Mury zbliżają się do rosyjskiej machiny propagandowej

Brutalna inwazja Rosji na Ukrainę w końcu skłoniła zachodnie instytucje do rozprawienia się z wspieranymi przez państwo mediami rosyjskimi, takimi jak RT, Sputnik i TASS, które od dawna służą Kremlowi jako propagandowe ramię.

dlaczego to ma znaczenie: Rosja Ziarno wojny Poprzez dezinformację rozpowszechnianą przez wspierane przez państwo kanały medialne. Nadal polega na tych sieciach, aby rozpowszechniać dezinformację poza swoimi granicami i promować wojnę jako lokalny sukces.

Przywództwo w wiadomościach: Komisja Europejska ma Powiedział „Maszyna medialna Kremla” zostanie zakazana w Unii Europejskiej. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, RT, Sputnik i inne organizacje „nie będą już mogły szerzyć swoich kłamstw w celu usprawiedliwienia wojny Putina”. ćwierkanie.

 • Kilka firm, w tym Google, TikTok, Facebook i Microsoft, już wprowadza ten zakaz i ogranicza dostęp do rosyjskich mediów państwowych w Unii Europejskiej.
 • ten brytyjski regulator mediów, Ofcom, Powiedział A w poniedziałek 15 wszczęło śledztwo w sprawie wspieranego przez państwo rosyjskiego kanału RT.
 • Napisane przez grupę czołowych ukraińskich grup medialnych list otwarty Do globalnych dostawców telewizji nakłania ich do zaprzestania dystrybucji rosyjskich sieci państwowych.

Co oglądamy: Rozprawy z prywatnymi firmami, w tym wielkimi platformami technologicznymi, mogą być jeszcze silniejsze, biorąc pod uwagę wielkość rosyjskich mediów państwowych. To zależy od sieci społecznościowych Aby rozpowszechniać dezinformację.

 • Microsoft Platforma startowa, w skład której wchodzi MSN.com, Nie będzie Wyświetlaj wszelkie sponsorowane przez państwo treści RT i Sputnik oraz usuwaj aplikacje informacyjne RT ze sklepu Windows App Store.
 • Świergot w poniedziałek Powiedział Rozpocznie ocenianie wszystkich tweetów zawierających treści z rosyjskich mediów państwowych i zmniejszy widoczność i wzmocnienie wszelkich tweetów zawierających treści z rosyjskich mediów państwowych.
 • pełne wyżywienie Firma macierzysta nie żyje ma ograniczony dostęp Do kilku kont na Ukrainie, w tym niektórych rosyjskich mediów państwowych, na prośbę rządu ukraińskiego. Meta poinformowała, że ​​rozpatruje również inne wnioski rządowe o ograniczenie rosyjskich mediów kontrolowanych przez państwo.
 • youtube „Znacznie ogranicza rekomendacje” rosyjskich państwowych kanałów medialnych, rzecznik Axios powiedział.
 • Netflix Powiedział Przeciwstawi się rosyjskiemu prawu nakazującemu dodać tam państwowe kanały propagandowe.
READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Tak i: Google, YouTube, Microsoft, Twitter i Facebook mają to wszystko ograniczone lub zabronione Rosyjskie państwowe organizacje medialne ze sprzedaży reklam.

co chcesz obejrzeć: Dystrybutorzy telewizji w USA stoją przed presją usunięcia rosyjskich mediów państwowych ze swoich platform, chociaż w dużej mierze jeszcze tego nie zrobili.

 • Roku usuwa RT w Europie ze sklepu Roku Channel Store.
 • „Nasze myśli są ze wszystkimi Ukraińcami, a w szczególności z członkami naszego zespołu w tym kraju. Uważnie monitorujemy sytuację” – powiedział Desch w oświadczeniu.
 • DirecTV, który również prowadzi sieć, nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *