Lakers pokonali Hawks, zanim zmierzyli się z Celtics i Knicks

ATLANTA — Los Angeles Lakers grali we wtorek z drużyną Atlanta Hawks, która przystąpiła do tego wieczoru w ośmiu meczach poniżej 0,500, przegrywając cztery z pięciu poprzednich meczów.

Los Angeles w piątym meczu z rzędu pozwoliło na zdobycie co najmniej 127 punktów, po czym przegrało na State Farm Arena 138-122.

Lakers wygrali cztery z sześciu w swojej sześciomeczowej podróży wyjazdowej, która rozpoczęła się od emocjonującego zwycięstwa po podwójnej dogrywce nad Golden State Warriors w sobotni wieczór. Od tego czasu prowadzili z bilansem 0:2, przegrywając oba mecze jeden po drugim, z Houston Rockets w meczu, w którym tracili 30 punktów, oraz z Hawks w meczu, w którym tracili 20 punktów.

Po prawie 50 meczach sezonu nie można zaprzeczyć, że jedyną konsekwencją, jaką Lakers wykazali, jest ich niekonsekwencja.

„Każdego wieczoru możemy pokonać każdą drużynę w NBA” – powiedział LeBron James po zdobyciu 20 punktów, 9 zbiórek i 8 asyst. „A potem każdego wieczoru możemy zostać pokonani przez dowolną drużynę w NBA”. Przeciwko Atlancie. „To jest to [facts]. Jaki jest nasz rekord? Poniżej 0,500? Co, 24-25? „Tutaj jesteśmy.”

Bez Anthony'ego Davisa z powodu skurczów bioder Lakers nie mogli nawet dotrzeć do finału bez wyzwań.

Około 30 minut przed rozpoczęciem meczu – i wkrótce po podaniu składów wyjściowych obu drużyn, w których Jackson Hayes zaczynał na środku zamiast Davisa – rezerwowy wielki zawodnik Christian Wood w poście na X napisał „lol”, nie chcąc dalej kontekst. Biorąc pod uwagę moment publikacji wpisu, naturalnym pytaniem było, czy będzie to wyjściowy skład, w którym Wood ma ponad dwukrotnie więcej minut, punktów i zbiórek niż Hayes w tym sezonie.

READ  Lakers kontra Grizzlies Końcowy wynik: Anthony Davis wygrywa w noc Pau Gasol

Po meczu, w którym Wood zdobył 9 punktów, 8 zbiórek i 2 asysty w 22 minuty w porównaniu do 6 punktów, 6 zbiórek, 4 przechwytów i 1 bloku w 24 minuty w przypadku Hayesa, Wood zaprzeczył, jakoby post miał cokolwiek wspólnego ze składem i powiedział, że zamierzone było „lol”. Aby odpowiedzieć na post innego użytkownika.

„Chciałem coś zacytować” – powiedział Wood. „Myślałam, że mi się udało, kliknęłam „wyślij”, ale nie mogłam wcześniej sprawdzić telefonu, bo musieliśmy wyjść [to the court]. Ale to był wypadek. …po prostu na niego spojrzałem. …Przyszedł w określony sposób. Nie miałem tego na myśli w ten sposób.

„To nie ma nic wspólnego z koszykówką, a już na pewno nie z koszykówką”.

Trener Lakers Darvin Hamm, który przez cały sezon był krytykowany przez fanów za decyzje dotyczące jego początkowych składów, powiedział, że nie widział wpisu Wooda przed meczem.

„Nieustannie szukamy równowagi w naszym składzie” – powiedział Hamm. „To nie jest konkurs popularności. Staramy się łączyć i dopasowywać naszych graczy, którzy najskuteczniej pomogą nam wygrać”.

Jared Vanderbilt, który po raz kolejny solidnie wszedł z ławki rezerwowych, zdobywając 12 punktów, trafiając 6 z 6 celnych rzutów, do tego 4 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty, zdawał się wskazywać na zmianę w składzie, gdy zapytano go, co Los Angeles musi zrobić w nadchodzącym meczu. aby zdobyć swoje miejsce. W obronie wrócił porządek.

Myślę, że aby rozpocząć mecz, musimy być nastawionym na defensywę zespołem – powiedział. Myślę, że nasza obrona musi pobudzić nasz atak.

Na pytanie, czy jego zdaniem lewa pięta jest na tym etapie zdrowa, ma zrobić wszystko, o co poprosi go sztab trenerski – łącznie z powrotem do wyjściowego składu, aby zespół mógł na nim polegać, tak jak zrobił to w zeszłym sezonie w drodze do finału Konferencji Zachodniej . Vanderbilt pozostawił tę kwestię sztabowi trenerskiemu.

READ  Steph Curry wyjaśnia rosnące zaniepokojenie problemami zawodników Warriors – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

„Nadal do tego zmierzam” – powiedział o zapaleniu kaletki w pięcie. „Minęło już kilka miesięcy, więc czuję się dobrze, znacznie lepiej. Oczywiście nie interesują mnie składy. To nie jest mój wybór. Po prostu staram się wychodzić na boisko i dobrze grać każdego wieczoru. Tylko na tym mogę się skupić i martw się, a oni zajmą się resztą.”

Los Angeles będzie kontynuować swoją podróż w czwartek przeciwko Boston Celtics, liderom Konferencji Wschodniej, którzy wygrali u siebie z wynikiem 22-2. W sobotę Lakers zagrają z trzecią drużyną na wschodzie, New York Knicks, która u siebie wygrała 17:5.

Jamesa zapytano, czy ma coś do powiedzenia swoim kolegom z drużyny przed kolejnym etapem podróży.

„Nie mam żadnej wiadomości dla moich kolegów z drużyny” – powiedział James. „Po prostu wyjdź i rób swoje”.

James rozpoczął swoją następną myśl od powiedzenia: „To znaczy…”, a potem roześmiał się do siebie, a w jego głosie słyszalna była frustracja, gdy jeden z pracowników zespołu podziękował mu za poświęcony mu czas i zakończył sesję wywiadowczą.

„Możesz mi przerwać” – powiedział James, odwracając się od reporterów. – Ponieważ miałem właśnie wejść.