Narasta presja na premiera Wielkiej Brytanii Johnsona, by zrezygnował

  • Johnson spotyka się z głęboką urazą ze strony prawodawców
  • Próg wyzwania przywódczego może być bliski
  • Blokowanie wyrażeń partii podważa Johnson
  • Johnson Govt usuwa ograniczenia

LONDYN, 19 stycznia (Reuters) – Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson walczył w środę o awans na stanowisko premiera w obliczu buntu własnych prawodawców. Seria stron blokujących Downing Street.

Kierowany najwyższym zadaniem „załatwienia sprawy Brexitu”, Johnson wygrał największą większość swojej partii w 2019 roku przez ponad 30 lat, ale teraz spotyka się z wezwaniami do rezygnacji po serii rewelacji na temat partii na Downing Street – premiera. dom i biuro. Podczas zamków rządowych.

Johnson wielokrotnie przepraszał za przyjęcia i twierdził, że wielu z nich nie wiedział. Jednak 20 maja 2020 r. wziął udział w wydarzeniu, które uważał za pracę, w którym zachwyconym ludziom kazano „przywieźć własny trunek”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Aby rzucić wyzwanie przywództwu, 54 z 360 konserwatywnych posłów w parlamencie będzie musiało napisać wotum nieufności do przewodniczącego komisji partii z 1922 roku.

The Telegraph donosi, że 20 konserwatywnych prawodawców, którzy zdobyli mandaty w ostatnim krajowym planie wyborczym w 2019 r., złożyło wotum nieufności wobec Johnsona. Jeszcze inni twierdzili już, że pisali takie listy.

„Grupa posłów na 2019 rok musi przesłać listy, aby spróbować dotknąć 54, aby sprowokować konkurencję” – powiedziała na Twitterze redaktorka polityczna BBC Laura Queensberg. „Mogą trafić 54”.

Analiza The Times wykazała, że ​​58 konserwatywnych prawodawców otwarcie skrytykowało premiera.

Tak jak Zachód zmaga się z kryzysem na Ukrainie, a piąta co do wielkości gospodarka świata jest pogrążona w fali inflacji wywołanej przez epidemię rządową, Doppler Johnson opuści Wielką Brytanię na miesiące. Najwyższy poziom od prawie 30 lat.

READ  Haley nie chce powiedzieć, czy nadal będzie wspierać Trumpa jako kandydata GOP: „Nie bez powodu kandyduję przeciwko niemu”

Czołowi kandydaci w Partii Konserwatywnej to 41-letni sekretarz skarbu Rishi Sunak i 46-letni minister spraw zagranicznych Liz Truss.

Johnson zaprzeczył zarzutom w wydanym w piątek oświadczeniu, w którym stwierdził, że „Podobne, bezpodstawne zarzuty dotyczące japońskiej inteligencji pojawiły się więcej niż raz.

Zignorował pytania o to, czy zrezygnuje, jeśli zostanie udowodnione, że wprowadził parlament w błąd, mówiąc, że chce tylko czekać na wynik wewnętrznego śledztwa.

Johnson wystąpi w parlamencie w środę po tym, jak jego gabinet miał zatwierdzić plany zakończenia ostatnich ograniczeń dotyczących rozprzestrzeniania się COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Przywódcy opozycji wezwali Johnsona do rezygnacji, oskarżając go o bycie „seryjnym kłamcą”.

„BUNT PORK PIE”

Imprezy zamykające Downing Street – niektóre organizowane, gdy zwykli ludzie nie mogli osobiście pożegnać się z umierającymi krewnymi – podważyły ​​autorytet Johnsona.

Jego własny były rzecznik, zapytany przez dziennikarzy, zrezygnował, ponieważ filmowano go, jak się śmieje i żartuje przed kamerą o tym, jak zorganizować przyjęcie.

Podczas imprezy na Downing Street pracownicy udali się do pobliskiego supermarketu, aby kupić walizkę wina, wylali wino na dywany i złamali huśtawkę, którą używał synek premiera.

The Mirror powiedział, że personel kupił nawet lodówkę na wino na piątkowe spotkania, wydarzenia, które Johnson regularnie zauważa, gdy wchodzi do mieszkania w swoim budynku.

Johnson przedstawił różne interpretacje stron, od zaprzeczania, że ​​jakiekolwiek zasady zostały naruszone, po zrozumienie publicznego oburzenia na widoczną hipokryzję w sercu brytyjskiego państwa.

Protestujący wezwali Johnsona do rezygnacji, a jego sztab mianował go Charlotte domagającą się od Brytyjczyków przestrzegania najbardziej rygorystycznych zasad w historii pokoju.

Mówi się, że najnowszy spisek to „widelec po spisku”, ponieważ Melton Mowbray, buntowniczy ustawodawca, pochodzi z Melton, ojczyzny wieprzowiny. Wieprzowina to także londyński slang na kłamstwo.

READ  Akcje rosną, miedź spada, gdy inwestorzy oceniają ryzyko recesji przez Reuters

Korupcja

Alexander Boris de Biffel Johnson, często określany jako „Boris”, zyskał na znaczeniu jako premier, co było ważnym krokiem w karierze, która przeniosła go z prasy do kasy kryzysu brexitowego poprzez popularność, komedię i skandal w telewizji. Następnie na czele infekcji wirusem koronowym.

Jeśli partie Lockdown toną to życie, będzie to kolejny niezwykły zwrot dla prawie 12-letniego burzliwego reżimu Partii Konserwatywnej, który obejmował Brexit, referendum w sprawie niepodległości Szkocji i wstrząsy wyborcze.

Jego ambicja, brudnożółte włosy, kwiecisty dyskurs i powierzchowna znajomość szczegółów polityki, dojście do władzy Johnsona dotyczyło Brexitu.

Ale po obronie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE Johnson zaraził się epidemią COVID, która zabiła 152 513 osób w Wielkiej Brytanii. Po tym, jak Kovit przeżył w 2020 roku, powiedział, że to go zabiło.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zgłoszone przez Andrew McSkill i Guy Falconbridge; Edytowanie przez Alistaira Smout

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *