Narasta presja na premiera Wielkiej Brytanii Johnsona, by zrezygnował

  • Johnson spotyka się z głęboką urazą ze strony prawodawców
  • Próg wyzwania przywódczego może być bliski
  • Blokowanie wyrażeń partii podważa Johnson
  • Johnson Govt usuwa ograniczenia

LONDYN, 19 stycznia (Reuters) – Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson walczył w środę o awans na stanowisko premiera w obliczu buntu własnych prawodawców. Seria stron blokujących Downing Street.

Kierowany najwyższym zadaniem „załatwienia sprawy Brexitu”, Johnson wygrał największą większość swojej partii w 2019 roku przez ponad 30 lat, ale teraz spotyka się z wezwaniami do rezygnacji po serii rewelacji na temat partii na Downing Street – premiera. dom i biuro. Podczas zamków rządowych.

Johnson wielokrotnie przepraszał za przyjęcia i twierdził, że wielu z nich nie wiedział. Jednak 20 maja 2020 r. wziął udział w wydarzeniu, które uważał za pracę, w którym zachwyconym ludziom kazano „przywieźć własny trunek”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Aby rzucić wyzwanie przywództwu, 54 z 360 konserwatywnych posłów w parlamencie będzie musiało napisać wotum nieufności do przewodniczącego komisji partii z 1922 roku.

The Telegraph donosi, że 20 konserwatywnych prawodawców, którzy zdobyli mandaty w ostatnim krajowym planie wyborczym w 2019 r., złożyło wotum nieufności wobec Johnsona. Jeszcze inni twierdzili już, że pisali takie listy.

„Grupa posłów na 2019 rok musi przesłać listy, aby spróbować dotknąć 54, aby sprowokować konkurencję” – powiedziała na Twitterze redaktorka polityczna BBC Laura Queensberg. „Mogą trafić 54”.

Analiza The Times wykazała, że ​​58 konserwatywnych prawodawców otwarcie skrytykowało premiera.

Tak jak Zachód zmaga się z kryzysem na Ukrainie, a piąta co do wielkości gospodarka świata jest pogrążona w fali inflacji wywołanej przez epidemię rządową, Doppler Johnson opuści Wielką Brytanię na miesiące. Najwyższy poziom od prawie 30 lat.

READ  Massars, firma księgowa Trumpa, twierdzi, że 10-letnie sprawozdania finansowe są niewiarygodne

Czołowi kandydaci w Partii Konserwatywnej to 41-letni sekretarz skarbu Rishi Sunak i 46-letni minister spraw zagranicznych Liz Truss.

Johnson zaprzeczył zarzutom w wydanym w piątek oświadczeniu, w którym stwierdził, że „Podobne, bezpodstawne zarzuty dotyczące japońskiej inteligencji pojawiły się więcej niż raz.

Zignorował pytania o to, czy zrezygnuje, jeśli zostanie udowodnione, że wprowadził parlament w błąd, mówiąc, że chce tylko czekać na wynik wewnętrznego śledztwa.

Johnson wystąpi w parlamencie w środę po tym, jak jego gabinet miał zatwierdzić plany zakończenia ostatnich ograniczeń dotyczących rozprzestrzeniania się COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Przywódcy opozycji wezwali Johnsona do rezygnacji, oskarżając go o bycie „seryjnym kłamcą”.

„BUNT PORK PIE”

Imprezy zamykające Downing Street – niektóre organizowane, gdy zwykli ludzie nie mogli osobiście pożegnać się z umierającymi krewnymi – podważyły ​​autorytet Johnsona.

Jego własny były rzecznik, zapytany przez dziennikarzy, zrezygnował, ponieważ filmowano go, jak się śmieje i żartuje przed kamerą o tym, jak zorganizować przyjęcie.

Podczas imprezy na Downing Street pracownicy udali się do pobliskiego supermarketu, aby kupić walizkę wina, wylali wino na dywany i złamali huśtawkę, którą używał synek premiera.

The Mirror powiedział, że personel kupił nawet lodówkę na wino na piątkowe spotkania, wydarzenia, które Johnson regularnie zauważa, gdy wchodzi do mieszkania w swoim budynku.

Johnson przedstawił różne interpretacje stron, od zaprzeczania, że ​​jakiekolwiek zasady zostały naruszone, po zrozumienie publicznego oburzenia na widoczną hipokryzję w sercu brytyjskiego państwa.

Protestujący wezwali Johnsona do rezygnacji, a jego sztab mianował go Charlotte domagającą się od Brytyjczyków przestrzegania najbardziej rygorystycznych zasad w historii pokoju.

Mówi się, że najnowszy spisek to „widelec po spisku”, ponieważ Melton Mowbray, buntowniczy ustawodawca, pochodzi z Melton, ojczyzny wieprzowiny. Wieprzowina to także londyński slang na kłamstwo.

READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Korupcja

Alexander Boris de Biffel Johnson, często określany jako „Boris”, zyskał na znaczeniu jako premier, co było ważnym krokiem w karierze, która przeniosła go z prasy do kasy kryzysu brexitowego poprzez popularność, komedię i skandal w telewizji. Następnie na czele infekcji wirusem koronowym.

Jeśli partie Lockdown toną to życie, będzie to kolejny niezwykły zwrot dla prawie 12-letniego burzliwego reżimu Partii Konserwatywnej, który obejmował Brexit, referendum w sprawie niepodległości Szkocji i wstrząsy wyborcze.

Jego ambicja, brudnożółte włosy, kwiecisty dyskurs i powierzchowna znajomość szczegółów polityki, dojście do władzy Johnsona dotyczyło Brexitu.

Ale po obronie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE Johnson zaraził się epidemią COVID, która zabiła 152 513 osób w Wielkiej Brytanii. Po tym, jak Kovit przeżył w 2020 roku, powiedział, że to go zabiło.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zgłoszone przez Andrew McSkill i Guy Falconbridge; Edytowanie przez Alistaira Smout

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *