Meta Horizon Worlds śledzi utratę użytkowników, nie osiąga celów: Raport

światy horyzontu, nie żyjeWedług opinii, flagowy metaverse konsumentów nie spełnia wewnętrznych oczekiwań dotyczących wydajności Dziennik Wall Streetktóry dokonał przeglądu wewnętrznych dokumentów firmy.

Meta początkowo zamierza dotrzeć do 500 000 aktywnych użytkowników miesięcznie w Horizon Worlds do końca roku, ale według raportu obecna liczba wynosi mniej niż 200 000. Ponadto z dokumentów wynikało, że większość użytkowników nie wróciła do Horizon po pierwszym miesiącu na platformie, a liczba użytkowników systematycznie spada od wiosny, podał magazyn.

Według raportu tylko 9% światów odwiedza co najmniej 50 osób, a większość z nich nigdy nie odwiedza.

Raport pochodzi od firmy Zapasy spadająLiczba użytkowników spada, a reklamodawcy wydają mniej. Akcje Meta spadły w tym roku o 62%.

nie żyje Rebranding z Facebooka w zeszłym roku, aby odzwierciedlić ambicje firmy poza mediami społecznościowymi. Dyrektor generalny Mark Zuckerberg był szczególnie zainteresowany budowaniem metaverse, wirtualnego świata, który umożliwia użytkownikom wspólną pracę i zabawę.

W rezultacie stworzyła Meta Horizon Worlds, sieć wirtualnych przestrzeni, w których użytkownicy mogą wchodzić ze sobą w interakcje jako awatary. Osoby fizyczne mogą uzyskać dostęp do Horizon za pomocą zestawu słuchawkowego Meta Quest do rzeczywistości wirtualnej.

Chcąc wzbudzić emocje w metawersie, Zuckerberg zaprezentował najnowszy wirtualny zestaw słuchawkowy swojej firmy, nazwany MetaQuest Pro, na konferencji Meta Connect we wtorek. Urządzenie kosztuje 1500 USD i zawiera nowe technologie, takie jak wysokiej klasy chip laptopa Snapdragon.

Rzecznik Meta powiedział Wall Street Journal, że firma nadal ulepsza metaverse, która zawsze miała być projektem wieloletnim. Przedstawiciele Meta nie odpowiedzieli od razu na prośbę CNBC o komentarz.

Meta powiedział, że w tym roku uruchomi internetową wersję Horizon na urządzenia mobilne i komputery PC, ale rzecznik nie ujawnił żadnych dat premiery.

READ  Silny sierpniowy raport o zatrudnieniu pozostawia na stole kolejną ogromną podwyżkę stóp Fed we wrześniu

Przeczytaj pełny raport z magazynu tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.