Lauren Hogg traci nominację do nagrody Lambda po feudzie na Twitterze

Dodała: „Spodziewałam się, że Lambda więcej po zamordowaniu postaci z niejasnym oskarżeniem opartym na plotkach na Twitterze, za mówienie ludziom – nie jednej grupie, ale ludziom – aby przeczytali książkę”.

Acquaye i Scales powiedzieli we wspólnym wywiadzie, że niezależne jury i Lambda Literary przyczynili się do decyzji o wycofaniu książki z konkursu i powiedzieli, że organizacja nie zajęła stanowiska w sprawie „mężczyzn”.

Skiles powiedział w wywiadzie, że w wyniku postów Hogga „wiele osób trans uważało, że nie mogą i nie wolno im brać udziału w tych rozmowach”. Acquaye powiedział, że posty „nie podniosły innych gejów i tych głosów”.

W jej Substasie wiadomościHough powiedziała, że ​​rozmawiała z Newmanem o „mężczyznach”, w tym „jak sprawić, by książka naprawdę rozpoznawała osoby transpłciowe”.

Hogg napisał: „Inne książki, które wyszły z tego założenia – wszyscy mężczyźni znikają – wyeliminowały istnienie osób transpłciowych i ważne było, aby tego nie robiła, aby była tak wrażliwa, jak to tylko możliwe”. „Więc kiedy zobaczyłem, że ludzie zakładają, że prosty pomysł jest całą fabułą, kazałem im przeczytać książkę, zanim założą najgorsze”.

W tym celu, napisała, została opisana jako radykalna feministka trans-wykluczająca – czemu zaprzeczyła.

(Poprzednie książki z podobnymi scenariuszami, wykluczeniem płci lub segregacją płci „zostały napisane, zanim pojawiło się duże zainteresowanie czymkolwiek poza biseksualizmem”, powiedział Brian Attiberry, profesor języka angielskiego na Idaho State University, który pisał o płci w literaturze naukowej).

Hogg ubolewał, że użytkownicy Twittera są tak krytyczni wobec książki, której nie czytali.

„Nazywają to »kulturą przypominania«”, napisała w Substack, „ponieważ zastraszanie jest złe, chyba że celem jest ktoś, kogo nie lubisz, oczywiście ze względu na sprawiedliwość społeczną”.

W poniedziałkowym e-mailu Newman odmówiła komentarza na temat swojej nadchodzącej książki, ale potwierdziła relację Hough o ich przyjaźni. „Jest także osobą o wielkiej uczciwości i przyzwoitości” – dodał Newman. „Jest wspaniałą pisarką, której książka zasługuje na wszystkie nagrody”.

READ  Irene Cara, gwiazda muzyki pop z lat 80., stojąca za hitami Fame i Flashdance, zmarła w wieku 63 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *