni pojawi się na ringu w lipcu.

Hardman ujawnia, że ​​Karol i królowa Camilla spędzili godzinę z królową Elżbietą, zanim zmarła.

Książka Hardmana potwierdza również utrzymujące się od dawna pogłoski, że projektantka ubiorów królowej, Angela Kelly, była przy niej w ostatnich godzinach jej życia, na zmianę z jej córką, księżniczką Anną, i „wielebnym Kennethem MacKenziem, wieloletnim ministrem pobliskiego Crathie Kirk” , który czytał jej Biblię”.

Kelly, córka dokera, która wyrosła na jednego z najbardziej zaufanych powierników królowej, została szybko wyrzucona z kręgu królewskiego przez Karola, który nie podzielał miłości matki do niej, po śmierci królowej.

Królowa Elżbieta czeka w salonie, zanim przyjmie audiencję u Liz Truss, która wzywa nowo wybranego przywódcę Partii Konserwatywnej do objęcia funkcji premiera i utworzenia nowego rządu, w zamku Balmoral w Szkocji, Wielka Brytania, 6 września 2022 r.

Jane Barlow/Pool za pośrednictwem Reuters

Nowa książka potwierdza także to, co książę Harry powiedział w swojej książce: dodatkowyKto powiedział, że o śmierci królowej dowiedział się z wiadomości w telefonie podczas lądowania na lotnisku w Aberdeen, a nie bezpośrednio od ojca – stwierdził pałac. Nalegał wówczas. Harry wylądował o 18:47, 17 minut po oficjalnym ogłoszeniu.

„Król wielokrotnie próbował zadzwonić do swojego najmłodszego syna, aby osobiście przekazać mu tę wiadomość, ale Harry był już w powietrzu i nie mógł się połączyć” – pisze Hardman.

Podejrzenia tych, którzy uważają, że Harry nie otrzymał informacji tak szybko, jak mógł, utrzymywały się, biorąc pod uwagę, że czas śmierci królowej został oficjalnie podany na 15:10, a premier Liz Truss została poinformowana o 16:30. i prywatny samolot Harry'ego Wystartował dopiero o 17:35.

Daily Beast skontaktował się z biurem Charlesa i Harry'ego w celu uzyskania komentarza w tej sprawie. Źródło poinformowało wcześniej dziennik „Daily Beast”, że faktyczna godzina śmierci królowej to 14:37, co nie może kolidować z godziną wpisaną w akcie zgonu, ponieważ oficjalną godzinę zgonu ustala się na podstawie przedstawienia zaświadczenia lekarskiego.

READ  Lynette Romero dołącza do NBC4 jako kotwica - NBC Los Angeles

the Poczta Nowa książka „zawiera niezrównany dostęp do rodziny królewskiej, jej bliskich przyjaciół, byłego i obecnego personelu, czołowych polityków i nigdy wcześniej nie widzianych dokumentów w Archiwach Królewskich” – czytamy w dokumencie.

Jednym z przykładów takich dokumentów jest notatka napisana przez Sir Edwarda Younga, prywatnego sekretarza królowej Elżbiety, który przebywał w Balmoral, kiedy zmarła, w której napisał o jej śmierci: „Bardzo spokojna. We śnie. Wymknęła się. Stara. nie byłem niczego świadomy. żadnego bólu.

Książka twierdzi również, że zostawiła dwa zapieczętowane listy w zamkniętej skrzynce obok łóżka, jeden zaadresowany do Charlesa, a drugi do Younga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *