NASA otwiera zapieczętowaną próbkę księżyca Apollo od 1972 r

Jeśli chodzi o Clareta, rok 1972 był Ponury rok dla światowej sławy wina. NASA jest jednak przekonana, że ​​dolina Taurus Litro na Księżycu nie doświadczyła tego samego deszczowego sezonu wegetacyjnego, co Bordeaux we Francji w tym roku.

Amerykańska agencja kosmiczna Przygotowanie do pozbycia się Bardzo wyjątkowy statek, nie wino, ale próbka księżycowych skał i regolitu, które zostały zamknięte przez 50 lat po tym, jak astronauci Apollo 17, Eugene Cernan i Harrison „Jack” Schmidt, zeskrobali materiał z powierzchni Księżyca w grudniu 1972 roku.

NASA Apollo Next Generation Sample Analysis Program otworzy zamkniętą metalową rurkę o wymiarach 3,81 cm x 35,56 cm w Johnson Space Center w Houston w Teksasie w nadziei, że próbka może nauczyć NASA narzędzi i procedur, które będą potrzebne do pobrania dobrych próbek z Księżyca w nadchodzącym okresie. Program Artemidy. Misja NASA Artemis III, zaplanowana na około 2025 r., sprowadzi ludzi na Księżyc po raz pierwszy od czasu Apollo 17, aby pobrać próbki z południowego bieguna Księżyca.

„Zrozumienie historii geologicznej i ewolucji próbek księżycowych w miejscach lądowania Apollo pomoże nam przygotować się na rodzaje próbek, które można napotkać podczas Artemidy” – powiedział w oświadczeniu Thomas Zurbuchen, zastępca administratora w NASA Science Mission Directorate.

Próbki księżycowe zostały dwukrotnie uszczelnione, a zespół NASA zaczął przebijać zewnętrzną uszczelkę 11 lutego, uważnie monitorując pod kątem jakiegokolwiek gazu, który mógłby wyciekać z wewnętrznej uszczelki, co wskazuje na awarię wewnętrznej uszczelki.

Nie wykryto żadnego gazu, a 23 lutego NASA zaczęła naruszać wewnętrzne uszczelnienie, proces, który może potrwać kilka tygodni, według Blog NASA. Naukowcy mają nadzieję wychwycić wszelkie lotne gazy, takie jak para wodna i dwutlenek węgla, które zostały uwolnione przez stopiony materiał próbki w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. Techniki, takie jak spektroskopia mas, znacznie się rozwinęły od lat 70. XX wieku, a naukowcy mają nadzieję zbadać szczegółowo takie lotne szczegóły, które nie były możliwe dla naukowców 50 lat temu.

READ  Potężna eksplozja słoneczna przechwycona przez statek kosmiczny zasilany energią słoneczną

Według Laurie Gleese, dyrektor Planetary Science Division w siedzibie NASA, taki był cel, aby przez cały ten czas przechowywać niektóre próbki Apollo.

„Agencja dowiedziała się, że nauka i technologia będą się rozwijać i pozwolą naukowcom badać materiały na nowe sposoby, aby w przyszłości odpowiadać na nowe pytania” – powiedziała w oświadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *